Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a gyereketek egy betegségbe...

Ha a gyereketek egy betegségben szenvedne, ami miatt más, mint a többiek, és ilyen veszélyes dolgokat csinálna, pl a körzőt beleszúrná az osztálytársaiba, ti oda engednétek normális emberek közé?

Figyelt kérdés

csakmert olvastam itt egy kérdést,hogy írta az egyik válaszoló,hogy az ilyeneket közösségbe kell engedni,mert ha ez nem így lenne,felnőtt korukra még inkább az emberiség terhére lennének


de könyörgöm,ha a gyerek beleszúrja a körzőt,meg majdnem meggyilkolja az osztálytársait,akkor mondhatja felőlem,hogy beteg,én a szülei helyében akkor sem engedném oda normális gyerekek közé!!


ti hogy vagytok ezzel?


14/L


2011. okt. 24. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
ezt pszichológusnak kellene eldöntenie, mennyire veszélyes. jelzem, körzőt én is vágtam már osztálytársba, de qurvára kiprovokálta... :D
2011. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

A szülők a legritkább esetben látják be és fogadják el, hogy a gyerekük más és nem való közösségbe. Sőt mivel annyira nyomatják az integrált oktatást, mára állami iskolákban ez lett a divat ész és gondolkodás nélkül. Hiszen dupla pénzt kap utánuk az iskola, óvóda.


Régen volt kisegítő, speciális iskola az ilyen gyerekeknek ésnem a szülőnek kellett odavinnie a gyereket, hanem alapból csak oda járhatott.

Egyébként integrált nevelésben, de speciális nevelésre szoruló gyerekből, szerintem sosem lett még társadalom szempontjából hasznos állampolgár. Hiszen annyi kudarc éri, hogy felhalmozódik benne a düh. Nézd meg S. Ábelt-egy egyszerű, egyébként semmi különös dologgal nem járó betegség milyen emberré tette őt. Gondold el, ezt fokozottan.

Először mindenképp szegregált nevelést igényelnek és ha elérnek arra a szintre, hogy alkalmasak az integrált nevelésre, mehetnének közösségbe.

2011. okt. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam figyelemzavaros hiperaktív,inkább a figyelemzavar jellemző rá jobban,tehát nem képes hosszabban megülni,figyelni,ezeket a hiányzó képességeit bohóckodással próbálja leplezni közösségben.

Hatalmas a csoportlétszám az oviban,nem jut rá kellő türelem,odafigyelés amit az állapota miatt igényelne,én mint szülő lassan ki kell jelentenem,hogy talán valóban jobb lenne kissebb közösségben neki,ahol fejlesztenék,elfogadnák.

Nem agresszív,olyan probléma nincsen vele,viszont tele van kudarcélménnyel,mivel nem tud megfelelni a közösségben és erről ő nem tehet,sokat harcolok azért,hogy az óvónénik megértsék,hogy csodákat lehet elérni vele türelemmel,szeretettel,de a kifáradt,elgyötört óvodai személyzetnek nincs már energiája rá.


Az IQ-ja rendben van,tehát mindenképp olyan iskola kell ahol ennek megfelelően kihozzák belőle a maximumot.

2011. okt. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az a gond, bár én az integráció híve vagok, hogy a pedagógusok nincsnek felkészítve a különleges nevelési igényű gyerekekkel való bánásra. Ha nem közveszélyes, nem szabad rezervátumra zárni, viszont ha a pedagógus nem tud bánni vele, akkor valóban csak kudarcélménye lesz és rossz hatással lesz rá az elfogadás hiánya.
2011. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előbbi hozzászólással,nem lenne semmi gond,ha fel lennének készítve a pedagógusok és elfogaható létszámuak lennének a közösségek,mert még ha teljesen átlagos gyerekekről is van szó,akkor sem áldásosak ezek hatalmas osztálylétszámok.


Mivel nem adottak ezek a feltételek,ezért érzem azt,hogy lehet,hogy jobb lenne a speciális közösség.

2011. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat


de amúgy 23:37 csak annyi a különbség,hogy te tudod,mit csinálsz,és ha kiprovokálta a gyerek,akkor valamilyen szinten jogos is volt,amire meg én gondolok,az a gyerek nem provokálta ki,csak leütött állitólag egy legyet és azért csinálta ezt a kissrác...:/

2011. okt. 25. 14:59
 7/8 anonim válasza:
46%
A seggibe dugnám a körzőt oszt szétpukkadna a szeme.
2011. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jézus...xDD
2011. nov. 2. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!