Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » TSMT Torna tényleg hatásos?...

TSMT Torna tényleg hatásos? Böv. Lennt.

Figyelt kérdés
Ma voltunk a kisfiammal a Korai Fejlesztő Központban vizsgálaton a megkésett beszédfejlődése miatt. 2 éves 3 hónapos kisfiúról van szó. Ott a TSMT tornát javasolták nekünk.A kérdésem az lenne, hogy ez a torna valóban hatásos? Elsősorban olyan anyukák véleményére lennék kíváncsi, akik járnak vagy jártak a gyerkőccel ilyen tornára.Igazából tapasztalatokra lenne szükségem.Előre is köszönöm a válaszokat:)))
2012. márc. 27. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdekelne, hogy egy ilyen pici gyerkőcnél mit takar a ,,megkésett" beszédfejlődés. Köszi!

2012. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! A gyerekorvosunk, a védőnőnk illetve a bölcsődei gondozónők együttes véleménye, hogy a fiam le van maradva a beszédfejlődésben.Csupán annyit mond érthetően,hogy baba,mama,apa.Illetve mostanában kezdi a szavak elejét ismételgetni.PL.vonat=vo. stb.Én nem aggódtam emiatt, mert szerintem csak lusta,de addig "cseszegettek" míg végül beadtam a derekam és elvittem a Korai Fejlesztő Intézetbe,ahol természetesen megállapították,hogy jó pénzért további fejlesztésekre van szükség.Ezért kérdeztem,hogy valóban segít-e a torna és nem csak az ablakon fogom kiszórni a pénzt.Magyarországon sok minden csak a "lehúzásról" szól.
2012. márc. 27. 17:13
 3/11 A kérdező kommentje:
10000ft. volt a másfél órás vizsgálat, majd ezután elvonultak "konzultálni" 10 percre.Visszajöttek és közölték,hogy azt látják,hogy le van maradva,ez nem kérdés,de az okát sajnos nem.Erre nem elég másfél óra.Ezért ajánlják a további fejlesztéseket min.fél évig,hetente legalább egy alkalommal ami kedvezményesen 2500ft/alkalom.Amúgy 5000 ft.lenne.Majd fél év múlva kontroll és újabb konzultáció,hogy mire jutottunk....Hát nem tudom....Szeretnék segíteni a fiamnak,hiszen Ő a mindenem,de lehet,hogy a mi esetünkben nem is lenne rá szükség! Teljesen tanácstalan vagyok.Nekünk sem a legyek hordják össze a pénzt:)))
2012. márc. 27. 17:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nálunk a kifejező (expresszív) beszéd zavara van, ami pszichiáter állapított meg. Írnék priviben, ha nem gond.

2012. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én nem értem hogy kértek ezért tőletek pénzt.nálunk a vizsgálatot is a tb fizette és a tornát is.Még csak 3 szor voltunk ezért nem tudom hogy hatásos e.
2012. márc. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Fordulj a helyi Nevelési Tanácsadóhoz a szakvéleménnyel, ott ingyenes az ellátás. Ha jól tudom, nemrég terjesztették ki a hatókörüket a 3 év alattiakra is.

Igaz, lehet hogy kapacitáshiány miatt csak egy programot adnak az otthoni tornáztatáshoz, és 6-8 hét múlva hívják ismét kontrollra. Ha lelkiismeretesen csináljátok, az is hatékony lesz.

2012. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek: persze írj nyugodtan privit!
2012. márc. 27. 21:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon bejött. Szobatiszta lett tőle a gyerek, elkezdett végre beszélni (3,5 évesen), és elkezdett barátkozni.

Azóta kiderült,hogy autista, mégis a torna olyan minőségi változást hoz az állapotában, hogy nem is mondanád meg róla, ha nem vagy szakértője a témának.

2012. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
leírná valaki hogy milyen tornákat, feladatokat csinálnak a TSMT tornán?
2012. márc. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mindenféleképpen jónak kell lennie mert az agy olyan részeit stimulálják a tornával ami többek között a beszédért felelős (homloklebeny, ez felelős a szobatisztaságért)


mi hétfőn kezdjük, eddig terápiára jártunk, már az is sokat segített. ott olyan játékokat tanultunk amivel "kicsikarjuk" a gyerekből a szavakat :D

gyógytornász azt mondta, hogy sok hintás feladat lesz, gördeszkán kell majd húzkodni, pörgetni, forgatni... :)

kíváncsi leszek!


mi írtunk egy kérvényt, emiatt is csúszott mostanáig a torna elkezdése, hogy nem engedhetjük meg, hogy tornára is meg fejlesztésre is járjunk mert a kettő 30.000Ft lenne havonta+ ugye az utazás ami szintén ennyi :(

mindkettőre kaptunk támogatást, a TSMT torna 500Ft lesz alkalmanként :)

2012. márc. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!