Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Barat csalad gyereke lopott...

Barat csalad gyereke lopott tolunk penzt, hogyan oldanad meg?

Figyelt kérdés

Baratsagban allunk egy csaladdal, idonkent osszejarunk (olyan surun, ahogy csak lehet), hol nalunk, hol naluk, grillezunk, kirandulunk, kajalunk, vagy csak dumalunk. Ket gyermekuk van, egy 16 eves lany es egy 11 eves fiu. Tegnap nalunk vacsoraztunk. Korabban parom elmeselte, hogy egyszer jo par ezer forint eltunt tole, es hogy senki mas nem lehetett, csak a fiu, de nem tudta bizonyitani, es azt mondta, lehet megis o teved es elhagyta. Nem is mergeskedtem miatta sokaig. Tegnap pakolasztam, mielott jottek volna, kicsit rendbe szedtem a szobakat. Nekunk egy kozel 2 eves kislanyunk van. Ahogy pakolasztam, talaltam a szamitogepen nehany ezer forintot. Kosza gondolat futott at az agyamon, en ezt a penzt elol hagyom, lehetoseget hagyva a sracnak, letesztelem 2 ezer forintos es egy 5 ezer forintost elol hagytam, a szamitogep mellett a nyomtaton egy talcan, amire meg apro penzt is tettem, osszegongyolve hagytam ott a penzt. Arra gondoltam, ha ez eltunik, eleg valoszinu, hogy az a masik osszeg is miatta tunt el, de azt semmikepp nem hoznam fel. A fiu tobbszor maradt hosszabb idore a szobaban szamitogepezni. Parom is tudott a penzrol.

Ma reggel kerdezi a parom, hogy hol van a penz, de egyikunk se vette el onnan, lanyunk felugyelet nelkul nem tartozkodott egyedul a szobaban, es a nyomtato tetejet nem eri el, valamint ha o lett volna, megtalalom valahol.

Nem akarok osszeveszni veluk, nem akarok haragudni a gyerekre sem. Hogyan oldanad meg a helyzetet, hogyan vezessem fel a gyereknek? Eloszor vele szeretnek beszelni, es ha becsuletesen visszaadja, nem akarom megemliteni a szuleinek, hogy rosszul erezzek magukat e miatt.

Soha tobbet nem hagyok elol penzt, csak arra voltam kivancsi, hogy van e esely ra, hogy az a masik osszeg miatta tunt el. Most mar tudom, viszont valahogy szeretnek "segiteni" neki, orrara koppintani, mielott egy boltban kapjak el, hogy lopott.

Hogyan tudnam rendezni a helyzetet?


2012. máj. 20. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerekkel kellene ezt lerendezni. A szülőknek meséld el a sztorit. Ha tényleg jó barátok vagytok, talán még örülni is fognak a figyelmeztetésnek.
2012. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele beszélgess,süss sütit félóráig beszélgessetek minden úgy is látod az arcán ha büntudata lessz.Ha nem,felhozod neki a pénzt,és nézd az arcát és hallgasd a szavait figyelmesen.Ha kezd emelkedni vagy csökkeni a hangja,könnyesedik a szeme,akkor 80%az esély rá hogy ő volt.Biztos lehetsz benne ha elvette a pénzt azt már elkölötte,nem fogjátok visszakapni.Max annyit tehetsz megkéred hogy ne csináljon ilyet.Mert elveszik a szüleitöl,nem láthatja őket jó ideig.Meg stb.

Ha ez a beszélgetés megtörtént akkor még egy tesztet csináltok,ha akkor is elveszi a pénzt szoltok a szüleinek.Remélem segítettem a válaszommal.

12/F

2012. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem legjobb ha legközelebb beteszel egy webkamerát ami mindent felvesz. àllítsd be úgy hogy a pénz látszodjon stb...

Ezek után ha ellopta akkor a gyerekkel leülni beszélni. Na de hogy tudod ezt megtenni szülök nélkül?

Mindenképpen azt kellene megtudni mire is kell neki a pénz. A lopás sokszor ha nincs mire költenie, csak figyelem felkeltés. Legyél óvatos, és ne csak vádaskodj, próbálj rájönni mire is kell neki.

