Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hová, Kihez kell fordulni,...

Hová, Kihez kell fordulni, hogy megtudjam a fiam a korához képest le van-e maradva? Hogy hívják az ilyen szakembert?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 20:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Gyerekorvosnak
2012. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi de nem éppen erre gondoltam!

Már megtaláltam a megfelelő helyet:Korai Fejlesztési Központnak hívják!!!

2012. jan. 10. 20:28
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Nevelési tanácsadó, védőnő is segíthet megtalálni a megfelelő szakembert.

Első válaszoló: borzasztó intelligens vagy!

2012. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Elsö vagyok.


A gyermekorvos feladata hogy megállapítsa hogy a gyermek milyen szinten van a korához képest. Ha valami eltérést lát akkor elküld további vizsgálatokra hogy megállapítsák miért is van lemaradva. Esetleg agyi, vagy testi probléma, lelki probléma áll mögötte, majd innen tovább küldenek a megfelelelö terapeutához.


Az ilyen fejlesztö központokba ha csak úgy oda viszed akkor kiirnak ezer dolgot, mehetsz majd az atya úristenhez is pl logopédus gyógytornász meg még a kutya füléhez is, és mindegyik elmond valami badarságot amiért legalább 10 órát vegyél náluk jópénzért.

Még nem hallottam olyan anyukát aki csak úgy elvitte pl dévényishez a gyerekét hogy a tornász azt mondta volna hogy, áh ez a gyerek egészséges nehozza ide többet. mind egyböl kiír minimum 8 órát, mert itt is meg ott is lát valamit a gyereken. az anyuka mert jót akar rögtön mindent megtezs és kifizet.


amúgy sógorom gyerekorvos és szerinte is egy lehúzás, hogy minden fejlesztö dolog. A gyerekek többségének semmi baja nincsen és ütemesen rendesen fejlödnek, de a sok déényisnek meg kell élnie valamiböl.

2012. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az a tapasztalatom, hogy a gyerekorvosok biztos van kivétel ebben a témában nem igazán felkészültek. Ha úgy érzed lemaradás van akkor kérheted a területileg illetékes tanulási képességeket vizsgáló szakértői bizottságtól a gyereked vizsgálatát ott megfelelően képzett szakemberek adnak neked egy szakvéleményt amiben minden benne lesz. Első körben a védőnő is tud segíteni ill. ő is kérheti ezt a vizsgálatot. Mennyi idős a gyermeked?

2012. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2 éves a kisfiam,de még nem beszél,nem hajlandó önállóan enni-inni,fogat mosni.Ha valami elsőre nem sikerül neki dühöng,csapkod....magyarul türelmetlen.A bölcsiben a gondozónő szerint le van maradva a többiektől és kérte,hogy foglalkozzam többet vele.Kikértem magamnak és mondtam,hogy rengeteget foglalkozom vele...De nagyon beletiport a lelki világomba ezzel a kijelentéssel ezért úgy döntöttem elviszem szakemberhez és mondja meg ő,hogy valóban baj van-e vele.Szerintem csak lusta,akaratos és makacs.Amúgy hihetetlenül értelmes és okos,mindent megért.Bármit kérek tőle megteszi és ő is megérteti magát.Szóval szerintem nincs baja,de szeretném ha szakember megvizsgálná.Ezért kértem időpontot a Korai Fejlesztő Intézetbe.Itt egy 2 órás átfogó vizsgálatnak vetik alá,majd egy szakvélemény készül róla.Legalább megnyugszom! Vagy nem........:(((
2012. jan. 11. 20:12
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Korai fejlesztő tökéletes választás!!!

Gyermekorvosokról és Dévényesekről meg annyit, hogy ha Én nem veszem időben észre azt, hogy a gyermekem hipoton, ferde a nyaka, akkor senki le se szarja! Gy kerültünk Dévény Annához aki egy év alatt tökélesen helyrehozta a kislányom! Ilyen az élet!! Sajnos akiknek tisztük lenne kivizsgálni azok nem minden esetben teszik meg így kénytelenek vagyunk magunkra és a pénztárcánkra hagyatkozni! Sok sikert!!!

2012. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

magam és a többi gyógytornász kollégám nevében sértőnek találom azt a kijelentésed, hogy felesleges a fejlesztésünk!!!!!!! rengeteg babának, kisgyermeknek segítettünk már, akik nélkülünk nem sokra mentek volna! igaz, én oep által finanszírozott helyen dolgozom (tehát a kezeléseink ingyenesek), és hozzánk diagnózissal, kivizsgálva hozzák a gyerekeket,miután megállapították a betegséget és a kiváltó okát.

a mozgásfejlesztés pedig az értelmi, kognitív fejlődésre is nem kis hatással van pozitív irányba irányba!!!!

2012. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazat kell adjak az utolsó válaszolónak mert mi is jártunk Dévény féle tornára miután a kisfiamnak laza volt a csípője és a pocakomban rosszul helyezkedett így a nyakát is rendbe kellett tenni.2 hónap után érezhető volt a masszázs jótékony hatása!Úgyhogy azt gondolom tényleg nem árt ha ezeket szakemberre bízzuk!!!
2012. jan. 12. 09:20
 10/18 anonim ***** válasza:

szia

én nem gondolom, hogy azért mert nem eszik iszik és beszél le lenne maradva

mennyi idős pontosan? mert ha éppen 2 akkor szerintem semmi gond, vannak lustább és lassabban érő gyerekek

mi felnöttek sem vagyunk egyformák

2012. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!