Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 16 hónapos kisfiam miért nem...

16 hónapos kisfiam miért nem akar főzeléket, kanalas dolgot enni?

Figyelt kérdés
Veri ki a kezemből és köp mindent,ami folyékony és le kell fogni,hogy beleerőltessek mindent!Csak önnálóan hajlandó étkezni!Zöldség-gyümölcs,hús,krumpli stb,tehát minden ami darabos,azt egyedül megeszi!Nem akarom erőltetni,mert akkor egy életre megutálja!Úgy döntöttem ,hogy most várok és hagyom aztán,ha egy kicsit nagyobb lesz megtanítom kanállal enni!Jól döntök szerintetek?Adjatok tanácsot!
2009. jún. 16. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben vagyok csak az én fiam még 14hónapos ő is nehezen eszio meg kanállal.Én adok a kezébe kanalat és ugy együtt több kevesebb sikerrel valamennyit megeszik és tetszik neki hogy ő már nagyfiu.
2009. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok esetleg önállóan a kanalas kaját. A chicconak vagy egy speciális "kanyarkanala" , ami azt jelenti, hogy a kanál vége ívben a baba felé hajlik, ezért sokkal könnyebben tud belőle enni. Sztem nagyon jó, érdemes kipróbálni (bár nem túl olcsó :( )
2009. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

NE erőltesd,ne fogd le,ne tömd...Szerintem tök jó dolog h önállósodni akar,gondolj bele,amíg eszik,mosogathatsz,ehetsz te is kényelmesen!tudom bosszantó a maszatolás,de ők már csak ilyenek,még nem olyan finomak a mozdulataik.Tedd oda neki a kanalat,egyél te is,úgyis nézni fogja te mit csinálsz,és utánozni fog.Néha csempéssz a szájába egy-egy kanállal,csak úgy mellékesen...én is így csinálom.Mert a kaja vége felé,mikor elkezdi kenni szét,meg ilyenek akkor még tátja a száját elfogadja,de ő maga már nem enné.De minden gyerek más,én azt mondom,ha a gyerekem 4 évesen takarítani meg mosogatni akar,nem állok az útjába :D

Meg fog tanulni enni kanállal,de lehet kapni műanyag villát is,az lehet jobban tetszik neki,mert fel tudja rá szúrni a kaját,az könnyebb mint a kanállal bíbelődni.próbáld ki.Vagy adj neki "igazi kiskanalat",ne műanyagot.Attól is nagynak érezheti magát.Tedd mellé,majd csinál vele vmit.:D

2009. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy miért? Lehet a meleg miatt.Nem szeretnek melegben meleget enni.
2009. júl. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!