Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sarokba allitas jo modszer?...

Sarokba allitas jo modszer? Mennyire hatasos?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 4 eves kisfiam van es nala is elkezdodott a sok csinteves. Roszalkodik mindig egesz nap. Sok modszert kiprobaltam mar buntetes keppen pl el vettem a jatekat...de sajnos egyik sem jott be. Most a sarokba allitos modszert akarom kiprobalni de gondoltam elotte ki kerem itt par tapasztalt anyuka velemenyet errol a modszerrol. :) Mennyire hatasos? Es kell e valamire figyelni a modszer alkalmazasa kozben? Valaszokat elore koszonom :)
2012. márc. 10. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Hatásos lehet. Addig marad ott,amíg nem kér bocsánatot. Illetve nem látja be,hogy rosszat tett.
2012. márc. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak dacossá fogja tenni a gyereket, nem jó módszer.Inkább figyelemeltereléssel próbáld nevelni.Ha rosszalkodik, tereld a figyelmét valami más elfoglaltságra, ami számára is érdekes lehet.A legjobb, ha megkéred, segítsen neked, valami "felnőttes" munkát adsz neki(persze úgy, hogy meg is tudja csinálni, hisz ez csak játék lenne neki),közben sűrűn kell dicsérgetni, ezután ezzel a segítős játékkal majd kordában tudod tartani :)
2012. márc. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem vált be.
2012. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kérdésem az ezzel kapcsolatban, hogy mit várunk el a módszertől ?

MI csináljuk néha, ott lenyugszik, és kérjük, hogy gondolkodjon el, hogy mit miért csinált, és ki hogyan érez iránta. No egyszerűbben mondjuk neki, és a letelt időkor megkérdezzük tudja e miért állt ot.t

Nos arra viszont rájöttem, hogy arra ez a módszer nem válik be, hogy sose csinálja az adott dolgot többször. De elfilóztam, hogy nem is várhatom el, hogy egyszer kelljen mondani, többször kell, és annak lesz hatása. De ez bármi módszernél igaz. Arra jó ez a módszer, hogy megtanul lenyugodni, elgondolkodik, és az azért fontos, kell ez a fejlődéséhez.

2012. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó, csak kitartónak kell lenni. Pl. ha nem marad ott akkor is visszavinni a sarokba és higadtan elmagyarázni, hogy most ezt miért kapja és ez büntetés...következetesség fontos.Én is szoktam alkalmazni és lehiggad a fiam, elgondolkodik. Nagyon fontos a kommunikáció, sokszor "le se esik nekik", hogy miért kapják a büntit.
2012. márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak végszükségben büntess. A logikus következményekkel való szembesítés sokkal hatásosabb. Összekoszoltad? lepucolod, vagy legalább itt unatkozol mellettem, amíg megcsinálom, és esetleg utána már nem lesz időm focizni veled. Vagy csak kevesebb.

Veszekedtek rajta? elrakom, és egyiktek sem fog játszani vele.

És főleg figyeld meg, miért "rosszalkodik". Lehet, hogy ha éppen csendesen játszik, senki nem foglalkozik vele? Beszéljétek meg, mikor van idő közös játékra, ne kelljen kierőszakolnia a figyelmet. Nem mellesleg ez a játékidő fontossá is válik a gyerek számára, a lerövidítése, elhagyása (mert szomorú vagyok, hogy ...., és így nincs kedvem ...) bőven felér egy sarokba állítással.

2012. márc. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!