Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » BTM-es gyereknek jár valamilye...

BTM-es gyereknek jár valamilyen kedvezmény, ingyen tankönyv? Jár valaki hasonló cipőben akinek a gyermeke BTM-es? HOgy viselitek?

Figyelt kérdés

Ma küldték haza a suliból 2. osztályos tankönyvekhez az igénylést,ahol igénybe vehetjük a kedvezményt.A nevelési tanácsadó állította ki a szakvélemény mi szerint a fiam (7éves) "BTM"-es

heti kétszer járunk mozgásterápiára,heti egyszer grafomotoros fejlesztésre,heti egyszer pedig diszlexia prevenciós foglalkozásra.Születéskori oxigénhiány miatt fejletlen az idegrendszere,emiatt figyelemzavaros,nagy mozgásigényű(hiperaktív,de ezt ma már nem használják)

Alacsony az intelligenciastruktúrája, a verbális csak 84 lett,de ez állítólag attól van hogy a rövidtávú memóriája is fejletlen,jobb kezes,de van egy erős balos dominanciája,azaz kevert dominanciájú, a Bender B tesztje is gyenge lett: 32pont, koordinációs problémái is vannak.állandóan esik,kel...

A lecke csinálás rémálom,nagyon hamar kiborul,állítólag hamar elhasználja a figyelmét..és utána képtelen figyelni,összetett feladatokat élből elutasítja itton,és az iskolában is szintén kiborul,tanár nénink szerencsére nagyon megértő,ő vette észre a problémát.,és javasolta a kivizsgálását.

Itthon ha belefárad a leckébe,vagy már eleve így áll hozzá,erős hiszti,és dühkitörések követik,sokszor elég ijesztő :(

Bocsánat ha túl részletes voltam..de hátha van itt valaki aki már ezt megjárta..esetleg már vannak eredményei a terápiáknak..


köszönöm előre is ha valaki segíteni tud!


2012. febr. 14. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a tanulási problémások közül csak a sajátos nevelési igényű gyerekek bizonyos kategóriái kapnak ilyen kedvezményt. Ilyen diagnózist csak a Szakértői Bizottságok adhatnak ki.

Óvodás korban nem jelezték nektek, hogy nehézségek várhatók? És nem kapott semmilyen fejlesztést???

Csak mert azt írod, a tanító kezdeményezte a vizsgálatot.

2012. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnos az óvodában nem vették észre,amit a tanár néni,és a nevelési tanácsadó is nehezményezett,szerintük a koordinációs problémája,és a figyelemzavara is nagyon szembetűnő egy pedagógus számára..én többször említettem az óvónőknek hogy valami nincs rendben,még 6 évesen sem tudott 5-nél tovább számolni,hiába erőlködtem :( azt mondták nem érdekli a gyereket,nincs kedve hozzá,majd a suliba...igaz már tud számolni,rendben van a számfogalma,de ez csak is a tanárnő érdeme,aki matekszakos és feltudta kelteni a figyelmét,de az összetettebb feladatoknál így is kiborul..az olvasás nehézkesen megy sok betű kever,de remélem a diszlexiás fejlesztés majd segít.De nagy szerencsénk van a tanár néninkkel,neki köszönhetjük hogy kiderült,levehette volna a

2012. febr. 16. 07:33
 3/5 A kérdező kommentje:

folyt.. véletlenül rányomtam :)


szóval levehette volna a kezét a gyerekről hogy rossz,neveletlen gyerek..már az első két hónapban szerzett két intőt,és jó pár fekete pontot magatartásból..aztán a tanárnő említette a figyelemzavart,hogy ő szerinte a magatartás problémák mögött is ez húzódik meg,mert az első órákon még aktívan figyel részt vesz,majd látványosan elfárad kiborul..és ilyenkor válik kezelhetetlen,és rossz gyerekké..Nagyon szereti a fiamat,és sokat segít neki,néha szegény erőn felül is küzd vele :)Más tanár valószínűleg már áthelyeztette volna a nehezen kezelhető gyerekek osztályába..ami nálunk a C oszt. (ha nem is hivatalosan ,de mindenki tudja) remélem a terápiák mielőbbi eredményt hoznak..

2012. febr. 16. 07:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Öcsém is nagyon problémás gyerek volt. Mindent csak úgy csinált meg, ahogy akarta, nem használt a szó. Nem volt társasági lény, bezárkózott, csendes volt a társaságban. Itthon mindig kinyílt, és kiabált, hisztis volt, egyebek. Különleges ember lett belőle. Azt mondták mások, hogy gáz van vele, az óvodában is észrevették már, a suliban szintén. Anya rengeteget foglalkozott vele, és beszélgettünk vele rengeteget, iszonyú fontos a kommunikáció, -sokat segít, ha megértük mi zajlik benne. Azt mondom, hogy ne idegeskedj miatta. Valószínűleg neki is sajátos értékrendje lesz, reális meglátásokkal, életcéllal, komoly gondolkodással. Öcsém most 21 éves. Koravén gondolatokkal politizál és kiosztja a középkorú környezetét is, nagyon felnézek rá. Valószínűleg az ő tesztjei sem azért lettek rosszak, mert komoly baj van vele, egyszerűen hiányzik neki a megértés, a törődés, a beszélgetés, szeretet, család. Sok időt kell rászánni, hogy kiegyensúlyozottá váljon, de nem lesz vele semmi baj! Hidd el! Amiért ezt gondolom, hogy párhuzam lehet öcsikém és a fiad között, az nem már, mint ahogy említetted a hiperaktivitás.. a figyelemkoordináció. Nem azért nem figyel, mert nem tud, hanem mert nem akar. Mert valószínűleg jóval több van benne annál, mint amennyit bárki is gondol róla és ezt érzi. Rendben lesz, ne idegeskedj!
2012. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is BTM-es vagyok, és diszkalkuliás. Úgy tudom, hogy csak a disz miatt kapom ingyenesen a tankönyveket.


18l

2012. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!