Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az osztály "problémás gyereke"...

Az osztály "problémás gyereke" éppen az én lányomat pécézte ki magának. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Harmadik osztályosokról van szó. A fiú folyamatosan zaklatja, sőt bántja a lányomat. Rúgdossa, bökdösi a ceruzával, megcsavarja, rángatja a kezét. A hab a tortán az volt, amikor a múlt héten az osztály szeme láttára lerántotta róla a nadrágot.

Szülei nem járnak szülőire (nevelőszülők, van még 2 testvére is), tanárnak szóltam, azt mondta, hogy nem tud ő se mit csinálni. Nevelési tanácsadóba fog járni a gyerek, ennyit mondott. (De szerintem az sem fog változtatni rajta.)

Próbáltam a gyerekkel beszélni: ennek eredménye az lett, hogy olyan szemtelenül viselkedett velem, hogy majdnem megütöttem (inkább nem részletezném, szégyellem magam miatta, hogy egyáltalán megfordult a fejemben).

Mit tudok még tenni? Esetleg az igazgatóval beszéljek?


A lány már majdnem mindennap sír az iskolában.

Kivenni egy "hülyegyerek" miatt nem fogom az iskolából! Ha ő nem lenne, szeretne oda járni.


2011. dec. 11. 22:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
Fel kell pofozni a ku*va anyját!
2011. dec. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindenképp beszélj az igazgatóval... Meg esetleg próbálj meg valahogy kapcsolatba lépni a szüleivel. Szegény kislány. :(
2011. dec. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Idióta magyar oktatási rendszer...hogy a problémás diákokat miért nem rakják át problémás diákoknak készült iskolába.....Az a baj hogy hiába szólsz a tanároknak vagy az igazgatónak nem fognak semmit sem csinálni de azért megpróbálhatod.Ezt a többi szülővel is meg kell beszélni hogy fogjatok össze és együtt tegyetek valamit az ügy érdekében.
2011. dec. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyit nem örlödnék rajta! Inkább a kis köcsög rijjon mint a te lányod!És meddig fogsz hezitálni rajta, hogy mit csinálj?Amig valami komoly nem történik?
2011. dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

A holnapi szülőiig várok. Ha nem történik valami, nem jönnek a szülők, én beszélek az igazgatóval.

Esetleg talán még a gyámügyhöz is fordulhatok, hogy nem törődnek a gyerekkel a nevelőszülők? Gondolok itt arra, hogy nem járnak szülőire, pedig gond van a gyerekkel, hiába írnak be a gyereknek mindenféle büntető szankciót, nem történik semmi. Talán még mutogatja is a gyerek, mint valami trófeát az intőt...

2011. dec. 11. 23:32
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkodtam ezen, amit leírtál... Először is remélem, hogy az én kislányom majd ki tud állni magáért, nem tudhatom milyen lesz a természete. De ha bele kellene avatkoznom, akkor nem éreznék lelkiismeret furdalást, ha egy cseppet megdorgálnám az idióta kölköt. Én (sajnos tapasztalatból) hiszek abban, hogy bizonyos IQ alatt az emberek nem értenek a szép szóból, csak az erőszakból.
2011. dec. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj az igazgatóhoz mindenképpen. Más nem normális gyereke miatt ne a tiéd sérüljön:S Aki ennyire gátlástalan, hogy más emberről lerángatja a nadrágot, az viccen kívül lehet, hogy homloklebeny-sérült. Ott vannak a gátló funkciók, lehet, hogy ennek a gyereknek gond van a fejével orvosi értelemben is.

A kislányod pedig egy idő után rettegni fog tőle és a megaláztatástól.

Az meg mi, hogy a tanár nem tud tenni ellene?! Mert majd akkor akar tenni valamit, amikor a kölyök elkezd bicskával járni az iskolába?! Neki, illetve az iskolának kéne a gyámügyre menni, ha a kedves szülő, nevelőszülő (tökmindegy) nem foglalkozik a kölkével, és az veszélyezteti a többi gyereket akár testi, akár lelki értelemben.

2011. dec. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%
Inkább a szüleit kéne jól felpofozni az ilyen gyereknek.
2011. dec. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Szornyu helyzet, szegeny kislanyod! Milyen hozzaallas ez a tanar reszerol? Hogy nem tud semmit tenni? Konyorgom o a tanar!!! Szerintem en mindenkepp beszelnek az igazgatoval, azert o az igazgato, hogy tegyen valamit, megoldjon kenyes helyzeteket! Aztan attol tennem fuggove a helyzetet, hogy milyen a hozzaallasa. Ha nagyon mismasol, hogy nincs mit tenni, majd csak jobb lesz a helyzet, akkor en akar a nyilvanossaggal is megfenyegetnem, hogy sajtohoz, tevehez fordulok, ha nem tesz semmit. (Es az is lehet, hogy tenyleg probalnek csinaltatni egy felvetelt titokban - ez mondjuk nehez dolog, de talan mobiltelefonnal, a kislany barataival szovetkezve) Amugy minel tobb szulovel osszefogva mentek az igazgatohoz, annal nyomosabb. Talan vannak mas gyerekek is, akiket bantott, vagy bant, az o szuleiket is erdemes lenne bevonni. Talan beszelhetnel a gyerek szuleivel is, biztos valahogy meg lehet tudni a cimuket, talan ha igy konkretan szembesitened oket, hatna valamit. Es azert azon elgondolkoznek, hogy esetleg egy rendes orvosnak felvazolva a szituaciot, kiiratnam a gyerekemet egy-ket hetre, talan azalatt talal maganak mas aldozatot. Nem a legjobb megoldas, de addig is legalabb lelegzethez juttok. Legvegso esetben pedig lehet, hogy en megis atvinnem masik suliba, hiaba szeret ide jarni, ha honapokig, evekig ezt kell turnie...

2011. dec. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

Az iskola nem intézheti el azzal, hogy széttárja a kezét.

Tényleg nem könnyű a dolguk, de nem hagyhatnák idáig fajulni az eseményeket.

Miért vannak egyedül a gyerekek? Gondolom, nem a tanító szeme láttára történnek ezek a dolgok. Ezt a kisfiút (fiú?) például egyszerűen nem hagynám a többiekkel, ha valamiért mégis magukra hagyom őket.

És az osztályközösséggel is lenne tennivaló. Miért nem állnak ki a bántalmazott gyerek mellett? Valószínűleg félnek, hogy ők lennének a következő, és őket sem védené meg senki. Egy jó iskolapszichológus, ha volna, sokat tudna tenni, és egyáltalán nem csak a bántalmazott-bántalmazó párossal kéne foglalkoznia.

Az igazgatóval meg nyugodtan közöld, hogy az oktatási jogok ombudsmanjához fordulsz, mert az iskolában veszélyeztetik a gyermeked lelki fejlődését, ezt pedig nem tűrheted se te, se a gyerek.

Egyébként a renitens gyerek veszélyeztetése éppúgy fennáll, mint az összes többi osztálytársé, akik arra szocializálódnak nap mint nap, hogy ez velük is megtörténhet/ ők is csinálhatnak ilyet és senki nem fog közbeavatkozni.

Sok sikert!

2011. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!