Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ő "beteg" gyermek? Húgom...

Ő "beteg" gyermek? Húgom kisfia,14 hónapos de folyamatosan repked, és ilyen fura módon öltögeti a nyelvét. Ha valamit szeretne akkor elkezd makogni köözben repked mint egy kolibri és dugja a szájából ki a nyelvét.

Figyelt kérdés
Ez jelezhet bármiféle problémát, vagy ez teljesen normális egy 14 hónapos gyereknél?
2012. aug. 25. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ezt így szerinted meg lehet mondani?

Nekem a 8 hónapos lányom repked meg nyújtogatja a nyelvét. A makogás meg...hát kevés egy éves beszél még, szerinted hogy kellene kifejeznie magát?

2012. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Volt 1 éves státuszvizsgálaton? Talán feltűnt volna a védőnőnek, dokinak, ha baj van vagy nem??????
2012. aug. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát megmondom őszintén az én fiam ilyen idős korában nem így jelzett, de egyik ismerősöm gyereke sem. Természetesen a gyerekek sem egyformák....de nekem mégis olyan fura ez a szokása.

De teljesen igaz, ki tudna mondani helyes diagnosztizálálst ennyiből :-)

CSak reméltem, hogy valaki találkozott már hasonlóval.

2012. aug. 26. 08:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, találkoztam. A lányomnál. Ő Asperger-szindrómás autista. De csak 5 és fél évesen tudták diagnosztizálni, addig még semmit nem lehet tudni.
2012. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem lesz semmi baj, 14 hónaposan még mindez belefér, de ha az én gyerekem volna, én aggódnék. Az, hogy az egyéves státuszvizsgálatnál nem mondott semmit az orvos, önmagában sajnos nem elég. lehet ugyanis, hogy nem mondott, de gondolt, és az is lehet, hogy a pszichés fejlődés eltéréseire egyszerűen nem fordított elég figyelmet.

Jó volna tudni, mit csinál illetve nem csinál még ez a kisgyerek. Hogyan játszik? Hogy alakult ki a napirendje? Hogyan viszonyul az emberekhez? Mennyire képes mások érzéseit, hangulatát dekódolni? Azon kívül, hogy nem beszél, milyen szinten tud kommunikálni? érti-e az egyszerű utasításokat, kérdéseket? Hogy próbálja magát megértetni a gagyogáson kívül?

Ilyen jelegű vizsgálatot végeznek a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői Bizottságok, a korai fejlesztő központok, az Autizmus alapítvány, és még más helyek is. Az interneten is tájékozódhat az anyuka. Fizetős és ingyenes helyek is vannak.

2012. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 28. 14:23
 7/9 anonim válasza:
9 nálam fiatalabb unokatesóm van. Ennyi idősen a makogós-nyelv kidugós "kommunikáció" normális a babák körében, a röpködést meg szinte mindegyik csinálja.
2012. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor én írok egy másik lehetséges okot: hipotónia.

Legalábbis az én kisfiam kisfokú oxigénhiánnyal született amit persze nem mondott senki csak nekem lett gyanús 3 hónaposan,hogy nem olyan mint a többi baba hanem repked és folyton kint van a nyelve... 7 hónapnyi dévény tornával (az arcát is masszíroztuk naponta a gyógytornász utasítása szerint) sikerült elérni, hogy nem repked, szépen végigment minden mozgásszakaszon és a nyelvnyújtogatást is sikerült enyhíteni de megszüntetni nem. Most 13 hónapos, nem beszél, nem gagyog, mindent a gesztusaival és a hangjával "mond" el...

2012. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. szept. 2. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!