Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy segitsek a...

Mit tegyek hogy segitsek a kisfiamnak "okosodni"?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves 8 hónapos,és nem köti le semmi! Millió játékát épp most készülök elrámolni mert csak a port törlöm róla,soha hozzá nem nyul semmihez1 Elkezdte most az ovit ott is félrehuzódik nem érdekli senki semmi. Ha leülök vele játszani,elmegy,nem érdekli a könyv a kocka a legó semmi! Beszélni sem nagyon beszél csak vagy 10 szót mond. Csak a tv-t nézi meg a zenéit hallgatja videói nézi csak az köti le. Ha kikapcsolom a tv-t vagy a muzsikáit,elpöszmötöl de nem játszik! Szemetet szed,papirt tépked....ennyi. Millió orvosnál voltunk azt mondják nincs mit tenni várni kell. Az oviban is azt mondják ,nem autista nem tudják mi baja,lehet hogy semmi1 :-( Van még valakinek ilyen kis FURA gyermeke?
2011. szept. 24. 17:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Sztem. a játékkal nincs akkora gáz. Unokaöcsém sokáig csak reklámokat nézett és egész nap az autókat tologatta és nézegette minden szögből. Kisfiam 2,5 sem nagyon játszik olyannal, amivel állítólag a korabeliek játszanak. Néha tologatja az autóit és a vonatot, de nem nagyon épít és nézegeti a képes könyveket. A rajzfilmeket csak most kezdte igazán nézni. Úgy vettem észre, hogy a Szezám és Elmo a kedvenc, mert lehet belőle tanulni és humoros.Ő is szeret tépkedni és ki is viszi a szemétbe a papírt:-) Van egy elemes kisrádiója és a játékaiba is leginkább az érdekli, hogy hogyan lehet szétoperálni.

Egyébként unokaöcsit (anyukáját) pszichológushoz küldték, mert 4 évesen lett szobatiszta és az oviban nem beszélt senkivel, Ő is félrehúzódott. Kisebb korában pl. 1 évig csak a hinta érdekelte az egész játszótérben. Most 5 éves és a kétnyelvű oviban már remekül megtanult németül.

Rengeteget beszél, rajong a kutyusokért és olyan fajtáknak a nevét megtanulta, amit még mi sem tudtunk.

Ha nagyon aggódsz, próbálj fejlődés pszichológiai vizsgálatot kérni. Ott csak játszanak a lurkókkal és így mérik fel a képességeiket. Nem tudom merre laktok, mert itt nálunk zuglóban a Csantavér utcában van egy korai fejlesztő ahol 3 éves korig fogadják a gyerkőket és több szakember vizsgálja őket.

2011. szept. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Még az előző vagyok:-)

Azt szeretném kérdezni, hogy 2év 8hósan is felveszik a gyerkőcöket oviba? Ha már szobatiszta, akkor nem kell betölteni a 3 évet? Ez tényleg csak kíváncsiság! Csak azért, mert Én úgy tudtam, hogy 3 éves kor előtt nem vesznek fel, de itt meglepődve olvasom, hogy 2 év 8 és 2 év 10 hós gyerkők is oda járnak.

2011. szept. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Az ovihoz meg kell értetnie magát. Ezt hogy csinálja?

Egyébként az én fiam épp ennyi idős, és a fiad ellentétje.

Már szerepjátszik, játékaival nagyon sokáig elvan, autózik, repülőzik, építőzik, beszélget állandóan, minden leköti, mindent egyedül akar és csinál is, szobatiszta......

Mégsem vették fel az oviba, mivel törvénytelen 3 év alatt felvenni nálunk, legalábbis ezt mondták.

Pszichológusnál jártál vele?

2011. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán enm vagyok tv-ellenes, de most kiiktatnám a helyedben vagy miniálisra csökkenteném.

Az enyém is most kezdte az ovot és csak pár napja hajlandó egész picit játszani, eddig mindenre azt mondta, hogy nem akarja, nem érdekli. Ő sem kockázik itthon, nem legozik, nem kirakózik. Nálunk most a konyha, a főzőcske megy, szerelőbácsit játszik, tehát szinte csak a szerepjátékok vagy a könyvek (Anna és Peti, Hoppla nyuszi)

2011. szept. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A TV-t kapcsold ki végleg.

