Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam elkezdett dadogni....

Kisfiam elkezdett dadogni. Vajon kinövi?

Figyelt kérdés

Kisfiam elkezdett dadogni..3.évét töltötte szeptemberben..már mini csoportos...azonban 1 hónapja elköltöztünk,,és kb költözés után 1 héttel elkezdett dadogni...nem olyan vészes..de azért zavaró..eddíg rászóltam hogy ne dadogj gondold át mit szeretnél mondani várj egy kicsit és mondd..de az óvónő azt mondta várjam ki türelmmel amit mondani akar..majd kinövi,ő is volt hasonló helyzetben...és kinőtte a kisfia...

Nem tudom melyikkel ártok többet ha szólok várjon gondolja át mit szeretne,aztán mondja,vagy tényleg mondja csak,és elöbb utóbb elmarad a dadogás...csak nem akarok úgy tenni mintha rendben volna a beszédje,nehogy azzal ártsak hogy ráhagyom és ez a természetes....lehet én gondolom rosszul...és kinövi nem tudom volt e valaki hasonló helyzetben...(ahol laktunk nem volt külön szobája neki és a hugijának...most viszont van nem tulajdonítottam tulajdonítok neki nagyobb figyelmet hogy nem mernek nem szeretnének még ott aludni pedig minden játékkal ...tele van szépen elrendezve..eddíg nem volt külön szobájuk,gondoltam még várok egyenlőre hagy szokják az új lakást..majd tavasszal nyár elején megpróbáljuk az átszoktatást...)Visszatérve ez nem lehet gond nem eröltettem egy napig sem hogy aludjon ott..Viszont a hasonló tapasztalatok nagyon érdekelnek..ill hogy szóljak e az oviban a fejlesztő pedagógusnak,csinálnak e valamit gondolok itt logopédusra vagy csak én aggódom túl (olvastam hogy 5 éves koráig ha nem növi ki a gyerek akkor foglalkoznak csak vele)...???????????????????????????Köszönöm!


2012. márc. 20. 20:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni a családban senki nem dadog nem is volt soha kiskorában sem ilyen problémája...nem tudom ez számít e..
2012. márc. 20. 20:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem nagy ügy hamar kinövi.
2012. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyelőre nem kell aggódni. Gyorsabban jár az agyuk, mint ahogy a szájuk :) Gyerek koromban nekem is volt ilyen, de nem lettem dadogós.
2012. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Bár mondjuk kisfiam tényleg nagyon "hamar"gyerek tiszta pörgős nyüzsgős...jár keze lába..igazi rosszcsont...Remélem kinövi hamar..:-)

2012. márc. 20. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az élettani dadogás korszaka. Semmiképpen ne figyelmeztesd, ne szólj rá, és a többi családtagnak se engedd. Ha olyan a helyzet, segíthetsz neki befejezni a szót, ahol elakadt, vagy várj türelmesen. Amíg nagy közlésvággyal vidáman mondja a magáét, és időnként me-me- me-megakad és a ke-ke-kezdőszótagot ismételgeti, nem kell izgulni.

Ha viszont görcsössé válik a dadogás, úgy tűnik, hogy szinte a gyerek lélegzete is elakad, annyira kínlódik, hogy kimondjon egy-egy szókezdő hangot, akkor viszont logopédushoz kell fordulni. Vagy pszichológushoz, ha valami érzelmi megrázkódtatás sejthető a háttérben.

2012. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!

A szavak kezdetét ismétli csak szerencsére..érzelmi dolgok szerintem nem voltak..inkább a költözés állhat a háttérben..bár nem tudom mert kis érzékenyek ebben a korban...Próbálom megfogadni a tanácsokat nem szólok,türelmesen várok mit szeretne mondani..néha olyan szépen beszél..néha meg annyira ismételget...minden esetre köszönöm!és nem szólók rá...

