Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan akinek "hiperérz...

Van itt olyan akinek "hiperérzékeny" a gyereke?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmileg? Az enyém ilyen. Csúnyán nézek, és sírva fakad, ha én rossz passzban vagy gondban vagyok- de nem mutatom, azt is megérzi/ átveszi. Nagyon oda kell figyelni, hogy szól hozzá az ember, nagyon visszahúzódó, szorongó.
2012. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lányomnál inkább valamiféle idegrendszeri érzékenységről van szó. Minden szelesebb időt, meleg-hidegfrontot, hóesést, vihart, teliholdat megérez előre és megszenved. Ez újszülöttkorától így van sajna, mostmár 4 éves, és mondja is, hogy fáj a fejem biztos szél lesz - és tényleg :S ilyenkor ingerlékenyebb is, zaklatottabban is alszik.

A hazai földrengéseket is megérzi, ami kb 2-es erősségű vagy nagyobb. Idén tavasszal kettő is volt , tavaly ősszel meg egy 3,7-es, nyáron is egy ugyeniylen, mindkétszer szegénykém egészen magán kívül volt, hófehérre sápadt a szája sötétlila lett, sírt/toporzékolt és azt hajtogatta, hogy nagyon rosszul van de nem tudja mi baja és valami rossz fog történni. Elég ijesztő volt, nem is tudtam hová tenni a dolgot hogy mi baja, aztán megkönnyebbült ő is, pár óra alatt egészen helyre jött és este hallottam a tv-ben hogy földrengés volt :(

ő korababa egyébként, és ráadásul várandósan volt egy életmentő műtétem, valószínűsíthető, hogy a magzati trauma, a stressz és a rengeteg gyógyszer mind közrejátszott abban, hogy ő ilyen kis metronóm lett.

2012. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom hiperérzékeny. 1,5 éves, de ha felemelem a hangom, vagy kicsit feszültebb vagyok , akkor szabályos bömbölésbe kezd.
2012. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3,5 éves kislányomra mondta a neurológus. Lehet ezen valahogy segíteni? TSMT, hasonló dologgal?
2012. nov. 5. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam/vagyok. Viszonylagosan kordában tudom tartani azzal, ha rendszeresen sportolok, jógázom, sok vizet iszom és eleget alszom. De összeteszem a két kezem, hogy a két gyerekem nem örökölte tőlem.
2012. nov. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
pontosan mire kell ezt érteni? Mik a tünetei ennek?
2012. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!