Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor vizsgálatra...

Terheléses cukor vizsgálatra megyek holnap, doki azt mondta nem éhgyomorra hanem 2 zsömlét meg 3 dl tejet egyek/igyak meg a vérvétel előtt 2 órával? Rendben van ez igy?

Figyelt kérdés
Örülök neki, de nem ugy van hogy éhgyomorra kell menni és két vérvétel között kell enni vagy inni?
2010. júl. 7. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a könnyített cukorterhelés. Nekem is így lesz. Örülj neki, hogy nem kell órákat ülnöd a vérvételek miatt.

Megeszed, megiszod, amit kell, és utána bemész vérvételre.

Nekem nem 2 óra múlva lesz a vérvétel, hanem 1, és nekem 1 zsömle kell + 2 deci tej.

Tényleg örülj, hogy nem kell cukros vizet innod, meg nem kell annyit várnod.

2010. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha tudsz, akkor még kérdezz rá a dokidnál, mert velem megcsinálták ezt a könnyítettet, aztán mondták, hogy ez semmire nem jó, a cukrosat kell, így mindkettőt meg kellett csinálnom... :o((

Ráadásul az SZTK-ban meg azzal szivattak, hogy elmentem erre a vizsgálatra, és azt mondták, hogy nem csinálják meg, csak egy sima vérvételt, és menjek vissza másnap, mert ha az első vérvételben túl magas lenne a cukrom, akkor maga a terheléses vizsgálat is már veszélyes lenne...

2010. júl. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kriszta pocok ***** válasza:

Szia!

Én a második gyermekemet várom, és mindkét terhességemnél ez a cukor vizsgálat volt A mostani orvosom mondta,hogy ha ez nem jó, akkor kell a cukrosat is megcsinálni, de mivel jó lett az eredmény, nem kellett a cukros lötyis vizsgálatot elvégezni. Nekem is kettő zsemlét kellett megenni 3 dl tejet inni hozzá, és úgy mentem, hogy 2 óra múlva érjek be a vérvételre.

Szerintem ez butaság, hogy semmire nem jó, mert akkor nem ezt csináltatná az orvosok fele

szia

31 hetes km.

2010. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a gyors válaszokat!:) Kávét reggel ihatok mellé vagy hagyjam ki? 3 in 1, tejesen!
2010. júl. 7. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem a terheléses cukrot csinálták, de ott sem kellett a cukros löttyött inni. Éhgyomorra levették a vért majd meg kellett ennem egy kakaós csigát és 2dl kólát inni, 2 óra múlva újra levették a vért. ( nem lehet ebbe se belehalni és nekem is azt mondta a szülésznő, hogy a másik -könnyített nem sokat ér)
2010. júl. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kávét ne igyál. Csak azt edd-idd, amit a doki mondott!
2010. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!