Hogy nevelnéd meg?

Figyelt kérdés
A férjem volt felesége lemondott a gyerekekről és iderakta őket hozzánk..nagyon problémás neveletlen gyerekek..hogy nevelnéd meg őket...valamilyen módszer?

2012. jún. 13. 23:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó mostoha legyél! Ez nagy sokk most szegény gyerekeknek! Harmincon túl vagy már?
2012. jún. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
óriási türelemmel és hatalmas szeretettel
2012. jún. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

iderakta? hát nem ezzel a hozzáállással, ne haragudj :)

neked sehogy, te csak szeresd őket, és legyél velük megértő, türelmes.

apukának kell megnevelnie, hisz az ő gyerekei.

hány évesek?

2012. jún. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Te vajon mennyire lennél problémás gyerek, ha totál bizonytalanságban zajlik az életed? Ha nem hogy két szerető szülő nevelne, hanem még az egy is, akihez természetesen ragaszkodnak, hiszen az anyjuk, egyszerűen eldobja őket.... Nem is értem, hogy lehet egy anya ilyen...

Mindenesetre és feltétlenül kérném szakember segítségét is, mert ezt a traumát hogy a saját anyjának sem kell, nagyon nehéz egy gyereknek feldolgoznia. Ezen túlmenően most nem nevelni kell, hanem szeretni! De őszintén ám! Szeretni, ölelni, beszélgetni velük, játszani, programot csinálni, mindenbe bevonni, éreztetni velük, hogy igenis számítanak, hogy van, akinek kellenek! Aztán ha majd gyógyulnak a sebeik, lehet, hogy olyan nagyon nevelni sem kell őket, mert a neveletlenségük jó eséllyel bizonytalan helyzetükből és félelmeikből fakad.

Viszont: most gondold át, képes vagy-e arra, hogy más gyerekét úgy neveld fel, mint a sajátodat! Mert ha nem tudod megszeretni ezeket a gyerekeket, akkor inkább még most állj tovább, mielőtt mind a te, mindt az ő életük tönkremegy végérvényesen!

2012. jún. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a 2. válaszolóval! Végtelen türelemmel, és hatalmas, feltétel nélküli szeretettel lehet a legtöbbet elérni!
2012. jún. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
lemondott a gyerekekről mert a gyámügy állandóan a nyakán volt mert hajléktalanok voltak...az anyjuk nem dolgozik ,minden pénzt elver azt is amit az apjuk ad nekik...a gyerekek elmennek mellettünk a utcán nem köszönnek,lek*rváznak,csúnyán beszélnek velünk..így legyek én kedves velük...könyörgöm!20 éves vagyok..van egy 2 éves gyerekem...a gyerekek neveletlenek,hangosak és rossz gyerekek!!!én mindig csak segítettem rajtuk..de az anyjuk erre nevelte őket..ha baj volt felküldte őket enni ha nem kellett segítség akkor már nem is köszöntek!!!!mindjárt megsajnálom őket!!
2012. jún. 14. 09:50
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Gonosz vagy és szívtelen, de ezek szerint a férjed is az. Milyen apa az olyan, aki hagyja, hogy ilyen körülmények között nevelődjenek a gyerekei???? És te milyen ember vagy (mellesleg anya, tehát látnod, értened kéne) hogy így tudsz beszélni a gyerekekről???? Nem a gyerekek tehetnek róla, ők minden rosszat megkaptak ezek szerint az élettől idáig. A férjednek se csak pénzt kellett volna adnia nekik, hanem már réges-régen lépni és kimenteni a gyerekeit abból a pokolból! Mellesleg ez nem túl bíztató rátok nézve sem, hiszen ha két gyerekét már hagyta, hogy tönkremenjen, vajon nem hagyná-e a tiédet is? Dehogynem. Szánalmas alak lehet, de nem apa.

Vegyétek fel a kapcsolatot a gyámüggyel, talán nevelőszülők megoldás lehetnek, mert a leírtak szerint ti sem vagytok alkalmasak arra, hogy szeressétek és fölneveljétek őket.

2012. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező. Ilyen mentalitással nem kellene olyannal összeállni akinek már gyerekei voltak. Undorító a viselkedésed. Szerencsétlen gyerekek nem tehetnek arról hogy ilyen mostoha volt velük az élet. A férjed meg egy görény hogy hagyta őket így élni. Vigyázz, mert rád is ez várhat.
2012. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Kedves itélkező!!