2012. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Csak úgy, csokira szerintem, mindent megkap, jo a kapcsolata a szuleivel. Ez latszik es bizalmas viszonyban vagyunk szuleivel, elmondana, ha rossz lenne a kapcsolatuk, mostanaban a lanyrol szoktunk dumalni, elmondtak, hogy faj, hogy most valtozik es neha engedely nelkul tesz dolgokat (belevagy hatul a hajaba..eleg rondan, szoke hajat befestette feketere, szeme korul is feketere festi magat, piercing-et akar meg tetovalast, durva zeneket hallgat, egyre befele fordulosabb..az elmult 4 honapban rengeteget valtozott. Mi csak nyugtatgatjuk a szuloket, hogy ne aggodjanak, ez csak atmeneti, majd kinovi, meg ilyenek, szoval elmondanak, ha a fiuval valami baj lenne)

Epp tegnap beszeltuk az anyjaval, hogy neveljuk egymas gyereket, ha valamit az en lanyom csinal, nyugodtan szoljon ra, ne engedje neki. Azert jott fel tegnap a tema, mert elment boltba a fiu egy ismerosunkkel, aki amikor visszajottek, elmondta, hogy kicsit jatszotta az agyat a gyerek, csunyan beszelt. Ilyenkoru gyerekeknel gyakran elofordul, hogy jatszak az agyukat, es meg is jegyeztem az anyjanak viccesen, ne felj, ha velem lett volna, nyakon vagom, hogy viselkedjen. Erre azt mondta az anyja, hogy o is igy tett volna, az biztos, de ha o ott lett volna, nem tortent volna meg. Aztan mondtam, hogy raszoltam volna, hogy viselkedjen, nem ugy reagaltam volna le, ahogy az ismerosunk, hogy arrebb ment. Ha egy ismerosom gyereke ram van bizva, akkor igenis ra kell szolni, ha igy viselkedik.

Es en ezt a neveljuk egymas gyereket tenyleg jo dolognak erzem, ha kell, raszolunk egymasera, ez szerintem normalis, ezert gondolom ugy, hogy segiteni akarok ebben a lopas ugyben, nem csak hagyni az egeszet azzal, hogy, oke, most mar tudom, nem csinalok belole semmit, es most mar tudom, hogy fiu elol mindent el kell rakni.

2012. máj. 20. 12:45
 5/15 A kérdező kommentje:

Ismerem annyira a fiut, hogy nem vallana be magatol a lopast, valahogy ra kellene vezetnem.

Esetleg ha azt mondanam neki, hogy ha nyomja valami a lelket, most mondja el, vagy hogy nem erzi e ugy, hogy mondania kellene valamit. Aztan, ha erre nem mondana semmit, vagy csak azt mondana, mit kellene mondania, vagy ilyesmi, akkor onnantol kezdve nem tudom mit mondanek, rogton belevagjak a kozepebe?

2012. máj. 20. 12:52
 6/15 anonim ***** válasza:

mondj annyit,rám mindig számíthatsz,mindent elmondhatsz ha öröm bánat ér,ha rosszat csináltál,ha felénk is nem fogok megharagudni.csak mondd el.nem fogok megharagudni.átbeszéljük és semmi nem lessz.

Én ezeket mondanám.

2012. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ja és azt hogy senki nem fog megharagudni rád.
2012. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
majd legközelebb tanulsz belőle és ennyi.
2012. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mármint a gyerek tanul belőle
2012. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Megoldodott az ugy:D Az anyja felhivott, hogy a gyereknel talaltak penzt, amivel nem tudott elszamolni, honnan van, es a vegen bevallotta, hogy mit csinalt. Megnyugtattam az anyjat, hogy nem csinalok belole ugyet, es orulok neki, hogy inkabb igy derult ki, minthogy a boltban kaptak volna el. Most kap egy par het szobafogsagot a gyerek, de mondtam, hogy en nem haragszom ra. Hallatszott a hangjan, hogy nagyon megbanta.
2012. máj. 20. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!