Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan segítsek neki? Hogyan...

Hogyan segítsek neki? Hogyan magyarázzam majd el?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem saját gyermekem soha sem lehet , így 2 éve fogadtunk örökbe egy kislányt.

Ma már 6 éves kislány, teljes mértékben sajátunknak tekintjük , de észre vettem hogy sokszor le ül egy helyre és zokog , ilyet régen nem csinált. Nem vágja magát a földhöz csak zokog. A szeme üveges lesz , és sír. Nagyon szeretem őt.

Nagyon szeretnék rajta segíteni. Nagyon rossz körülmények között született , az anyja pedig elhunyt. Az apjáról nincsen semmi információ.

Mit tudunk most csinálni? Később ha nagyobb lesz mihez kezdjünk ? Hogyan mondjuk el neki ezeket a dolgokat ? Meg fogja egyszer érteni? :(


2012. jan. 24. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Keresd meg az Ágacska alapítványt. Végtelenül kedvesek és azzal foglalkoznak, hogy örökbefogadó családoknak segítsenek hasonló kérdésekben.
2012. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. jan. 24. 22:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Az alapítványt én is ajánlanám!

Ezen kívül szerintem még semmiképpen se mondjátok el neki a dolgokat,elég ezeket akkor felfognia,és megemésztenie,ammikor nagyobb lesz...ha szeret titeket,akkor meg fogja azt érteni,hogy ti neveltétek fel,és ti gondoztátok úgy,mint az anyja,vagy apja....

2012. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Soha ne mond el Neki! Komolyan!
2012. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy emlékszik az anyukájára hiszen 4 évesen már megmaradhatnak emlékek, és még csak 2 év telt el.

Kérdezted már őt, hogy miért sír ? Mit mond?


Tudod nekünk kicsi gyerekeink vannak és mikor előjön hogy meghalunk mi lesz téma azt mondom, hogy aki nagyon nagyon beteg, vagy nagyon nagyon öreg, az elmegy pihenni a menyországba. Oda csak ők mehetnek, hogy senki ne tudja zavarni őket ott jó nekik, mi nem is tudjuk merre kell oda menni. Lehet, hogy nem érti miért tünt el az anyukája, szerintem lehet erről beszélni vele, de azért kérd ki valami hivalatos forma véleményét is, hogy mikor a legjobb, és hogyan előhozni. De próbáld őt kérdezni miért sír ennyire. Hátha kiderül.

2012. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta azért sír , mert egy "lényecske" az anyukájáról suttog neki. Ezt honnan szedhette?
2012. jan. 28. 22:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg mit suttog a "lényecske"?
2012. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már kérdeztem. De csak annyit felelt , hogy az anyukája üzen neki minden félét , és hogy az anyukája haragszik rá , ilyen meg ilyen okokból.

Járunk pszihológushoz is.

2012. jan. 30. 21:09
 9/13 anonim ***** válasza:
nem tudom miként vélekedsz arról amiket mesél, de azt mondják hogy a picik nagyon fogékonyak ezekre a dolgokra. létnak hallanak amiket mi már nem. ha esetleg nem hiszel benne, ne mutasd ki neki. hallgasd meg őt, és biztosítsd arról, hogy nagyon szeretitek. összeszörult a szívem amikor olvastam. annyira szeretnék bíztatót írni, de nem vagyok szakember. és én arra is figyelnék, hogy a pszichológus miként vélekedik arról amit a kislány mond. ha nekem azzal jönne, hogy a kislány kitalálja, fantáziál, akkor mennék máshoz, aki komolyan veszi. ez nagyon fontos. Hogy mond el neki? az egyik ismerősöm, aki örökbe fogadott egy kislányt, ő nem titkolta, úgy magyarázta el neki, hogy más kisgyerekek az anyukájuk hasában vannak és úgy születnek, de ő nem a hasában volt, hanem a szívében. ezt másképp nem tudom most megfogalmazni.
2012. jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. A pszihológus szerint csak kitalálja az egészt és majd kinövi hadjam békén.

Nagy paraszt egy ember volt. Váltani fogunk.

2012. jan. 31. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!