mielőtt még szegény férjemet végleg lehordod a sárga földig elmesélek egy kis történetet...én megismertem a férjemet majd fél évre rá összeköltöztünk(előtte a gyermekeivel és az anyjukkal élt de már nem voltak házasok)ő elment adott nekik pénzt,rendszeresen látogatta a gyerekeit és segítettük az egész családot...nekünk anyagi problémák miatt elkellett költöznünk az albérletből és a férjem házába szerettünk volna költözni ahol lakott a családja...a volt feleség azt szerette volna hogy fizessünk neki milliókat mert ő külföldön szeretne állást vállalni..mi nagy nehezen(hitelek árán)kifizettük a pénzt..ők elköltöztek...majd jött a hír elköltötték a pénzt és egy sátorban laknak egy réten…mi hívtuk őket hogy a gyerekek azonnal jöjjenek fel hozzánk lakni..itt laktak..majd az anjuk arra bíztatta a gyerekeket hogy (mivel még nincsenek 14 évesek)fojtsák nyugodtan párnába a kisbabámat…majd ismét elráncigálta a gyerekeket,majd ismét vissza..mi nem tehettünk semmit mert a felügyeleti jog az anyánál volt..jártunk gyámügyről gyámügyre-bíróságról bíróságra..senki nem tudott segíteni!!aztán ismét megjelentek mi meg azt tudtuk kitalálni(mert az anyjuk nem engedte hogy a gyerekek nálunk lakjanak)hogy mindannyian költözzenek családotthonban..ez így lett mi rendszeresen látogattuk ,ételt,italt,ruhát vettem nekik..stb!a végén (holott még maradhattak volna)elmentek az otthonból..néhánynapi csövezés után ismét nálunk kötöttek ki(a volt feleség a garázsunkban lakott)majd elköltöztek ide-oda kisebb nagyobb időkre(idegen emberekhez,rokonokhoz).közben sok vitánk volt a volt asszonnyal mert nem akarta adni a gyerekeket csak akkor ha a családi pótlékot neki marad..de akkor sajnos nem lett volna pénzünk eltartani őket!..neki a pénz kellett nem a gyerekek..a gyerekeket ellenünk uszították,lek*rváztak,csúnyán beszéltek velünk mert az anyjukat nem voltunk hajlandó befogadni..a volt asszony mindenképp arra pályázott hogy ő is felköltözhessen hozzánk…de sajnos(mivel volt már rá példa)nem lehetett vele együtt élni..nem dolgozott,de a pénzt meg iszonyatos tempóban költötte MAGÁRA!lopott!!(meglopott minket is,rokonokat is!)és most megint hívott a gyámügy hogy most végképp elveszik tőle a gyerekeket mert megint hajléktalanok!!a gyerekek sajnos már nagyon neveletlenek és arra vannak „kiképezve” nem egy családtagunk megmondta hogy arra bíztassa őket hogy idegesítsenek engem hátha lelépek,elhagyom a férjem és ő visszaköltözhet…na akkor most kit is sajnáljunk????a gyerekeket úgy szerettem mint ha a sajátom lennének..de az utcán elmennek mellettünk köszönés nélkül,ha meg baj van egyből itt vannak…egyik nap még az asztalomnál esznek másnap lek*rváznak.!!!...ez a helyzet ez kb. 3 év rövid története!!nem tudom mi jöhet még..most már tisztán látsz ahhoz hogy ítélkezz!!

2012. jún. 14. 13:28
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem irigyellek... Kezdetnek vigyétek el őket egy nevelési tanácsadóba, ott meg lehet figyelni, hogy idegenek előtt, hogy viselkednek. Ha a tanácsadóban tündérekként hajtják végre a feladatokat, akkor semmi bajuk sincs, "csak" magatartászavar. Valószínűleg tudják, hogy kinél meddig mehetnek el... Sokan mondják, hogy könyvből nem lehet gyereket nevelni, de ilyen gyerekekhez mindenképp kellenek hasznos ötletek, úgyhogy kezdetnek Elisabeth Plattner: A nevelés mindennapi művészete c. könyvet ajánlanám, sok könyvtárban megvan. Valamit nézzetek szét a nevelési könyvek közt, hogy melyik lenne még hasznotokra (milyen neműek a gyerekek, hány évesek, stb.) Én nem mondom, hogy legyél velük kedves, de azért az ő stílusukat se kell átvenni. Legyenek konkrét, következetes szabályaitok a pároddal, olyan, amin nincsenek kiskapuk. Pl. ha te azt mondod, hogy nem vesztek meg a boltban xy dolgot, akkor a férjed is ehhez tartsa magát és fordítva. Nagyon nehéz lesz, de nem reménytelen. Fontos, hogy szövetkezzetek egymással, különben a gyerekek fognak nyerni, és szörnyű élet vár rájuk, ha nem szocializálódnak... És, ha piszkálnak téged, pörögjön le rólad, mintha meg se hallanád, mert a gyerekek kegyetlenek, oda rúgnak, ahol a leginkább fáj... És, ha ezeket a beszólásokat felveszed, nem sokáig fogod bírni. Sajnos a mi családunkban is van két ilyen lehetetlen gyerek, sógorom lízingelt fiai... De az utóbbi 2 évben magukhoz képest sokat fejlődtek...
2012. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!