Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesen állandó böfögés...

7 hetesen állandó böfögés kínoz, és elég szeles lettem. Ez normális, tehetek ellene valamit, hisz elég kellemetlen?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Elso terhessegemnel nekem is jelentkezett a sok bofoges.

Ne aggodj.

2009. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha még nem ég a gyomrod, egyél savasabb kajákat (ecetes, savanyú uborka, káposzta), citrom, narancs, vagy a levük, akár 1-2 decit is evés után, segit. Ha a savtól jön a szél, akkor meg pont az ellenkezője: valami savlekötő, amit lehet terhesség alatt is szedni segit, pl. Rhennie Antacidum. De én az elsőre tippelek az elején még, a gyomorégés csak a vége felé szokott jönni, amikor már ül a gyomrodon a bébi :)
2009. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy átalakul a szervezetünk, teljesen normális velejárója ez a két tünet. Helyezkedik, növekedik a méhünk, megmozgatja a beleinket, amitől lehetnek ilyen tünetek. Nekem a puffadástól az első hetekben estére akkora volt a hasam mintha legalább 6-7 hónapos lennék :) Pár hét alatt elmúlt, addig nem ettem különösen puffasztó (pl. héjas gyümülcs, paprika...) ételeket.
2009. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elso trimeszterben az izmok renyhebbek, ebbe beletartozik az emesztorendszert mukodteto izomzat is. Ugyhogy sajnos puffadhatsz, szelesedhedsz, bofoghetsz. Mindharom normalis.

Elso terhessegemnel is volt, de akkor nem volt annyira durva es a 11. heten megszunt. Most a 2. babat varom, mar a 14. hetben vagyok es meg mindig gyotor a dolog. En probaltam nem enni puffaszto dolgokat, de akkor is ugyanugy felpuffadtam estere. Delelott meg semmi bajom.

Probaltam terhesen is szedheto tabit a szelek ellen, de nekem az sem segit. Egyebkent az anyagcserem jo, gyors, es meg nem is hiztam, ugyhogy azzal vigasztalom magam, hogy inkabb a puffadas, mint a szekrekedes. :-S

A legrosszabb az, hogy szelgorcseim is szoktak lenni gyakran es nagyon faj olyankor a hasam.

2009. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Szia,9 hetes vagyok,most már nem panaszkodok,de mikor kb 6-7 hetes voltam esténként a párom azt mondta ki tesz a teraszra. Most is puffadok,de már nem annyira,akkor kb 6 honapos hasam volt esténként és egész este csak szellentettem:)) ha éppen nem volt hányingerem,mi jol szorakoztunk rajta.
2009. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!