Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Zene és dajkálás mellett...

Zene és dajkálás mellett alszik el a 9 hónapos babám. Hogy szoktassam rá, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
Sokszor még így is hisztivel alszik el, volt, h másfél órát is dajkálnom kellett mire elaludt.

2012. aug. 12. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Hagyd ott.

Biztos lesz sírás, hiszti egy pár napig, de csak így tudod helyrehozni azt, amit elrontottál.


Nálunk a gyerekek az elejétől megszokták (2,4 évesek), hogy este 8-kor pontban lefekvés.

Van 1 mese, utána jóéjtpuszi és kimegyek a szobából.

Mivel a kezdetektől így lettek szoktatva, soha egy hiszti nincs, hogy még egy mese, nem vagyok álmos stb.

2012. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem én szoktattam erre.... Az apja, mert én szülés után bele estem a depresszióba és eleinte mindig ő altatta. De a szívem megszakad érte. :(
2012. aug. 12. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az első hozzászólót cáfolnám:ez gyerek függő elsősorban,hogy hogyan alszik el.Az én fiam a kórházból hazaérkezve SOHA nem volt képes egyedül elaludni,pedig esküszöm mindent megpróbáltam.És hagytam is ordítani:6 óráig bírta és akkor is én adtam fel,mert a szívem szakadt meg.Tehát nem feltétlen használ,ha ott hagyja a kérdező a gyermekét "sírjon csak" alapon.

Valóban,el lett "rontva" az altatási rituálé,de lehet nekik anno csak ez vált be.

Én azt javaslom próbáld meg fokozatosan.Először mondjuk csak halkítsd le a zenét,mindig kicsit.Aztán pedig már ne is szóljon.A dajkálás meg...hát nem tudom azzal mit lehetne kezdeni.Talán ha nagyobb lesz,akkor már nem fogja igényelni.Nálunk a mai napig megvan.Nekem is könnyebb volna,ha leraknám,ajtót becsukom és már alszik is;de nem így van. :( Légy türelmes továbbra is,és apró lépésekkel haladjatok.

2012. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Fokozatosan szoktasd le legyen meg az esti rutin ének, dajkálás de ne addig míg elalszik.

Legyen 1 idő keret amit folyamatosan csökkentesz, pár napig fél óra aztán 20 perc....

ha letelik az idő lefekteted 1 puszi és kimész.

Persze elkezd majd sírni de fontos hogy ilyenkor se rohanj azonnal

fokozatosan szoktasd le először 5 percig hagyd sírni bemész takargatás, 1 simogatás és kimész majd 10 perc múlva mész vissza és röviden megmutatod neki hogy nincs egyedül.

Minél kevesebb inger érje tehát ne kapcsolj villanyt, ne ölelgesd, ne beszélj hozzá hoszasan.

2012. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen szintű dajkálás? Minden elalvás, vagy csak az esti?
2012. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Na szóval.Attól,mert "nem feltétlen használ,ha ott hagyja a kérdező a gyermekét" attól még Mindenkinek megvan a joga ahhoz,hogy a saját véleményét tanácsként közölje az oldalon.Egyik az,hogy lehet,hogy a Kérdezőnek például ez válik be,szóval nem értem miért kellett ennyire lepontozni szegényt!? Másik az,hogy tök jól csinálja amit csinál.


Altatásnál az ingerszegény környezet az tényleg fontos a gyereknek,ezért ha nem válna be a drasztikusabb megoldás (amiben egyébként Neked mint Anyának kell erősnek lenned) akkor jöhet a fokozatos átformálás,amihez sok sikert mert még időigényesebb lesz.:)


Dajkálás helyett,pedig van egy jó tippem.Egyik ismerősöm az autós ülésbe ringatja álomba a gyermekét,amely a földön pont úgy hintázik,ahogy kell.Lehet,hogy Te is kereshetnél egy ilyen alkalmatosságot és akkor nem lenne annyira fárasztó.:) Persze ha rendesen elaludt átteszi a gyerekágyba.

Sok sikert hozzá!:)Majd számolj be melyik módszer hogy vált be!

2012. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy erről a depresszióról tudunk beszélni bővebben!?
2012. aug. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! :) A nappali altatás az felváltva van, először babakocsi, mikor már nagyon nagyon sír akkor kiveszem, elbóbiskol a kezembe és vissza a teszem a babakocsiba, ott alszik el végleg. Az esti altatásnál meg csak dajkálás van. Igyekszem kipróbálni őket, tudom nehéz lesz :( Az éjszakai felkeléssel, h vagytok? Mert nálam (amióta megszületett) azóta 6-8szor is fel kel, sőt a tegnap éjszaka 20-40 percenként kelt fel. Adtam neki fájdalom csillapított, már kipróbáltam a citromfű teát, a rooibos teát, vettem neki borostyánkő láncot, feje alá raktam az aznapi pólómat, kapcsoltam éjszakára kislámpát, este adtam neki valami laktatósabbat, mint az anyatej... De semmi nem vált be, van még valami tippetek?
2012. aug. 13. 20:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Lassan indulnak majd a nagymozgásai, addig is fárasztással próbálkoznék: tág térben körberakni játékokkal, had csúszkáljon utánuk.

Lehet, hogy születetten rossz alvó, vagy feltűnően kevéssel beéri. A második fiam volt ilyen, neki ébrenléte alatt rengeteg önálló aktivitást igénylő programra volt szüksége, és úgy is alig aludt. Másfél éves korában szokott le az éjszakai riadóztatástól, és ha más mondja el se hiszem, de az volt a megoldás, amikor a férjem elvette a cumiját és egy plüssállatot adott helyette. ( Mindig a cumi körül volt a cirkusz: felébredt, kidobta , üvöltött, de este meg mindig kérte, ha lehet kettőt is.)

Sok sikert a ti rejtélyetek megoldásához!

2012. aug. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzá szólásodat. Már én is próbálkoztam fárasztással, volt, hogy rengeteget utaztunk, pancsoltunk a medencében, van neki mászkálós sátor is fel állítva, meg persze a szoba teli van neki játékkal és rengeteget kúszik, játszik... De hiába próbálom le fárasztani, tovább ébren tartani, semmi. Ő sose aludt cumival, csak az altatáshoz kellett neki, éjszakára nem, de már az altatásnál se kell neki.
2012. aug. 14. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!