Nyúlj vissza olyan tevékenységekhez, amiket kisebb korban is lehet csinálni. Próbáljátok a mondókás ölbeli játékokat, térden lovagoltatást, meg hasonlókat. Forrai Katalin Ének a bölcsődében és Ének az óvodában című könyveiben is találsz ilyeneket. Lehet labdát gurítani egymásnak, vagy csak el messzebbre, és négykézláb versenyezni ki éri el. Ez jó alkalom az állathangok utánzására is. Játsszatok torony építést-ledöntést (eleinte te építed, ő ledönti, esetleg labdával céloz rá...) Ha szeret papírt tépkedni, adj neki színes papírt, és a fecniket ragasztgassátok előre kivágott formákra, mintha beszíneznétek őket.

Fessetek nagy papírra előre kikevert temperával, vagy akár kézzel is. Ha keményítőt sűrűre keversz, és ételfestékkel színezed meg, bátran belenyúlhat.

Vizsgálatra én a Tanulási Képességet Vizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottsághoz vinném. Ez megyénként működik, illetve van egy a fővárosnak is.

Különösen akkor ne halogassátok a vizsgálatot, ha valami veszélyeztető tényező is felmerül (koraszülöttség, nehéz szülés, alacsony újszülöttkori Apgar-érték, vagy már baba korában felmerült, hogy más mint a többi kisbaba, pl. érezhetően lassabb volt a mozgásfejlődése.)

2011. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ilyen idős korban nem engedném sem tévét, sem videót nézni a gyereket. Ezt tényleg sürgősen ki kellene iktatni a napirendjéből, vagy minimális időre csökkenteni. (max. 1 kedvenc, 10-15 perces mesefilm ) Mitől legyen kedve beszélni, játszani, ha a "dobozban" mindent elmondanak, eljátszanak, kitalálnak helyette??
2011. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. Jó kis ötletek,köszönöm,a papirragaszgatás tépkedést holnap kiprobalom vele,tuti tetszeni fog neki! Ne haragudjatok csak most értem ide válaszolni, nem Magyarországon vagyunk,nem onnan írok,fizetös oviba vették fel a kicsimet,tulajdonképpen itt állami nincs is! :-) Ezért jár,nagyon sir mikor otthagyom,és nagyon szomorú mindig szoktam kukucskálni,nagyon sajnálom,de muszálj járnia. A tv kikapcsolást szoktam,de az oviba nincs egyáltalán tv és ott sem figyel semmire csak buslakodik magába. Nagyon nehéz,van egy lányom,de vele nem volt semmi ilyen féle problémám,mégegyszer köszönöm a válaszokat,jóéjt mindenkinek!
2011. szept. 24. 23:54
 8/21 A kérdező kommentje:
Még 22.54-nek annyit hogy nem,nincs semmi fejlödési rendellenessége,folyamatosan járunk vele orvoshoz,nem is volt nincs is semmi baja,sem a mozgással sem a fejlödéssel.Már voltunk fejlödés vizsgáló pszihiáternél is (lehet hülyeséget írtam,akkor bocsi magyarra forditva itt ez a neve),az is azt mondta hogy nincs baj csak sürgösen menjen ovodába,meg ne nézzen tv-t,ennyit mondott...
2011. szept. 25. 00:00
 9/21 anonim ***** válasza:
Tv-t megszüntetni próbáljatok valamilyen mozgásra járni úszás, tánccsoport, kis színitanod mindenképp csoportos foglalkozásokra járjatok ne hagyd hogy magányos tevékenységekben merüljön el.
2011. szept. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem hagyom,ezért jár oviba,és itthon is mellé ülök ha mesét néz is navigálok hozzá,meg mindig probalok kitalalni valamit hogy együtt játszunk,máramennyire érdekli,hisz épp ez a problémám,hogy szinte semmi nem érdekli! :-(
2011. szept. 25. 01:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!