Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vannak módszerek arra, hogyan...

Vannak módszerek arra, hogyan lehet egy kamasz gyerek (elsősorban) tanulási tempóját felgyorsítani?

Figyelt kérdés

12 éves. Kegyetlen lassú. Gyakorlatilag minden egyes nap az egész délután estig elmegy arra, hogy tanul. Szinte minden más szórakozásról lemarad emiatt.


A lelkibeszéden már sokszorosan túl vagyunk (magaddal szúrsz ki, ha befejezed, lesz ez-az kedvezmény...stb.) Azon is, hogy előre bekalkulál(unk) valamennyi időt egy-egy tanulnivalóra, s az óra mellette ketyeg, s ha lejár, csilingel. Ezzel is legalább érzékeli az idő múlását.


Ha erősebben "nyomjuk", mert mondjuk vendégek jönnek, vagy menni kell valahova, vagy esetleg türelmetlenebbek vagyunk vele a párommal a lassúsága miatt, akkor bepánikol.


Némileg lehet gyorsítani a tempót, ha mellette ülök, de ez már nem kivitelezhető rendszeresen (max. dolgozatok előtt): 12 éves, és van mellette még két kisgyerekem. Lehetetlenség minden nap délutánonként x órát mellette ülve töltenem. Önállóan kellene már haladnia, s gazdálkodnia a saját idejével.

De szóljatok, ha tévedek!


Ha van valakinek ötlete, mit lehet tenni, kérem írjon!



2012. ápr. 12. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
azt nem írtad miért megy lassan a tanulás?elkalandozik a figyelme?mást csinál közben mikor tanulnia kellene?vagy lassan ír ,olvas ,lassan jegyzi meg?
2012. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem elkalandozik a figyelme.


S hajlamos pótcselekvésekbe menekülni (pl. ötször megy pisilni, inni stb. közben) Egyszóval nemigen érdekli őt. Sportban gyors, vékonytestalkatú, könnyed mozgású gyerek. De egyébként, ha őszintén belegondolok, semmiben sem szeret sietni. Nyugodt típus. Ami még nem lenne gond, de ugyanez a nyugodtság, ha a tanulásban túlzott lassúságba megy át, annak nagy hátrányai vannak.

Erre kéne megoldást találni.

Voltunk már agykontrollon, ami adott jó ötleteket, de a lassúságban nem segített ez sem.

2012. ápr. 13. 17:11
 3/12 anonim ***** válasza:
az én lányom is 12 éves.nem vagyok Spártai nevelés híve,de ha nem lenne kész időben ha menni akarunk vhová akkor otthon hagynám és talán következő alkalommal komolyan venné hogy gyorsabban tanuljon meg.Nekem is van két kisebb gyerekem (3 év és 20 hónapos)akiktől nem tudnék a sulis gyerek ülni órákig.És egy ekkora gyereknek már tényleg egyedül kell tanulnia.KI SZOKTAM KÉRDEZNI VAGY SEGÍTEK HA KÉRI DE ENNYI.2 éve vezetem be:este megkérdeztem kész a lecke azt mondta kész.kérdezte hogy akarom e látni .erre én:ha azt mondtad kész akkor elhiszem innentől a te felelőséged.Nem akarok okoskodni .Nálunk így müködik.mÁS PRAKTIJKÁVAL NEM TUDOK SZOLGÁLNI.bOCSI AZ ÖSSZE-VISSZA BETÜKÉRT.
2012. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt még a szakirodalom is élettani lustaságnak hívja! Semmit sem kell vele csinálni, bár állati bosszantó, tudom.
2012. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg kéne egy jól tanuló gyerek mellé, mint példa. Néha át lehetne hívni egy osztálytársát, vagy ő menjen át hozzá, aki megfelelő tempóban készíti el a leckéit, együtt is csinálhatnának pár feladatot, néhányat meg külön, majd egyeztetnek, hogy kinek milyen eredmény jött ki, hogy oldotta meg a feladatot. Ez rávezetné, hogy időre kell dolgozni. A megtanulandó anyagnál meg a hangos olvasás segít. Tedd kötelezővé számára, hogy így tanulja a leckét. Benne is jobban rögzül, ha hallja is az anyagot, és így tudod ellenőrizni, hogy tényleg tanul, hiszen hallod, hogy mondja-e vagy sem. Mert csak rögzül benne, ha már sokadjára olvassa ugyanazt.
2012. ápr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Szép.

Arra nem gondoltatok hogy esetleg más nehézségei vannak?

Lassú..És? Talán nem siettetni kéne hogy pánikoljon, hanem mondjuk beiratni napközibe ahol segítenek neki mert otthon nincs rá ideje senkinek.

Lehet hogy figyelem zavaros, akárhogy próbál nem tud koncentrálni. És ez nem csak az ő hibája.

javaslom kérjetek segítséget. Vannak olyan "tanfolyamok" ahol megtanítják a gyereket hatékonyan tanulni. ha már ti nem tudtátok neki megtanítani.

