Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Veletek hogyan közölték, hogy...

Veletek hogyan közölték, hogy a gyermeketek autista? Tapintatosak voltak vagy inkább tényszerűek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 8. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Tapintatosan. Mondjuk először csak a gyanút mondta ki a pszichológusunk.

Amikor a diagnózist kaptuk, akkor én már tudtam, hogy mi lesz, nem ért váratlanul és láttam, hogy ennek a pszichiáter is örül. (Vagyis hogy nem fogok összeomlani, tiltakozni, vagy ilyesmi. Én akkor már örültem, hogy végre valaki hajlandó kimondani/leírni, mert elég hosszú menet volt.)

2012. jún. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nekünk csak gyanú van/volt:

-anyuka, nagyon nagy baj, igen, jól érezte, nem olyan mint a többi gyerek, ez igen erős autisztikus spektrum zavar gyanúja.

úgy néz ki szó sincs ilyenről. hála a kedves pszichiáternek én összetörtem ;)


még járunk felmérésekre, kíváncsi leszek a következőre, mit lép a doktornő, hogy mindenhol azt állapítják meg, hogy nincs ilyen jellegű problémája a gyrekemnek

2012. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Előző: milyen felmérésekre jártok? Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon kevés helyen tudnak igazán az autizmusról, ezért csak olyan helyre érdemes menni, ahol kifejezetten autizmussal foglalkozó gyermekpszichiáterek vannak. Ott pikkpakk megmondják, nem csak gyanút, hanem elvégzik a teszteket, megfigyelik közösségben a gyereket.

Bennünket gyermekpszichiáter küldött el azzal, hogy higgyem el, jobban járok, ha eleve ilyen helyre megyek, mert ő nem annyira jártas ezen a területen. Azt mondta, biztos, hogy pervazív zavar, de jobban járok, ha ebben jártas szakemberhez megyek. Vadaskertben lett diagnózisunk, és tényleg értenek hozzá. (Sok helyen jártunk amúgy, és van egy csomó papírom arról, hogy nem autista a gyerek, pedig az.)

2012. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk autizmusról szó sem volt. Csak amikor a gyermek pszichiátrián elkezdtük sorolni a furcsaságokat, a főorvosnő folytatta és mi csak bólogattunk, hogy igen- az is és az is. Csodálkoztam is, honnét tudja. Azt hittem valamiféle kis viselkedés zavar lehet. Erre ránk nézett, hogy nagyon nagy a baj, és nagyon egyértelmű, a kicsi autista!

Összeomlottam ott helyben, férfi létemre, 40 év után újból megtanultam sírni.

2012. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért. Segítenétek, nekem , leírnátok milyen furcsaságai vannak a kicsiknek? Az én lányom is fura sokszor, csak nem tudom kihez forduljak....
2012. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5-nek

Az alábbi weblapon olvashatsz a tünetekről:

[link]


Az alábbi weblapon, pedig levélben vagy telefonon fordulhatsz valamelyik mentorszülőhöz.


Biztos lehetsz benne, hogy tanácsot vagy segítséget kapsz.

2012. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5-nek

Az alábbi weblapon olvashatsz a tünetekről:

[link]


Az alábbi weblapon, pedig levélben vagy telefonon fordulhatsz valamelyik mentorszülőhöz.

[link]


Biztos lehetsz benne, hogy tanácsot vagy segítséget kapsz.

2012. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!