Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért pisil be a 7éves lányom?

Miért pisil be a 7éves lányom?

Figyelt kérdés
Idén megy suliba, de szinte naponta pisis a bugyija. Azt mondja nem érzi és máskor jobban figyel de mindig megtörténik. Mit csináljak vele?
2009. júl. 19. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Vidd el orvoshoz, hogy megtudjátok van-e fiziológiai oka a dolognak. Ha van, az kezelhető. Ha nincs, akkor pszichológiai oka van, arra kell rájönni, hoyg mi. (De ezt tartom valószínütlenebbnek)
2009. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben felkeresném a háziorvost, lehet hogy felfázás, vagy valami inkontinencia dolog, persze az is lehet, hogy pszichés. Ő tudja milyen szakrendelésre utal be. Ne tartsd kellemetlennek, mindenképp beszélj a dokival!!!
2009. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Méghozzá gyorsan, mert a vizsgálatok sincsenek meg egy nap alatt, meg a kezelések hatása se jön azonnal,és képzeld el, ha ez még az iskolában is fennáll!
2009. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a szüleim állandó veszekedésére reagáltam így.Tehát nálam lelki oka volt.
2009. júl. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Esetleg sokat beszéltek a suliról, és lehet fél az ismeretlentől, vagy valami. Szerintem is irány a doki!
2009. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak rosszul törli meg és pisis marad.
2009. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy egyfajta maszturbáció az oka.


Kislányoknál van olyan, hogy a pisi visszatartásával és a combjaik összeszorításával izgatják a puncijukat és amikor jön az elélvezés, akkor a pisi is bemegy. Olvastam erről egy pszichológus írását.

2009. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én a fiammal vagyok így. Most mentünk el dokikhoz, vizsgálatokra. Ott azt mondták, hogy elég kicsi a valoszínűsége, hogy csak pszichésen pisil be hajnalban. És a vizsgálatok után ki is derült, hogy kicsi a hólyagja. Ezután összeállt a kép.

2009. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem írtad le pontosan, hogy a bepisilés nappal, vagy éjjel történik-e.


A bepisilésnek, vagy becsorgatásnak lelki oka van.

Nyugtalanság, zaklatottság, félelem okozza.

De a bepisilés csak a tünet, így nem azt kell kezelni, hanem az okot megkeresni, vagy legalább a kiváltó dolgokat csökkenteni.

Előfordul-e hogy Te zaklatottabb vagy nyugtalanabb vagy, esetleg hall-e vitákat, vagy fél-e a sulitól, az emberektől, vagy előfordult-e, hogy olyan dolgokat hallhatott, hogy " majd ha iskolás leszel ezt... nem lehet, vagy akkor már nem teheted, vagy akkor így kell majd...stb"

Ez a fajta félelem, hasonló szituban egy felnőttnél is okozhat hasonló tüneteket, ott maximum elnevezték inkontinenciának.


A megoldás az, hogy leülsz vele, és tényleg meghallgatod, mi az ami zavarja, vagy kényelmetlen neki vagy fél tőle. de ehhez éreznie kell, hogy tényleg tudni akarod mi van vele és mint egy baráttal úgy beszélgess vele. Ne akard megoldani, bármi is a gondja, először csak hallgasd meg, és kérdezd meg tőle, hogy szerinte hogyan lehetne ezt megoldani. ...és bármit mond ne értékeld le, ne mond, hogy : jó, DE....

Engedd, hogy önmagával kapcsolatban ő is hozhasson döntéseket.

Nagyon hamar abbamarad a pisis bugyi

2009. aug. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor suliba mentem, én is bepisiltem, mert ideges voltam az ismeretlen miatt, aztán mikor megszoktam az iskolát, nem volt többé ilyen gond.
2009. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!