2012. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Kedves" utolsó!


Na ide figyelj, te gyereknevelési agytröszt! Bár közöd nincs hozzá, s nem ide tartozik, de képzeld, igenis szoktam vele tanulni, nem is keveset!!! S igen, jár plusz tanárhoz is! Ő is túl lassúnak ítéli meg a tempóját, pedig szakember. Sőt, voltam vele legalább 5 helyen a korábbi évek során ilyen-olyan nevelési tanácsadónál, szakembernél stb. akik tanulási nehézségeit orvosolták. Ezekből probléma hál'istennek már nem maradt. Elég jól tanul 4-5 között lesz most a bizonyítványa. EGyetlen eddig orvosolhatatlan problémája maradt, ami bizony igencsak kihat pl. a dolgozatok befejezésénél, s egyéb teendőkben is, az pedig a tempója. Erre tettem most ide fel a kérdést, amit neked sikerült kifordítani, szemétkedve szándékosan félreértelmezni, és gyanítom, otthon önelégült vigyorral a pofikáddal a billentyűzet előtt, te vagy az egyik válaszolgató a sok közül, aki vidáman sérteget minden kérdezőt, akit csak tud!

Akkor tessék, jár ez neked is!

2012. máj. 15. 21:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Sajnálom hogy így kiborított a válaszom, de ha átolvasod amiket írtál, nem volt szó benne arról hogy mi mindent megtettetek a gyerekért. Ezeknek a plusz infóknak a tudatában, elnézést kérek.Azt gondoltam elsőre, hogy Ti is abba a szülő kategóriába tartoztok akik egyből a gyereket hibáztatják, és nem foglalkoznak érdemlegesen vele.

Ennyire gyerekpárti vagyok.

Amikor hallom hogy az utcán azt mondja egy anyuka a gyereknek hogy rossz volt szivem szerint p*fán csapnám.

Annál rosszabb nincs mikor egy gyerek önbecsülése sérül, apró dolgok ezek de nagy sebet hagynak. Fontos a megerősítés nekik.

Ugyhogy mégegyszer Bocsánat az előző válaszért, Te/Ti pont nem érdemeltétek meg.

2012. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy próbáltatok már ugy hatni rá hogy ha x időre kész van apa kimegy vele focizni, v anya (nem tudom fiu v lány).Valami közösen eltöltött idő amikor csak rá figyeltek.Már abból kiindulva kérdem ezt, hogy ha mellette ülsz gyorsabban halad, szerintem igényli a figyelmeteket.És próbál bizonyítani.
2012. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó, rendben, így már én is bocsánatot kérek gorombaságomért. Bármennyire is hasznos ez az oldal, elég sok hülyeséget lehet olvasni egyesek merő rosszindulatúságai miatt.


A módszer, amit javasolsz vagy bejön, vagy nem. Elkezd ugyan sietni, vagy legalábbis megpróbál, de el is kapkodja, így már nem figyel oda szinte semennyire sem. Ez mégegy ürügy arra, hogy elvonják egyéb gondolatai a figyelmét. Néha azért bejön ez, de csak néha 'tök' véletlenszerűen. Másrészt meg nem lehet minden napra új és új extra programot felajánlani neki. Egy-egy napokra jó lehet talán.


Azért nem írtam le korábban pontos részletezettséggel az egyéb problémáit, mert tényleg nem ide tartozik. A tempó egy külön probléma. Feltűnt ez a különféle tanácsadóknak, tanároknak is, le is írták, de javaslatot, amit tettek, egy sem jött be igazán. Pl. hogy stopperóra ketyeg mellette, vagy, hogy előre határozza meg magának, mire mennyi időt szán, és arra saját maga kell törekedjen. Egyszerűen akármi van, mindig elúszik az idővel, s nem is kevéssel. Csak egy példa: ötödikes biológia tananyag. kb. 30-40 mondatnyi (nem összetett, nem nehéz) szöveg tele képekkel, szuper leírásokkal. Ezt neki, ha egyedül tanul (akár vázlattal, akár nem) 3-4 óra. Mellette matek házi 1 feladat még 1,5 óra, angol szintén egy feladat 1-1,5 óra. Ez akárhogy számolom 6-7 óra délutáni tanulás. Ha hazajön kb. kettő fele, leghamarabb este 8 órára fejezi be a leckét, és még nem készült a következő napra semmit, és még nem vacsorázott stb. Pláne nem pihent, játszott. És ráadásul ez egy könnyű nap. Ettől csak nehezebbek vannak. Hát erről beszélek. S persze 5-6 felé jogosan el is fárad, ami méginkább nyújtja az időt. Sajnálom szegényt, de nincs több ötletem, mit tehetnénk.

2012. máj. 17. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!