Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van ennyi bunkó ember a...

Miért van ennyi bunkó ember a világon?

Figyelt kérdés
Tegnap az oviba mentem a nagyobbik fiamért, ő nem az a fajta aki sokáig szeret egy helyben ülni,, nem agresszív, de ha bántják akkor természetesen visszacsap. Szerintem jól is teszi hogy nem hagyja magát. tegnap az egyik anyuka elkezdett velem ordibálni ott a helyszínen,, mindenfélének lemondott engem+ a gyermekemet, én próbáltam magamat tartani, hiszen én nem vagyok olyan bunkó mint ő. az egészet azért csinálta elmondása szerint, mert az én fiam és az övé összekapott
2012. márc. 30. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
azt nem írtad le hogy min veszekedtek a gyerekek, vagy hogy meddig fajult a veszekedés, esetleg volt-e csete-paté. szóval így nehéz állást foglalni ki volt a hibás. persze kiabálnia nem kellet volna nyilvánosan...
2012. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Na te jó ég...!


Óvodában dolgoztam, igen tapasztaltam, hogy vannak ilyen szülők. Egyszer beszélj vele szerintem erről. Esetleg az óvónő jelenlétében, akkor gondolom igyekszik majd normális hangot megütni veled szemben.

Nem gyerek már! Viselkedjen úgy, mint egy felnőtt!

2012. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos az óvónők jelenlétében volt ez!! nem érdekelte hogy ott vannak,, ő akkor is úgy beszélt,,
2012. márc. 30. 11:09
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell vele foglalkozni, ha higgadt maradsz akkor a gyereked látja, hogy hogyan kell majd az ilyen helyzetekben később viselkedni (kulturáltan) Persze, ha ő is hibás volt akkor elbeszélgetsz vele, hogy nem szabad verekedni stb...de az ilyen viselkedésre nincs mentség szerintem.


Lehet, hogy tényleg a te fiad volt a hibás, de akkor sem ez a normális, sőt. Az óvónőket is megértem valahol, mert szülők vitájába én se avatkoznék bele. Mivel már mind a kettő szülő ott volt így a gyerekért illetve azok viselkedéséért sem ők a felelősek.

Még annyit tehetsz, hogy megpróbálod elmagyarázni a gyereknek, hogy ha lehet Pistikével inkább ne kezdjen semmit...de tudom ez nehéz. Nálunk van egy bolond házmester aki kiabál velem meg a gyerekekkel, mondtam a lányomnak, hogy nem foglalkozunk vele, erre ő mindig hangosan megjegyzi amikor látjuk, hogy anya ugye ezzel a bácsival nem foglalkozunk :)

2012. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Én a másik oldal vagyok, nekem épp a héten lökte fel egy kis gengszter úgy a lányomat, hogy az egész arca, orra, homloka tiszta seb.

Én az olyan szülőket találom bunkónak, akik nem képesek az 5-6 éves gyereket megtanítani arra, hogy nem bántjuk a másik gyereket, nem okozunk direkt sérülést a másiknak.

2012. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
azért szerintem ez nem ilyen sarkitott.ilyen balesetek,összeütközések történhetnek nem direkt is,hanem a játék hevébe a nagy bohockodásba.de egyébkéánt is azt mondom,nem kell vele foglalkozni.mérges volt,nyilván a fiának hitt,ő igy intézi el.lehet a te fiad volt a hunyó most és ezt el kell fogadni.
2012. márc. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem hetente törték el a szemüvegemet

tényleg vannak kis frusztrált szerencsétlen genszterek, akiknek sz...r az életük, nem érzik magukat biztonságban, hülyék a szüleik, és ezt a többi gyereken verik le.


de ezt nem a Te gyerekedre mondtam, csak általában

2012. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon hiányos sztori. Félig- meddig el is ismered, hogy a te gyereked is benne volt, de azt már nem részletezed, hogy miért, nyilván okkal.

Ha pl. a te fiad beverte a másik gyerek orrát, úgy, hogy vérzik, vagy direkt kirúgta a másik alól a kismotort, én is megmondanám, hogy neveld meg a gyereked.

Ha nem ez történt, akkor jogos, bár azt se felejtsd el, hogy te elfogult vagy szülőként a sajátoddal, és csak az ő verzióját ismered, és jobban hiszel neki, ami természetes, de ez hajlamosít a részrehajlásra. Mindenki angyalt lát a saját gyerekében, ami nem mindig feltétlen igaz.

2012. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor még annyival kiegészíteném,, hogy az óvónéni is mondta hogy nem az én kisfiam kezdte,, piszkálta a másik fiú és bántotta,, azután csapott vissza neki,, de nem voltak súlyos összezördülések!!! és én ez miatt nem értem,, nem ő volt a hibás!!
2012. ápr. 2. 09:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Hasonló nálunk is volt, a lányom sem hagyja magát. Viszont szerintem (és ezt nagyon sokszor elmondom neki) nem az a megoldás, hogy visszaüt, hanem szól az óvó néninek, majd ő tisztázza a problémát és megbünteti a rosszalkodót. Így legalább az derül ki, hogy x gyerek rossz, nem pedig csak annyit látnak esetleg, hogy a tiéd visszaüt. És mindenképp jobb kerülni az ilyen piszkálódós gyereket, bár tudom, ezt nem könnyű.
2012. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!