Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan, akinek autista...

Van itt olyan, akinek autista a gyereke, és meg tud tanulni idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Külföldre szeretnénk költözni, de csak ha van arra remény, hogy ő is be tud illeszkedni....

Szerintetek van remény?

Megkésett beszédfejlődéssel indultak a problémáink, 6 éves korára egész jól behozta a lemaradást a kortársaihoz képest de nagyon megküzdöttünk érte. Magas az iq-ja és nagyon erős benne a tanulni- és bizonyítani vágyás. Normál oviba jár, és kislétszámú integrálós iskolába szánom. Szerintetek elvi szinten van esély, hogy megtanuljon egy idegen nyelvet?

Akinek konkrét tapasztalata van, hálás lennék, ha leírnánekem.



2012. nov. 2. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen!A leírtak alapján magas IQ és szeret tanulni akkor nemhogy megtud tanulni hanem kiválóan.De ugye ismerni kellene az autizmusának a jelegét.Gondolom többféle létezik.Én megkérdezném ott ahová esetleg hordtátok fejlesztésre.Sok sikert és minden jót üdv
2012. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tsmt tornával indítottuk be nála a beszédet. Rengeteget echolál, bár már vannak spontán megnyílvánulásai is (többnyire nyelvtanilag helytelenek). Én engedem neki, hogy sokat nézzen mesét, iszonyatosan pelpörgette ugyanis (magához képest) a szókincsét. Igazából az jön rá, hogy valami nem stimmel, aki a,szakember b,maga is kívülről tudja a meséket.

Az autizmus nála elsősorban a nyelvben jelentkezik, ezért aggódom.

2012. nov. 2. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Nekem mondjuk Aspergeres auti a lányom (náluk ugye nincs gond a beszéddel, sőt). Az a tapasztalatom, hogy az echolália direkt jó is a nyelvtanulásban, mert pontosan ugyanúgy (ugyanazzal a hangszínnel, hangsúllyal, kiejtéssel) tudja visszaadni a szavakat. Gondolom, a memóriája is jó.

A lányomat kimondottan érdekli az idegennyelv-tanulás, most egyszerre tanul angolul és olaszul (6 éves).

Én nem látom esélytelennek a dolgot egyáltalán...

2012. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne haragudj, h nem a kérdésedre válaszolok,hanem én csak kérdeznék töled.Nekem is autista a kislányom,de még nem beszél,bár január ota járunk TSMT tornára.Nektek mikor kezdett el beszélni?Mennyi idö után inditotta be a neszédét a torna?Köszönöm a válaszod!

2012. nov. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekünk 4-5 hét múlva kezdte el a 2 szavas szókincs után a komplett dalokat énekelgetni. Egész addig amúgy a tornának is ellenállt. De utána még 2 évig csináltuk vele, már alig bírt új gyakorlatokat kitalálni nekünk a gyógypedagógus. Én vallom, hogy ettől a tornától tud a gyerek beszélni, lett szobatiszta és barátkozós, nyitott.
2012. nov. 3. 16:37
 6/9 anonim válasza:
100%
én asperger szindromás vagyok és angol nyelvből sikeres középfokú szóbeli nyelvvizsgát tettem, most az írásbelire készülök, bár az egy kicsit nehezebb szokott lenni. Saját tapasztalataim szerint az asperger szindromás emberek többsége a jó verbális adottságaikból fakadóan képes elsajátítani az angol vagy a német nyelvet legalább társalgási szinten, de van olyan aki eljut a nyelvvizsgáig. Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés, hiszen a nyelvtanárok egy része előítélettel közeledik feléjük az információhiány miatt. Nekem szerencsém volt mert a főiskolán nagyon aranyos nyelvtanáraim voltak és megígérték, hogy mindent megtesznek, hogy a középfokúig eljussak.
2012. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Aspergeres vagyok, német és angol nyelvből felsőfokú nyelvvizsgám van, most pedig a hébert tanulom. A későbbiekben az arabot is tervezem, legalább egy alap szinten. Úgyh egyáltalán nem lehetetlen, aspergeresek között is vannak, akiket kifejezetten jó nyelvérzékkel áldott meg az ég. Aztán azon is nagyon sok minden áll vagy bukik, h az érintettet mennyire érdekli a nyelvtanulás, és persze az elfogadó tanár is fontos.
2012. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Alsós tanító vagyok, az osztályomba három autistát nevelünk integráltan. Az egyikőjük angol oviba járt, mire iskolába került szépen beszélt, mindent értett. A másik kisfiú az iskolában kezdte az angol nyelvet tanulni, ő megkésett beszédfejlődésű, nehezen boldogul, de szereti a játékos órákat, így részt vesz rajtuk. Az értékelés alól fel van mentve. A harmadik kisfiúval a szülők ovis korában külföldre költöztek, és amerikai iskolába járatták. Rengeteget szenvedtek, a kisfiú semmit nem értett, szorongott, félreértette a helyzeteket és ebből sok konfliktusa volt a társaival, agresszívvá vált emiatt, az anyukája rendszeresen ment érte napközben, mert nem tudták kezelni a dühkitöréseit. Ami tényleg abból adódott, hogy még magyarul is nehezen értelmezte a különböző helyzeteket, hát még egy olyan nyelven, amit nem is értett. Egy évet végigcsináltak összeszorított fogakkal, aztán hazaköltöztek. A kisfiú nagyon rossz állapotban került hozzánk, hónapok kellettek, amíg újra biztonságban tudta érezni magát egy közösségben.

Három autista, három teljesen más hozzáállás az idegennyelvhez...

2012. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. nov. 11. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!