Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a mostohafiammal?

Mit csináljak a mostohafiammal?

Figyelt kérdés

Szándékosan rosszalkodik, mindig arra megy ki a játék, hogy felbosszantson. Ha rászólok, hogy hagyja abba amit csinál, a képembe nevet. Mindent megtesz azért, hogy én és az apja összevesszünk. Tudom, csak azért csinálja, mert azt hiszi hogyha engem "elkerget", akkor az apja és az anyja újra egy család lesznek. Hiába mondtam neki, hogy ez nem így működik, nem akar belenyugodni.

A gyerek anyjával csak annyit beszélünk, amennyit muszáj. Nem tudjuk biztosra, hogy nem beszéli-e tele a gyerek fejét ezekkel a butaságokkal.


2012. márc. 21. 14:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem volt semmilyen közös "megbeszélés", mert az anyuka nem akarta. Nem csíp engem és ezt nem is titkolta.
2012. márc. 21. 15:19
 12/20 anonim ***** válasza:
Hát pedig ezen máshogy elég nehéz változtatni.. azt tudod, hogy miért nem kedvel?
2012. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Csak sejtem. Annó a nő hagyta el a páromat, mert egy link embernek tartotta.


Kb 1,5 évig volt egyedül, aztán megismerkedtünk. Mellettem sokat változott, ahogy ő mondaná "kikupálódott". Van normális munkája, itthon is besegít, gyakran megyünk valahová közösen pl. kirándulni.

Szerintem irigy rám/ránk mert boldogok vagyunk, ő meg nem az.

2012. márc. 21. 16:27
 14/20 anonim ***** válasza:

Légy türelemmel. Egy ötéves érzelmein észérvekkel nemigen fogsz változtatni. Nem kell szeretnie, elég ha elvisel. Ti nevelitek, vagy csak látogatóban van nálatok? Az utóbbi esetben foglalkozzon vele az apja, a kettőtök közvetlen kontaktusát próbáljátok a minimumra csökkenteni. Nem úgy értem, hogy ne találkozzatok, de maradj mellékszereplő.

Idővel valószínűleg megkedvel, főleg, ha nem erőltetitek.

2012. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek. Ő húzta a legrövidebbet...
2012. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Már 1 éve arra várok, hogy majd megkedvel.

Próbálok vele türelmes és megértő lenni. De 1 év után nehéz.

2012. márc. 22. 13:21
 17/20 anonim ***** válasza:

Sajnos az összes kommentet nem volt időm elolvasni, de szeretném megosztani veled az én tapasztalatomat.A páromnak két gyermeke van akik velünk élnek. Az első fél év nálunk is nehéz volt még a gyerekek megnyugodtak az anyjuk elvesztés után (elhagyta őket).

Főleg a kisebbnél volt gond aki akkor 7 éves volt. Kislány.

Dacos volt sokat hisztizett dobálózott a holmijával dühében stb... Sokszor az apjukkal is összevesztünk mert a gyerek miatt... Én megértelek mert ez nagyon nehéz időszak.

Az én kérdésem az lenne feléd, hogy a pároddal hogy viselkedtek a gyermek előtt?? Konkrétan a gyerek nem érezheti azt hg az apukája jobban szeret téged mint őt? Mert erre nagyon kell vigyáznotok hg a gyerek azt érezze hg apukájának még mindig ő az első!!! Bármennyire is rossz ez neked de akkor is ennek így kell lennie hg megmaradjon a gyermek lelki egyensúlya. Én azt csináltam hg amikor a párom átölelt és a kisebbik gyermek közénk furakodott "átengedtem" neki az apukáját. Szépen lassan minden elsimult a dolgok helyre álltak és a gyerekek nem simán elfogadtak hanem szeretnek! Már nincs hiszti (amit azért persze külön is kezelni kellett azzal hg nem vettem róla tudomást) Már nem próbálnak közénk furakodni meg ilyesmi...

Tehát lényegében azt figyeld meg hg a gyerek nem-e féltékenységből csinálja ezt... üdv. 25/N

2012. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én férjemnek is van egy fia az első házasságából, igaz, már nagyobb volt (12 éves), amikor mi összekerültünk. Ő az anyjával él, hozzánk 2 hetente jön. Eleinte kicsit döcögős volt a kapcsolatunk. Nekem az az alapelvem, hogy én nem nevelem a fiút, csak beszélgetek vele, ha igényli. Hagytam, hogy ő közelítsen felém, nem erőltettem vele a jópofizást. Ha valami gond volt vele, az apja dolga volt, hogy helyretegye, és igyekeztünk együtt klassz programokat csinálni, amikor nálunk volt. Azóta eltelt pár év, és úgy érzem, egész jól összerázódtunk. Nagyon fontos az is, hogy az anyjáról sosem beszéltünk a gyerek előtt, nehogy megbántsuk valamivel. Az anyuka utál engem, és ezt a gyerek előtt sem titkolja, de nem sikerült ellenem hangolnia.

Tudom, hogy a te eseted más, hiszen a fiú csak 5 éves, de szerintem az apjának kell kezébe vennie a dolgokat. Te csak a hátteret biztosítsd, és járj a srác kedvében, de ne erőlködj túlzottan. Ne veszekedjetek egymással előtte (sem), de azt se éreztessétek vele, hogy "összefogtatok ellene". Ha rosszalkodik, rászólás helyett először inkább kérdezd meg, miért csinálja, amit csinál.

2012. márc. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ne legyél kedves... nehogymár egy kis szaros terrorizáljon... bármit meg fog tenni, hogy ártson hidd el... mutasd meg ki a főnök a háznál... ha az új pasinak nem tetszik ez, mehet a fiával együtt útnak a világba...
2012. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Adj neki egy nagy salert,aztán pedig puszikát!:)
2012. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!