2012. márc. 20. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyanaz a véleményem, mint a többieké, az én kisfiam is dadogni kezdett 3 évesen, mikor óvodába került, és ahogy a tiéd is, egyébként nagyon beszédes. Pár hónap alatt abbahagyta, majd más tikkjei lettek (sokkal rémisztőbbek, mint a dadogás, pedig attól is megijedtem rendesen), aztán azokat is elhagyta, ahogy beilleszkedett. Később is visszatért néha-néha a dadogás nála, igazából nem tudtam konkrétumhoz kötni, mert nagy traumákat nem élt át szerencsére – persze nyilván egy sima ovikezdés is az lehet egy kissrácnak, ha olyan típus.

Nálunk a családban apai ágon mindenki dadogott gyerekként (van, aki még most is néha, és ő az említett „görcsös” dadogással ráadásul, ilyet még sosem láttam azelőtt), de a legtöbben „kinőtték”. Ez nagy segítség volt abban, hogy ne parázzak rá az ügyre teljesen.


Azért én is beszéltem logopédussal, mikor 3 éves volt, és azt mondta, amit te is írtál, hogy 5 éves korig nem kell vele foglalkozni, és nem szabad rászólni. Utána is pszichológus tudja kezelni ezt, mert a közhiedelemmel ellentétben ez nem logopédiai probléma, hanem pszichés. Persze megkérdeztem a logopédust, akkor miért van olyan gyerek, akit dadogással hozzá járatnak, mire mondta, hogy van, aki vállal ilyet (jó pénzért bármit, ugye), a szülőket megnyugtatja, így áttételesen lehet, hogy a gyereket is. :)

(Egyébként a férjemet is járatták logopédushoz anno, de semmit nem használt – ma már viszont semmi ilyen problémája nincs, ő maga mondta, hogy tök felesleges volt a logopédus.)


A férjem (és családja) tapasztalatai alapján azzal is tudlak biztatni, hogy még az sem a világ vége, ha egy gyerek iskolás korában dadog. Remekül beilleszkedtek, sok barátjuk van, minden rendben velük. Persze a tanítókon is sok múlik, apósom azt mondta, neki engedték, hogy írásban feleljen pl.


Átérzem a pánikod, engem a fentiek ellenére is rettentően tudott zavarni, hogy a gyerekem nem nem bírja kimondani, amit akar, de légy türelmes, nagy valószínűséggel nálatok sem marad ez így!

2012. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ..és a sját történetet ezzel kapcsolatban..azóta sokkal türelmesebb vagyok vele,segítek neki...nem mindíg dadog...2 véglet van van hogy nagyon és van hogy szépen beszél..azt vettem észre hogy reggel elég jól beszél..de mire az oviba érünk már kezd dadogni ill..délután pláne este már nagyon ismételget..olyan rossz ezt látni eddíg szépen beszélt..mesélek neki sokat,és mondókázunk egyre többet ill kezdünk több papírvágást építőzést azt olvastam minél többet tanul meg és ügyesedik annál gyorsabban hagyja el a dadogást...remélem az oviban a gyerekek nem néznek rá emiatt máshogy egyébként az ovi elején voltak dolgok pl 4 óvónő volt mert mindíg elmentek..mostanra lett 2 tünemény az egyikőjükkel beszéltem erről ő is bíztatott legyek türelmes,mert ő is az vele..segít neki..megfogja a kezét ha nehezen mond valamit,,aranyosak vele szerencsére sok kis barátja van ált mindenki szereti őt,még puszit is ad a dadusnak..igaz 1 hónapja költöztünk első költözése volt és reméljük nem is lesz több ráadásul kis huga pont akkor kórházba került fül gyulladással mama volt bent vele..sok volt a változás körülötte minden összejött egyszerre lehet ez sok volt neki és így jött ki..azóta semmi nem történt nyugalomban szeretetben élünk.....igyekszem nagyon vele kapcsolatban..Köszönöm még egyszer!
2012. márc. 21. 21:04
 9/10 anonim válasza:
Én is dadogtam, kb 3-4 évesen, de kinőttem :-)
2012. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Kinőtte végül a dadogást???
2023. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!