Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit szóltok ahhoz, ha...

Ti mit szóltok ahhoz, ha valaki kamu munkáltatóival adja be a gyermekét bölcsibe?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy hasonló kérdést itt, és sokan felháborodtak, amiért néhány családban az anya kamu munkáltatóit szerez, hogy a gyermeket be tudja adni a bölcsibe. Ti mit szóltok ehhez? Megmondom őszintén, nálunk is ez a helyzet, a párommal olyan helyzetbe kerültünk, hogy nekem is el kell mennem dolgozni, méghozzá napi nyolc órában. A párom három műszakos munkarendben van, a gyerkőcre meg nem tud senki vigyázni, lévén, hogy nagymami dolgozik, nagypapi rokkantnyugdíjas, szívbeteg, és rengeteget kell pihennie, a család többi tagja is dolgozik, a párom családja pedig 300 km-re él tőlünk. Néhány napja beadtam egy csomó helyre az Önéletrajzomat, jelentkeztem álláshirdetésekre, voltam már néhány állásinterjún, és úgy néz ki, hogy lesz egy hely, ahol februárban kezdhetek majd. Viszont én addig szeretném elkezdeni a bölcsit a kisfiunkkal, mert ugye nem mehetek úgy oda a jövendőbeli főnökömhöz, hogy kérek egy munkáltatóit, és kezdésnek két hét szabadságot a beíratáshoz. Úgyhogy megkértem egy vállalkozó ismerősömet, hogy írjon nekem egy munkáltatóit, és azzal megyünk a beíratásra. A bölcsiben most hál'Istennek helyet is tudnak biztosítani a nagyfiúnak, holnap megyünk bölcsőde látogatásra.
2012. jan. 9. 15:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%

És amikor kamu munkáltatóival lesz meg a thgys és a max. gyed????

stb

2012. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Ez más mint ami általában lenni szokott. Legalábbis én olyanokról tudtam ezt a kamu munkáltatóit (amin felháborodtam és kiakadtam) akik NEM DOLGOZNAK hanem itthon vakarják...már bocsánat...és emiatt az én gyerekemnek meg nem jutott hely pedig én valóban dolgozok és emiatt én fizethetem ki a 40 ezer ft-os magán bölcsit mert valahova tennem kellett a gyereket.

Na én ezen vagyok kiakadva.

És a durva hogy sok ilyen van és még büszkék is rá hogy ők milyen ÉLELMESEK és milyen jól megoldották...hát ja nagyon...:(

2012. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, sajnos sokan vannak így. Ha nem biztos, hogy beveszik, hogy keressen munkát? Első, ha kamu a munkáltatói, nem kap gyedet stb.
2012. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, na, azzal én sem értek egyet. Én a szülés előtt dolgoztam, sőt, még nyolc hónapos terhesen is, egészen a nyolcadik hónap végéig, kaptam két évig a GYED-et, utána a GYES-t, de már ez nem fedezi a kiadásainkat sajnos. Igaz hogy már nem kellene sokat várnunk az oviig, mert a kisfiam áprilisban lesz három éves, de sajnos tényleg elég rossz helyzetbe kerültünk anyagilag. Utolsó, az olyan embereket én is mélyen elítélem, mert én nem a gyerekemtől akarok szabadulni, náluk viszont nagyon úgy jön le a szitu...
2012. jan. 9. 15:26
 5/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk a kamu munkáltatóira szerintem sem lehet GYED-et kapni, mert ha jól tudom, azt a munkahely fizeti ki....
2012. jan. 9. 15:27
 6/20 anonim ***** válasza:
Engem pl a munkáltató felhívott, hogy mennem kell vissza, nem érdekli őket még az sem, hogy a második útban van és 32 hetes vagyok. Lányomat felvették bölcsibe emiatt 2 évesen, mert nem tudtam hova tenni. Dolgozom pár hónapot utána megyek tgyásra, de a gyereket nem fogom kivenni, ha nem muszáj. Mondjuk nekem nem kamu a munkáltatóim és nem tudnék két gyerek mellett dolgozni járni, mert sajna kell majd valami a tgyás mellett is dolgoznom. Egyébként ha a munkáltatói kamu az hamar kiderül, és büntetik is, mert ma már összefutnak a szálak, és ha nem mondtad le a gyedet azonnal büntetnek. Nekem kellett vinnem a gyed- lemondót a bölcsibe, hogy most nem kapom. Így azért kevesebb a visszaélés.
2012. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
A második vagyok. Hát igen...itthon vannak terhesen meg kisebb tesóval és nyilván az úgy nehezebb lenne ha két pici van itthon. Azt nem akarom elhinni magyarázatként hogy 16-18-20 hónapos gyereknek KELL a közösség, meg a társaság, mert ezek az anyukák ezzel érvelnek.Nem hiszem hogy ha nem MUSZÁJ akkor ilyen kicsi gyereket 8 órán át közösségbe kell dugni. Én se jókedvemből teszem. Na de nem vagyunk egyformák.
2012. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
bocsi a tgyás mellett hogy lehet dolgozni?? Tudomásom szerint azt nem lehet...nem?
2012. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem kamu munkáltatóival lehet gyedhez jutni, hanem kamu bejelentéssel. Több ilyen ismerősöm van (nem vagyok rájuk büszke), akik, amint kiderült, hogy állapotosak, gyorsan bejelentették magukat ismerőshöz, fizették a járulékokat, majd irány táppénz (máris csak a 30%-át kell fizetni) és jogosulttá váltak tgyásra, gyedre. Ez még a 180 biztosítotti napos időszakban volt, úgyhogy simán meglett nekik.

Egyébként a gyedet az állam fizeti, az más, hogy ha a munkáltató tb kifizetőhely, akkor ők utalják, de az államtól megkapják.



A kérdésedre válaszolva:

Nyilván ez a kevésbé durva kategória, érthető, hogy erre kényszerültél. Ugyanakkor könnyedén kiderülhet, hogy jan-febr. még kaptad a gyedet, de már bölcsibe járt a csemete.

2012. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
TGyás mellett dolgozni szerintem sem lehet....de mindegy...nekem nem kértek GYES-lemondó papírt (mivel már a GYES-ből is csak három hónapom van hátra), de ez nem jelenti azt, hogy nem fogom kérvényezni, ha februártól sikerült elhelyezkednem. Annyit kértek csak, hogy a munkáltatóin legyen feltüntetve a kereset.
2012. jan. 9. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!