Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Bentlakásos, fizetős iskola...

Hiperaktív Iskola kérdése:

Bentlakásos, fizetős iskola indítását tervezzük hiperaktív, figyelemzavaros, nehezen tanuló 10-15 éveseknek, akik tudjuk, hogy okosak, értelmesek és több van bennük. Érdekel? Beíratnád hozzánk a gyermeked?

Figyelt kérdés

24 órás tanár program

fegyelem, rendszeres tanulás, megbízhatóság,

24 órás kontroll a napirendben és a tanulásban.

Olyan intézményt szervezünk, ahol a szakértelem és a következetesség egyszerre van jelen az eredmény érdekében. Mi nem panaszkodni fogunk, hanem meg fogjuk oldani a napi helyzeteket a gyermekeddel.


2012. szept. 18. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
hol lesz ez?
2012. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alaposan végiggondoltátok?


Lányom bentlakásos iskolába jár, azért ami ott megy, nem egy egyszerű gondolat, nagy múltú intézet, hatalmas háttérrel és apparátussal.


Azért szurkolok, hogy sikerüljön és valóban olyan legyen mint amilyennek elképzeltétek.

2012. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet nem értek: milyen iskola, ami 10-15 évesek számára van. Úgy értem, a mai magyar oktatási rendszerben nincs ilyen iskolatípus, nem hiszem, hogy adnának rá engedélyt...


Egyébként nem hiszem, hogy beíratnám a lányom (Asperger-szindrómás, tehát a kritériumok illenek rá). Nem adnám bentlakásosba, egyrészt mert nagyon hiányozna, és úgy gondolom, hogy szülőként elég sok mindent tudok érte tenni, amit semmilyen iskola nem képes. Másrészt szeretem pontosan tudni, hogy mi történik vele, este megbeszéljük a napját (naplót írunk minden napról), megbeszéljük a konfliktusait, és hogy mit hogyan kellett volna tennie.


Írod a fegyelmet... ez nekem eleve nem tetszik. Tanítottam speciális iskolában, hiperaktív, figyelemzavaros gyereket, akiket máshol be akartak "törni"... mi motiváltuk és jutalmaztuk őket, ez ezerszer többet ért. Nekik nem fegyelemre és kontrollra van elsősorban szükségük, hanem támogatásra, a képességeik kihasználására, személyre szabottan...

Szóval engem nagyon nehéz lenne meggyőzni, hogy ilyen helyre írassam a gyerekem... de abból kiindulva, hogy egy nem létező iskolatípust terveztek indítani, gyanítom, hogy nagyon kezdeti cipőben jár ez a dolog...

2012. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

" Tanítottam speciális iskolában, hiperaktív, figyelemzavaros gyereket, akiket máshol be akartak "törni"... mi motiváltuk és jutalmaztuk őket, ez ezerszer többet ért. Nekik nem fegyelemre és kontrollra van elsősorban szükségük, hanem támogatásra, a képességeik kihasználására, személyre szabottan... "


Nahát :-) ,már felismerlek és teljesen egyet is értek veled !


Nem adnám ki a közvetlen ellenőrzésem alól a hiperaktív gyerekemet ,pláne nem bentlakásos iskolába !


Én ismereem a reakcióit a módszereket amivel motiválható,ott nem tudnak ráhangolódni minden egyes gyerekre,mint én a sajátoimra

2012. szept. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem adnám be bentlakásosra.

Miért nem nappalit indítotok ?

Talán nagyobb lenne a sikere, így nem érezné a szülő, hogy szinte lemond a gyerekéről, mert az, hogy nem tudja neki megadni a megfelelő türelmet a tanuláskor amit ezek a gyerekek igényelnek, nem jelenti azt, hogy ily hosszan nem tud vagy akar vele lenni.

2012. szept. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat aggódom a gyermekemért ,hogy minél kevesebb kudarc érje,hogy minél jobban tudjon érvényesülni ,esendőnek,sérülékenyebbnek látom őt egy átlagos gyerekhez képest ,ezért teljesen elképzelhetetlen lenne ,hogy bentlakásos iskolába adjam ,csak magamban a magam teljes és őszinte elfogadásásban bízom ,nem szolgáltatnám ki a gyerekemet másoknak akármennyire is jó szándék vezérli a bentlakásos iskola alapítóit.


Még a saját hugom is azt mondja a gyerekemre,hogy ő egy napra sem vállalná el,mert neki nincs ilyen gyerekhez idegzete ,az ő gyerekei pedig egész nyáron nálunk nyaraltak,de ő még soha egyszer sem vitte el magukhoz egy napra sem. :-(


Engem megnyugtat ,hogy a gyerekem minden nap hazajön az iskolából ,tőlem megkapja az odafigyelést,feltétlen szeretetet ,és persze a szakemberekhez fejlesztésre pedig elhordom iskola után .

2012. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!