Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisiskolás nem tud barátkozni,...

Kisiskolás nem tud barátkozni, hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak eddig sosem volt barátja. Pedig nagyon szeretne. De olyan, mintha egyszerűen nem tudna barátkozni, vagy mintha nem akarnának vele barátkozni a többiek :-(((

Már az óvodát is végigkínlódtuk emiatt, és most az iskolában is visszatért ez a probléma.

Annyira sajnálom őt, olyan magányos. Idősebbekkel jól elvan amúgy, de nem lehetek én a barátja.

Valamelyik nap is tervezett és rajzolt egy társasjátékot, vitt be mellé figurákat meg dobókockát, de senki sem akart játszani vele, nekem meg a szívem szakad meg ilyenko.

Tudnátok tippeket adni, hogyan segíthetnék neki, milyen tanácsokat adjak neki?

(mielőtt vki bulit említene, a lakásunk nemigen alkalmas nagy vendéglátásra)



2012. okt. 1. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez nem könnyű. Az én kisebbik lányom is nehezen barátkozik, fél-egy év is kellett a suliban. Ráadásul nála azt is láttam, hogy ő a fő probléma.

Pl. barátnőméknél leült játszani az ő két lánya meg nekem a nagyobb. Észrevettem, hogy a kicsi bánatosan ül a padon. Kérdeztem mi van, mondta, hogy nem játszanak vele a többiek. Odamentem a másik háromhoz, kérdeztem, beállhat-e V.is közéjük. Mondták, hogy hát persze. Csak ugyebár nem nyújtottak be neki külön kérvényt, csak oda kellett volna menni, megfogni egy játékot és beszállni. De nem... Mentem vissza, hogy menj oda, várnak a lányok. Erre ott ült és szenvedett még magában.


Most már jobb a helyzet, a suliban az első év elég húzós volt. Másodikban javult, most, harmadikra mondogatja, hogy barátnőim így meg úgy.

2012. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Ma már az iskolába bevihetnek a gyerekek játékot. Te is írtad hogy a saját tervezésű társasát vitte be. Ő biztos egy nagyon kreatív kisgyerek viszont a mai gyerek azokat a játékokat szeretik amiket a tv-ben agyon reklámoznak. Ez szomorú de így van.

Ha azt szeretnéd hogy a kisfiadra több figyelem irányuljon vigyen be 1-2 ilyen játékot. Ha esetleg az olyan amivel a többiek még nem játszottak, nem próbálták biztos nagy lesz a siker. Pl (Thras pack) kukabúvárok, ez most nagyon "menő" a gyerekek körében és nem is túl drága. Ahhoz pedig hogy iskola után 1-2 órára egyik-másik társát elhívd mondjuk a játszótérre nem kell nagy lakás.

2012. okt. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Okés, kipróbálom a játékosat is, meg a játszótérre-meghívósat is!

2012. okt. 2. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Az első válaszoló vagyok.

Egyetértek a másodikkal, egy barátnőm csinálta ezt. Én kérdeztem, hogy miért vesz meg minden agyonreklámozott szir-sz.rt a gyerekének. Mondta, hogy azért, mert a gyerek nem barátkozik.. persze ott sem a társasággal volt baj, hanem a gyerkőccel, aki valahogy nem tudott kapcsolatokat építeni. Aztán ha bevitt egy ilyet, akkor a többi gyerek egyből körégyűlt, meg szerették volna nézni, stb.

2012. okt. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!