Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan állapítja meg a Nevelés...

Hogyan állapítja meg a Nevelési Tanácsadó, hogy mi baja a gyereknek?

Figyelt kérdés
Játszanak, beszélgetnek? Mikor lesz diagnózis?

2012. okt. 22. 13:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A gyerekem annyira problémás, hogy egy éve járunk. Semmi változás. Most, hogy óvodába került, szóltak, hogy gond van, újabb vizsgálat, kész cirkusz. Egy helyben topogunk, hogy nem lehet észrevenni egy év alatt, hogy mi van a gyerekkel???
2012. okt. 22. 13:21
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Még elég kicsi a gyermeked a leírtak alapján,nem tudnak biztos diagnózissal szolgálni,mert sokat változhat most egy-két év alatt is,csak tapogatóznak.


Megjártuk már mi is a nevelési tanácsadót a kisfiam 4 éves korában ,fél évig jártunk mi is akkoriban,most az iksola előtt vissza kell majd mennünk,nálunk figyelemzavarról van szó(esetleg hiperaktivitásról?) .

2012. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen, lehet, hogy a korral is jöttek elő problémák.
2012. okt. 22. 17:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én iskolással mentem, a diagnózis pontos volt, segítettek is. Nekünk csak egy vizsgálat volt, akkor egyből szóban elmondta a nő a tapasztalatait. Gond van? Mert én vittem a lányomat külön fejlesztésre és az használt. (TSMT tornát csináltunk)
2012. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
NEVELÉSI TANÁCSADÓ MINT A NEVE IS ÍRJA, A SZÜLŐKNEK AD SEGÍTSÉGET PROBLÉMA ESETÉN. NEM AZZAL FOGLALKOZNAK, HOGY MEGMONDJÁK MI A BAJA A GYEREKNEK, VIDD EL SZAKEMBERHEZ HA DIAGNÓZIST AKARSZ.
2012. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
utolsó: a nevelési tanácsadóban pszichológus és gyógypedagógus van, ők adnak diagnózist és foglalkoznak is a gyerekkel
2012. okt. 23. 07:18
 7/11 anonim ***** válasza:

bocs, tegnap beragadt a caps lock :)


se a pszichológus, se a gyógypedagógus nem adhat diagnózist! ők kezelik a gyereket, de orvosok hozzák az "ítéletet". ha akarod tudni, hogy mi a gyereked baja akkor el kell vinni gyermekpszichiáter vagy neurológushoz, esetleg bizottság elé ha olyan jellegű gondja van. ha kicsit írsz a gyerekedről, vagyis a problémáiról akkor tudok tanácsot adni, hogy merre menjetek. persze a nevelési tanácsadót ne hagyjátok ott, nagyon jó, hogy ingyenes, de míg nem a problémával kezelik addig nem sokat érmek. mi is járunk oda is, meg fél évente 3 pszichiáter vizsgálja, nevelési tanácsadó ad gyógypedagógusi fejlesztés és tsmt tornát és még egyéb helyre is visszük, szóval tudok mi a menete és nagyon sok idő a felmérésig eljutás, minél előbb kell menni!

2012. okt. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy nem tudom, merre induljak, azért a nevtanban kezdtük. Pszichónéni szerint nincs baja, játszottunk, beszélgettünk, az oviban meg kiderültek a problémák, hogy képtelen szót fogadni másnak. Itthon is csak nekem fogad szót. Ha lehajolok hozzá, szólok neki, varázsütésre szót fogad. Szóval nem is értem, hogy egyrészt bekattan, másrészt meg nagyon kompromisszumkész. Kenyeret eszik vízzel az oviban, semmi mást. Nem játszik senkivel, nem kapcsolódik be semmibe, teljesen antiszociális. Ez az egy évi nevtanos foglalkozás alatt a pszichonéninek nem tűnt fel, szerinte nincs baja.
2012. okt. 23. 19:49
 9/11 anonim ***** válasza:

értem. akkor egy gyermekpszichiátert javasolnék.

mi például szociálterápiára is járunk, ez pont arra a területre van amit te írsz problémának. a terapeuta játszik vele olyan játékokat amitől a szociális érzékét fejleszti, és nekünk ad feladatokat, hogyan, mit csináljunk, hogy ez a terület erősödjön.

szerepjátékozik?

bizottság elé én nem vinném ha ennyi a gond amit leírsz, mert az a baj, hogy mostanában szeretik az ilyen problémájú gyerekeket autista-gyanúra rakni, és ugye mikor megszűnik a probléma, nehéz levenni róla.

én nem vagyok orvos, de szerintem ha elmennétek egy alapítvány pszichiáteréhez akkor emelt családira is jogosultak lennétek. nekünk hasonló gondot állapítottak meg, ezért megkaptuk az emelt csp-t, családit, járunk a szociáltréningre, a gyerekem a játszótéren és gyerektársaságban abszolút vezéregyéniség, nagyon sokat jelentett neki ez a kis lökés.

ilyesmin gondolkodj el, tényleg az a baj, hogy a nevelési alapvetően azért van, hogy a szülőknek adjanak tanácsokat, nem az ilyen problémákra vannak kiélezve tapasztalatom szerint

2012. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Nevelési Tanácsadó által felállított "diagnózis" pedagógiai diagnózis, ami a terápia célját határozza meg. A Szakértői Bizottság által felállított diagnózis az, ami 3 éves kortól jogosít az emelt összegű családi pótlékra, speciális ellátásra az óvodában, stb.

Nem tudom a gyerek kap-e valamilyen mozgásterápiát, az is lehet, hogy egyszerűen érzékelési zavara van, és nem azért durva, mert bántani akar valakit, hanem egyszerűen ő is azt érzi kellemesnek. (Pl. állandóan dögönyözős játékot játszana, trappol, stb.)

A gyerekpszichiáter diagnózisa a pszichiátriai esetekre, kötődési zavarokra, szorongásos problémákra vonatkozik.

2012. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!