Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van akinek az autista kisfia,...

Beagle23 kérdése:

Van akinek az autista kisfia, kislánya egy kineziológusi kezelés után elkezdett beszélni? Beszédindítás, autista gyermekeknél---kineziológussal.

Figyelt kérdés
Nem beszél a kisfiam még.5 éves,autista.kineziológushoz szeretném vinni.Mik a tapasztalatok?mindenhol voltunk már vele,más megyékben is,mindenféle terápiákkal próbálkoztunk,gyönyörű,okos,gyermek.iszonyatosan vág az esze,csak még épp beszélni nem tud szegényem...Segítsetek kérlek!

2012. jún. 11. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

anyum kineziológus, én ajánlani tudom, hogy próbáljátok meg! Autista gyermekkel még nem foglalkozott, úgyhogy erre nem tudok példát írni.

Remélem sikerülni fog a kezelés!

2012. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonlo cipöben járunk,és nagyon kiváncsi lennék rá,h milyen eredményt fog elérni nálatok.Leirod majd?Ne haragudj,h nem a kérdésedre válaszoltam.

2012. jún. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!aranyos vagy:-)abban én is nagyon reménykedem.szé napot neked.szia
2012. jún. 12. 06:40
 4/16 A kérdező kommentje:
Pont egyszerre írtunk:-)Persze hogy megírom mi történt!!!!!lett-e beszéd vagy sem.háát,nagyon bízom benne!!szép napot neked is.szia
2012. jún. 12. 06:41
 5/16 anonim ***** válasza:

szia, bocs, hogy én se a kérdésre válaszolok...tsmt- egyéb alapozó vagy szenzoros terápiát már próbáltatok?

vagy a craniosacralis terápiát?

2012. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A kineziológia nem hiszem, hogy segít, de egy próbát megér. Attól tartok, hogy az egy próba kb 10 alkalom lesz, ami alkalmanként 4-10.000.ft és nem ettől fog beszélni a gyerkőc. A tsmt- tornát én is javaslom, sokkal többre mehetnétek vele. Ráadűsúl, hogyha nevtanba mentek, akkor beutal így az ingyenes is lesz.
2012. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az én autista gyerekem is a tsmt tornától kezdett el beszélni. De ha elmentek kineziológushoz, azért kérlek írd meg, történt-e a gyereked állapotában változás!
2012. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,köszi szépen a válaszokat,mi is egy évig csináltuk a TSMT tornát,mindenhol voltunk már vele nem kevés ideig,a scaniosacrális teráppiát is igénybe vettük,vittük sokáig.de az sem segített a beszéden:-( lehet hogy az én fiam nem is autista?.....olyan sok anyukától hallottam hogy ezek mind segítettek.nálunk semmi,hála istennek semmi fogyatékosság,egy iszonyatosan szép gyermek:-) nem tudom..mindenképpen elviszem kineziológushoz.de éppen voltam a gyermekpszichiátrián is,mondták hogy új diagnózisra lesz szükség..mikor voltunk a pervazív fejlődési zavart kapta..de mint tudjuk és elmondták akkor is,ez alá rengeteg betegség sorolható...úgyhogy mindenképpen nagyon megköszönöm nektek az eddigi válaszotokat és írni fogok milyen eredménnyel jártunk:-)
2012. jún. 12. 19:35
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 3 éves a gyermekem, pervazív fejlődési zavar a mi diagnózisunk is:( Ő sem beszél, csak a saját nyelvén, pár szó van amit mondd. Most kezdjük majd a Tsmt tornát, meg korai fejlesztésre jár. Nagyon sokat fejlődött, csak épp a beszéd az ami szinte ugyanott tart, az nem fejlődik.

Remélem hamarosan ez megváltozik? És mik azok a tünetek, ami autizmusra ad okot nálatok? Meg miért kell most másik diagnózis nektek?

Üdv nektek

2012. jún. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

az egyik tsmt-s válaszoló vagyok. Minden autista más, így a fejlesztésük is különbözhet. Az én lányomnak is pervazív blabla van a pairján, de azt a pszichiáter nagyon hangsúlyozta, hogy igazából tuti autista. Mi decemberben megyünk kontrollra.

Próbáltátok már a P:E:C:S:-et? Mi most fogjuk nyáron bevezetni, éegalábbis a flyamatábrás variációt, de lehet, hogy a beszédbeindításban használna nektek az alapozás. Vadaskert alapítványnál (ingyen) és az aosznál is tanítják.

2012. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!