Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a mostohafiammal?

Mit csináljak a mostohafiammal?

Figyelt kérdés

Szándékosan rosszalkodik, mindig arra megy ki a játék, hogy felbosszantson. Ha rászólok, hogy hagyja abba amit csinál, a képembe nevet. Mindent megtesz azért, hogy én és az apja összevesszünk. Tudom, csak azért csinálja, mert azt hiszi hogyha engem "elkerget", akkor az apja és az anyja újra egy család lesznek. Hiába mondtam neki, hogy ez nem így működik, nem akar belenyugodni.

A gyerek anyjával csak annyit beszélünk, amennyit muszáj. Nem tudjuk biztosra, hogy nem beszéli-e tele a gyerek fejét ezekkel a butaságokkal.


2012. márc. 21. 14:32
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
5 éves kisfiúról van szó.
2012. márc. 21. 14:37
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el őt valahova!Kirándulni,vásárolni v bármi!Foglalkozz vele!Csinálj vele dolgokat!Főzőcskézés,labdázás,rajzolás,színes kifestőzés!
2012. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül ő meg van győződve arról, hogy én vagyok a gonosz, aki anya és apa közé állt.
2012. márc. 21. 14:41
 4/20 anonim ***** válasza:

hm,nekem a 2éves gyerekem is rosszalkodik szándékosan és ha rászolók a képembe nevet.Ezen sosem veszekszünk a férjemmel.Ha szándékosan rosszalkodik büntetést kap.Vagy a másik verzió hogy levegőnek nézem,teszem a dolgom mintha ott sem lenne.Előbb utobb ugyis rájön hogy ez nem jó és odajön hozzám.

Az apukájával veszekedtek a gyerek miatt?

2012. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hülye kérdés, de a párod/az ő apja rendesen leült a fiával beszélgetni arról, hogy téged szeret, és nem illik így veled viselkedni? Hogy ez nem azt jelenti, hogy te tetted tönkre a házasságot, hogy az anyjával nem fognak újra összejönni (és nem miattad), hogy őt nem szereti kevésbé ettől? Egy 5évessel is le lehet ülni ezt megbeszélni, persze az ő saját nyelvén. Ha ez még nem vagy ilyen szinten nem történt meg, érdemes erre rááldozni egy kis időt, mert lehet, ha látja, hogy ezzel az apját is megbántja, talán máshogy fog viselkedni. Rászól, ha rosszalkodik és direkt idegesít téged? Az ő jelenlétében csinálja ezeket, vagy akkor egy kisangyal? Ha előbbi, akkor nem neked kellene "nevelned", hanem neki, vagy szólnod neki... mert ezzel csak magának akarja tudat alatt bebizonyítani, hogy nem vagy kedves, hanem egy boszi vagy, legalábbis sztem, és ha szigorral közelítesz felé, még ha jogos is, tovább fog lázadozni. Az is lényegi kérdés, hogy az apja ugyanannyit foglalkozik-e vele, vagy próbál-e, mint előtte. Persze, gondolom, anyukánál van a gyerek, vasárnapi apukaként nehezebb... de érezheti úgy a kissrác, hogy el van hanyagolva, ha veled is épp annyi időt eltölt apuka kettesben. Nagyjából az a véleményem, hogy ezt inkább a párodnak kellene megoldania és meg kellene téged védenie.
2012. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Eleinte összekaptunk, de már nem.

Miután rászólok és a képembe nevet, erélyesebben szólok rá. Ekkor jön a sírás és a hiszti, hogy bántottam, undok voltam stb.

2012. márc. 21. 14:54
 7/20 A kérdező kommentje:

Már én is elmondtam neki és az apja is. A gyerek azt mondta, hogyha nem élnék együtt az apjával akkor szeretne engem, mert kedves vagyok. De amíg én vagyok az apjának a kedvese, addig az anyja és az apja nem lesznek együtt és ő nem lesz boldog.

Nem tudom, honnan szedte, hogy minden miattam történt. Vagy az anyja mondta neki, vagy az oviban hallotta.

2012. márc. 21. 14:56
 8/20 anonim ***** válasza:

Az apjával beszéljétek meg hogyan fegyelmezitek közösen a gyereket.Ha bünti akkor bünti,nálad és az apjánál is ugyanaz legyen.Rászólógatással nem hiszem hogy sokra mégy,ha az a célja hogy felbosszantson megteszi.

Előtte sose veszekedjetek,mert kihasználja.

Az a lényeg hogy lássa azt hogy összetartoztok és akármennyire is rosszalkodik ti egy csapatot alkottok,ne lássa azt hogy köztetek ez feszültséget okoz.

2012. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Tudom, csak azért csinálja, mert azt hiszi hogyha engem "elkerget", akkor az apja és az anyja újra egy család lesznek. Hiába mondtam neki, hogy ez nem így működik, nem akar belenyugodni. "


Először is ezt az apukának kell először megbeszélni a kicsivel. Ami persze nem jelenti azt,hogy ezután abba is fogja hagyni a csínytevéseket.



Másodszor pedig,egy kiskölyök élvezi,ha bosszanthatja a felnőtteket. Így vannak kódolva. :) Próbáld ki azt,hogy ha rosszalkodik tégy úgy,mintha hidegen hagyna. Jó esély van rá,hogyha látja,nem borulsz ki a dolgain újra,és újra,akkor ez már nem lesz izgalmas neki,és elveszti az érdeklődését ez iránt. Nem 100%,hogy beválik (nekem bevált),de egy próbát hidd el megér! :)

2012. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez megtörtént-e, de egy válás után a gyerek szempontjából elengedhetetlen, hogy a szülők és ha van, akkor az új párok EGYÜTT leüljenek beszélni, és megbeszéljék, elmondják a gyermeknek, hogy miért váltak el, mi fog ezután történni, hogy az új párjuk nem betolakodó. A régi szülők lehet, hogy nem kimondva, de a gesztikulációjukkal, vagy hangsúlyukkal stb. éreztetik, ha nem kedvelik a másik fél új/régi párját, és ezt a gyerekek megérzik. Oda kell figyelni, minden egyes szóra, mert, ha gyerek előtt rosszat vagy rosszul! beszélnek az édesanyjáról vagy az édesapjáról azt megjegyzi. (Azt is ha az édesanya rossz véleménnyel van az új párról és ezt esetleg a gyermek előtt mondja, de ha előtte azt mondják, hogy biztos anyád beszélte tele a fejed, azzal csak ráerősítetek az ellenséges érzésre.

A szülőknek mindenképpen fontos a jó viszony kialakítása az új párokkal, ez nehéz, de ez a gyerek érdeke.

Másrészről a másik kérdés a nevelés: meg kell beszélni, hogy mi az amibe az új pár "beleszólhat" vagy rászólhat a gyerekre, és nem győzőm hangsúlyozni, hogy ezt is meg kell beszélni a gyermekkel együtt!


Egy kisebb gyereknek nagyon nehéz felfogni és megérteni, miért nincsenek együtt a szülei, ezért viselkedik így veled. Meg kell próbálni az ő szemszögéből nézni a dolgokat, és az ő nyelvén elmagyarázni a helyzetet.

2012. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!