Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Írjatok légyszi! Nem akarjuk...

Írjatok légyszi! Nem akarjuk engedni. Ti engednétek? 8 éves fiamat a nagymamája el szeretné vinni magához 2 éjszakára, mert a jövőhét végén külföldre költözik.

Figyelt kérdés

A gyerek elég labilis, érzékeny, hogy érintené ez, hogy magához édesgeti, aztán lelép egy hét múlva? Szerintünk nem jól, nehezebb lenne neki elválni tőle ezek után. Mama szeretné bepótolni, hogy 1 évig szinte nem is találkozott az unokájával, mi engedtük volna, csak ő teljesen el volt foglalva az új barátjával, ezt el is ismeri, meg inkább a barátnőjével ment 2x nyaralni. Csak akkor találkozott vele a gyerekünk, ha mi mentünk, de akkor is nagy családi körben, pár órát. Mi úgy gondoljuk, hogy elég volt, hogy itt volt nála hétvégén egy napot (ezt bármikor megtehette volna), nagyon örült is a fiam, csak teljesen meg szokta hülyíteni őt, túlságosan is magához édesgeti, aztán nehéz visszazökkenteni, azt hiszi, hogy mi gonoszok vagyunk, mert a mama mindent megenged, ő nem szól rá, stb. korábban is többször megígérte neki, hogy nyaralhat nála, de ez sem jött össze. Tavaly előtt augusztus közepén vitte el 2 napra, mert már én erőszakoskodtam, hogy vigye már el, ha már behülyítette, megígérte neki és még rá is ér éppen.

Ráadásul a szülinapja pénteken lesz, amit mindig együtt tartottuk, utána a többiekkel, mivel nem lakunk közel egymáshoz. Iskolába se menne, mondjuk egy nap alatt nem marad le semmiről. És bosszant azon kívül engem is és a férjemet is, hogy megint csak maga miatt, hogy nyugodt lelkiismerettel menjen el, azért vinné el a gyereket, na jó, meg hogy örömet szerezzen az unokájának is... De nem az utolsó percben kell rá gondolni. (Azt mondta, hogy éjszakákat sírt emiatt, hát lehet, hogy megszólalt a lelkiismeret...) A gyerekemnek a jövőhéten meg sokkal nehezebb lenne elválni tőle, így gondoljuk, ha most pár napig nagyon magához babusgatja. Ja és, mondta a férjemnek, hogy ő nem akarja neki mondani, hogy na, kisfiam, jött érted Anya meg Apa, ahogy megbeszéltük, majd jössz legközelebb is, hanem hogy majd mi küzdjünk vele, és hogy hadd döntse el ő, hogy szeretne-e maradni még nála, azzal nem törődve, hogy vasárnapra szülinapi bulit szerveztünk neki a barátaival, amiről tud a Mama is. Na, szóval nem egyszerű az eset.



2012. febr. 29. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem engedném el!Miért nem alszik Ő ott nálatok?
2012. febr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy két nap alatt senki nem tud magához édesgetni senkit, úgy, hogy utána szenvedés lenne. Ugyanakkor teljesen egyértelműen látszik, hogy nem a gyerek érdekeit tartja a mama szem előtt, nem azért szeretné elvinni magával. Én (bár eléggé rugalmas vagyok ilyen téren) ebből nem engednék: a gyereknek van már programja, amit nem szeretnénk lemondani, oldja meg a mama máskor az unokázását. Borítékolom, hogy nem fogja.
2012. febr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
sajnos fél nap alatt meg tudja hülyíteni a gyerekeket, sógornőm szerint is van hozzá tehetsége. Lakótelepi, nem nagy lakásban lakunk 4-en, nincs vendégágyunk, el sem férne. Azért örülök, hogy más is gondolkodik hasonlóan, már kezdtem magamat hibáztatni, azért is tettem fel a kérdést. Köszi a válaszokat!
2012. febr. 29. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:
ha úgy érzed, hogy nem akarod engedni, akkor ne tedd. TE vagy a szülő és te döntesz. Ennyi.
2012. febr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én elengedném úgy, hogy szombat délelőttől, vasárnap délelőttig.

nyilván a gyerek szereti, ezért még tök jól is kijöhet, mint ez a plusz ajándék, kényeztetés nagyitól :)


az meg, hogy magához édesgeti aztán elmegy egy évre külföldre... azért egy 8 évessel szerintem meg lehet beszélni, hogy nagyi messze lakik ezért ritkán találkoznak. de te ismered a gyerekedet

2012. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én elengedném de csak úgy hogy péntek délutántól szombat délutánig.

És igenis mondja meg a gyereknek hogy anya, apa megjött érte. Ne egy 8 éves döntsön kénye-kedve szerint, mert azért ti sem azért szerveztétek neki a szülinapi bulit mert nem volt más dolgotok. Ezt jó lenne ha a nagymama is tisztában tartaná, és nem kavarna még jobban bele az életetekbe, ha egyszer már úgyis elmegy.


Csak a gyerek miatt engedném el, hogy legyen közös élménye a nagyival.

Egyébként nem látok bele az életetekbe, te tudod ez a találkozó mennyire borítja fel a fiad mindennapjait. Ha eléggé akkor inkább mondd meg a nagymamának hogy max. szombat délután viheti el egyet sütizni.

2012. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
biztos le leszek pontozva, de a magyarázat első sorából le lehet szűrni, hogy a kedves kérdező mennyire nem bírja a nagyit..na meg ez a mondvacsinált indok, hogy magához édesgeti, aztán meg lelép külföldre..az anyuka is kb annyira nézi a gyerek érdekeit ez ügyben, mint a nagymama..
2012. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, süt az utálat az anyuka soraiból. Ami érthető is lenne, de a gyereknek pont nem szabadna ezt kimutatni, átadni. Én engedném, egy 8 éves gyerek el tudja dönteni, hogy akar-e menni, vagy nem.
2012. márc. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!