Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Cukros a fiam? Reggel emelyegv...

Cukros a fiam? Reggel emelyegve kel, párszor volt már. Má ehgyomorra mertem neki 7,6 lett, éves u 2ó-val 6,3. Hétfőn doki, aggódjak nagyon,8 éves lesz amúgy. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra 7,6 az sok. Cukorbetegséget 7,0-tól szoktak mondani, de csak akkor, ha standardan mindig ennyi fölött van. Ne aggódj, mert nagyon sok mindentől megugorhat a cukra. Lehet más betegség is a háttérben, de az is lehet, hogy későn evett valamit, amitől reggelre ez lett. Az orvos majd megmondja, addig felesleges izgulni. Ha cukorbeteg is, mivel a 7,6 cukorbetegnél nem számít magasnak, valószínűleg csak diétáznia kell majd, esetleg gyógyszert szedni, szóval nem szabad izgulni előre.
2012. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ertem,köszi a választ!Remélem minden ok lesz,most meregetem,írogatom neki.Most ebed elött 6,6 volt.Az a baj nem találtam tablázatot ahol lathatnam mi szamit jónak v rossznak.Esetleg nem tudsz ilyet?ill.egyet lattam, de az inzulinosoknak volt.
2012. júl. 20. 12:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Táblázatot nem tudok. Nálunk van cukorbeteg a családban, azért vannak infóim, de lehet, hogy jobb is, ha nincs táblázat, mert csak aggódnál. Várd ki mit mond az orvos. :)
2012. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igazad van,köszönöm, próbálok türelmes lenni!hetfő reggel vesznek neki cukorra vert,remélem jó lesz!

köszi a valaszt!szia

2012. júl. 20. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt találtam Neked:A gyermekkori cukorbetegség diagnosztizálása, kezelése, szövõdményei szempontjából érdemes odafigyelni több fontos tudnivalóra.

Vizsgálatok: Normál esetben az éhgyomori vércukorérték nem haladja meg az 5,5–6,1 mmol/l (millimol per liter) értéket. A cukorbetegség diagnózisát a következõ kritériumok alapján állíthatjuk fel: az éhgyomori vércukorérték két egymástól független idõpontban nagyobb, mint 7,8 mmol/l vagy/és az egymástól független idõpontban mért evés utáni (postprandiális) vércukorérték nagyobb, mint 11,1 mmol/l. Ha ez a két érték a 7,8 és a 11,1 mmol/l érték közé esik, csökkent glükóztoleranciáról, vagyis potenciális cukorbetegségrõl van szó. (Ilyenkor ún. OGGT, vagyis orális glükózterhelési teszt végzendõ.) A vizelettel ürített cukor (glucosuria) és a ketontestek jelenléte (ketonuria) is kórjelzõ.

Kezelés: Két alapvetõ vonalon történik: az egyik a szigorúan vett diéta és a helyes testmozgás kombinációja, a másik pedig a helyes inzulinadagolás.

Diéta: Lényege a kalóriabevitel mérséklése és a testmozgás fokozása. Alapelv a zsírbevitel megszorítása, valamint a rostban gazdag táplálékok fogyasztása. Törekedni kell a fehér húsok (szárnyasok, borjú, hal) fogyasztására a vörös húsok (sertés, marha) helyett. Javasolt a napi három fõétkezés és az azok közé illeszkedõ napi 2-3 kisebb étkezés (uzsonna) is. Az édességek mindaddig szigorúan mellõzendõk, míg a gyerek és a szülõ ki nem ismerte a betegség egyensúlyban tartásához szükséges inzulinmennyiségeket.

Testmozgás: Mindenképpen kívánatos a gyakori mozgás, ugyanakkor azt a szülõknek és a gyerekeknek is mindig szem elõtt kell tartani, hogy a sportolás csökkenti az aktuális vércukorszintet, tehát nagyon fontos megtanulni az inzulin adagját összehangolni a testmozgással és a táplálkozással.

2012. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,h bemasoltad! Kicsit meg is nyugtatott,h nekünk 7,8 alatt van azért.Remélem a legjobbakat:)
2012. júl. 20. 19:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Te méred otthon? Hogy jutott eszedbe? Csak kiváncsi vagyok. Különben engem a fiam egyszer megijesztett mert magas volt a cukra doki néni rögtön ellenörzö vizsgálatott kért. Na ez már nem tetszet neki, hogy megint szuri és elárulta elöször dugiba evett reggel mert ö éhes volt.
2012. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta,h merjem,mert megkarja nézni,h alakul napi szinten!Ő egy nagyon jó felfogású gyerek,nem agalt ellen,nem sírt,tudja,h az egészsége érdekében kellett.Volt,h ő szólt,h anya gyere itt az idő!Amúgy rendben van most,akkor merünk majd csak ha kell,ha rosszul érezné magát reggel.Remélem nem lesz rá szukseg!!
2012. júl. 27. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!