Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan szoktassam le a fiam...

Hogyan szoktassam le a fiam 30-as éveiben járó nagybácsikáját arról, hogy a fiamnak számomra nemkívánatos dolgokat tanítson? Pl. Társaságban böfögés és fingás. Megszégyenítés is szóba jöhet.

Figyelt kérdés
Felnőtt létére mellettem is simán ereget az ágyon filmnézés közben, ha anyósoméknál tévézünk, beszélgetünk. A családban mindenki tudja ezt, anyósom emlegeti, hogy ó, kicsiként is ilyen volt. De szerintem most már elég lenne ebből. Normálisan kérve eddig nem jutottam sikerre. Talán a gyerek jelenlétében egy velős megjegyzés hatásos lenne, de nincs ötletem.

2012. márc. 29. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

miért kell "velös" megjegyzés?

normálisan mondd el neki, ha ott vagy a gyerekkel, ezt ne tegye!

Ennyi!

2012. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ő a párod testvére gondolom.

Mi lenne, ha párod elbeszélgetne vele és megmondaná neki, hogy nem találkozhat a fiatokkal, ha nem tud civilizált ember módjára viselkedni.

Nekem unokatesóm csinálta ezt. Aztán egy buli alkalmával valaki mondta neki, miután szellentett egy hangosat, hogy "ide sz@rni nem akarsz te idióta!?" Mivel mindenki húzta a száját, már unokatesómnak sem volt olyan poén.

2012. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, a párom tesója. Csak úgy anyósom röhög rajta, meg hogy jaj, gyerekkorában is ilyen volt már és nem nő be a feje lágya. A fiam meg felnéz rá, hogy ilyen idióta. Már mondta neki a párom is, hogy ne csinálja már, a gyerek is ezt tanulja el és még el lehet vele vicceskedni vele, de ha iskolában, társaságban is szokásává válik, mert ez rögzül benne, akkor ott bajban lesz. Nem vagyok egy prűd ember, egy anya amúgyis tisztába teszi a gyerekét, aztán szalad vissza a félbehagyott kajához...tudom hogy megy ez, de otthon is csinálja vacsora közben és a szépen szólástól a kiabáláson át semmi nem hat rá. Ezért is próbálnék a nagybácsin keresztül hatni rá. Meg amúgyse csinálja egy felnőtt ember sem.

Köszi, azt hiszem a második hozzászólást elteszem a tarsolyomba, de azért jöhetnek még ötletek. :)

2012. márc. 29. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani neki, hogy amíg nem képes kulturáltan viselkedni, addig nem mentek oda a gyerekkel. Anyósod menjen hozzátok, ha nem volt képes a fiát jómódorra nevelni, de Ti többet nem vagytok hajlandóak tanúi lenni a bélműködésének. Talán észbe kapnak...
2012. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Megszégyenítés,meg velős megjegyzés?Ezek olyan gyerekes dolgok.Gondolod hatnának egy 30-as pasira?Az én bátyám és sógorom is ezt csinálta/csinálja a srácok előtt is mégsem okoz ez nekik gondot.Néha én is mondom,hogy disznók,de hát nem vagyok az anyjuk,hogy neveljem őket.Azt ráadásul gyerekkorban kellett volna...szoktam is mondani anyunak,hogy igazi disznót sikerült faragni a bátyámból(persze nem véresen komolyan gondolom).Ha a szép szó nem használ,felesleges
2012. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:szóval ha a szép szó nem használ felesleges erőlködni.Szerintem.Nem tudom mekkora a fiad,de még az is lehet,hogy neki mondod azt,hogy szóljon.Nálunk is volt már úgy,hogy szólt valamelyik gyerek,hogy ne csinálja,mert ez nem szép dolog.Azt nem mondom,hogy sikerrel fog járni,de hátha.
2012. márc. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
jáj nekem is kell 1 ilyen rokon ne akardmán meg változtatni :D
2012. aug. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a jó ha szaga is van különösen frankfurti leveses mondjuk 😀🥰
2020. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!