Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másfél évesen még mindig...

Másfél évesen még mindig alvási gondok?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tegyek de egyre jobban fogy a türelmem,két kis törpémről lenne szó akik 18 hónapja egyetlen éjszakát nem aludtak még át ami addig nem zavart,míg tudtam hogy fogak,vagy mozgásfejlődés...de most már nem értem,egyszerűen nem tudom mitől kelhetnek ordítva és ha átölelem akkor meg egyik pillanatban ellök magától,a másikban megölel.Ez mitől lehet??Mit tehetnék,tegyem őket külön szobába??Vagy mit??????????
2012. jún. 8. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemleges segítséget nem tudok nyújtani.A lányom 3éves elmúlt pár hónappal Még egy éjszakát sem aludt át.Ugyanazt csinálja mint a te gyermeked.Voltunk neurológusnál ,pszichológusnál azt mondták majd kinövi.A külön szoba nálunk is felmerült de akkor egymást ébresztik fel vagy nekem messzebbre rohangálnom.
2012. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtál.Nem tudom mit tehetnék mert be kell valljam nagyon nehezen bírom már:(((ezek a felsírások és vissza nem alvások már kikészítenek,nagyon nehéz,és tudod tényleg nem zavart addig míg keltek ettek,vagy ittak,vagy csak nézelődtek,de ezt az ordítást nem tudom hova tenni,szerinetd ilyenkor még lehet szó szeparációs szorongásról??És ugye ott vannak egymásnak szóval még félniük sem kellene annyira de vagy én rontottam el valamit,vagy nem is tudom....:(((
2012. jún. 8. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Napközbeni alvásnál nincs gond? Együtt vagy külön alszanak? Fény van? Cumi, cumisüveg? Használják? Elvileg 1 hét alatt átszoktathatók még, de az kemény lesz. Valami homeopátiás szert probáltál már? Vagy az ágyukat âthelyezni?
2012. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Napközben semmi probléma,szépen lefekszenek velem a nagy matracra egyik egyik oldalamon másik a másikon és alszanak is:)Cumi már 2 hónapja nincs,cumisüveg csak reggel és este van a tejcsi ivásánál,együtt alszanak este és napközben is,de nem tudom mitől félhetnek mert olyan mintha félnének,lehet a tudatok mostanra fejlődött ki annyira hogy ha nem vagyok velük akkor féljenek??Pedig nappal is jól eljátszanak kettesben,nem vagyok folyton a nyomukban:)Ja és van egy éjjeli lámpa a szobájukban ,de tudod nekem csak az a fura hogy ha bemegyek és megakarom nyugtatni,hiába simogatom,vagy veszem ölbe nem használ semmi,csak ordít,mire persze a tesó felébred és van hogy ahogy a tesó felkelt abbahagyja vagy van hogy a tesóval együtt nyomják:(((Szóval semmi változás nem történt hogy ezt csinálják...
2012. jún. 8. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a most 6 éves lányom is itt tartott 18 hósan Mikor már szó szerint hulla voltam, és ráadásul kismama is, elmentem a gyerekorvosunkhoz hogy vizsgálja ki, miért nem képes egy ekkora gyerek aludni. megnyugtatott, hogy azért, mert az idegrendszere nem elég érett ahhoz, hogy 8-10 órát átaludjon... 2és fél volt, mire erre megért... ma ő 6, az öccse 3; a húguk pedig kettő éves. Vele mázlim volt, 18 hónaposan aludta át az első éjszakát, és végre én is tudok pihenni.
2012. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!