Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon visszahúzódó kislányomn...

Nagyon visszahúzódó kislányomnak hogyan segíthetnék? (4 éves)

Figyelt kérdés

Ovban alig beszél a társaival, óvónénikkel.

Szeretne játszani de a többiek nem nagyon veszik be a játékba (most középsős, ez volt kicsoportban is, de akkor még ő sem nyitott, most úgy érzem, hogy nyitna a többiek felé). Tippel, hogy mit tegyek?


2012. szept. 3. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Túl kicsi még, hogy messzemenő következtetéseket vonj le a viselkedéséből. A kis-óvodások csak úgy tűnik mintha együtt játszanának, a legtöbb esetben csak egymás mellett párhuzamosan egyedül játszanak. Minden gyereknek más a személyisége. Először is fogadd el őt ilyennek. Biztosíts számára érzelmileg biztonságos környezetet. Vidd vendégségbe, hogy csak 1-2 gyerek legyen körülötte, nem egy egész csoport. Ami a legfontosabb ne érezd, hogy ő kevesebb a többinél, mert nem nagy dumás stb. És nem biztos, hogy boldogtalan így. Lehet, hogy akkor érezné magát rosszabbul, ha középpontban lenne.
2012. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. szept. 3. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Egy javaslat: hívj meg egy-egy gyereket délutánonként, hétvégenként játszani.

Nekem autista a lányom, de még nála is bevált ez a módszer, azóta nagyon jóban van azokkal a gyerekekkel, akivel külön-külön eljátszott, és őt is sokkal jobban elfogadják, pedig egy autinál ez nagy szám!

2012. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 éves vagyok és még nálam is így működik :) Nem szabad egyes embereket csoportba engedni és elvárni, hogy remekeljenek, viszont 1-2-3 gyerek társaságában lehet, hogy kinyílna. Mondom ezt úgy, hogy én mindig a középpontban vagyok,elég nagyszájú vagyok, de régen pölö osztály előtt azért irattam be mindig az 1est, mert bár tudtam volna az anyagot, annyira zavarban voltam, hogy 30 ember előtt beszéljek, hogy vörösödtem. Ezt meg inkább nem vállaltam ....
2012. szept. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!