Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit éehet tenni az ilyen...

Mit éehet tenni az ilyen gyerekek ellen?

Figyelt kérdés
az oviba jár pár arab (egyiptomi)kisgyerek ( eleve a rokoni szálak érdekesek, az egyik a másik nagybátyja, a másik az nagybácsi unaokatestvére, meg Isten tudja, mi van még). ezek a gyerekek, mivel egy másik kultúrában nőnek fel, teljesen másogy viselkednek, mint ami nálunk az elfogadott norma. Terorizálják a többi gyereket, ilyesmi ( főképp a lányokat ). Parancsolgatnak az ovónőknek, dadusoknak, lehetetlenség őket fegyelmezni. Ideig-óráig hat a fenyegetés ( rendes szavakkal már semmire nem megyünk ), aztán minden kezdődik először. Anyukák mindössze tizenhat(!), húsz évesek, nagymama/anyuka 35, és marhára nem érdekli őket, hogy ez nem olyan ország, ahol ez megengedett. A gyerekek már ilyen kicsi korban lenézik a gyengébbik nemet! Hát normális ez? Mit lehet ez ellen tenni? Ráadásul ez egy jóhírű magánovi, nem a mucsaröcsögei dajkaság. Az én lányomat is fojtogatta az egyik. Komolyan, kétségbe vagyok esve. Ezek a gyerekek vezélyt jelentenek a többiekre! ( félreértés ne essék,nem az az baj, hogy arabok, hanem hogy így viselkednek ). Tehát mit tegyünk? Valakinek vannak tapasztalatai?

2012. dec. 7. 17:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Én kivenném a gyerekemet azonnal és olyan magánovi után néznék, ahová EMBEREK járnak.
2012. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Itt eddig nagyon jó közösség volt, az ovónénik is nagyon jók, a szülőket is szeretem. De idén megjelentek ezek a kőgazdag arab emberkék, akik nem tudom, minek járatják ide a gyerekeiket, mert a foglalkozásokból sem értenek semmit ( hasznukat sem veszik ). Most mi, szülők, össze akarunk fogni ellenük.
2012. dec. 7. 17:52
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Apukáknak a magyar kis srácokat kell megtanítani verekedni, összefogni és megvédeni a lányokat, meg saját magukat is. Akkor rögtön megértik a kis jövevények, hogy hol a helyük. Azzal sincs baj, ha a lánykák megtanulják a tökön rúgás helyes technikáit. Nem biztos, hogy jó az, ha ezt a szülők intézik el. Mi inkább félholtra vertük egymást, de nem árulkodtunk és szégyen volt anyuhoz vagy óvónénihez, tanítónénihez rohangálni. Egyátalán ez Magyarországon van? A germán népek problémája szokott ez lenni :D. Az viszont jó, hogy kitaláltátok ti szülők, hogy tenni akartok valami, de a legtutibb, ha két fronton intézkedtek, jelzitek mindenkinek, hogy baj van velük, de én a gyereknek is megtanítanám, hogy ne hagyják magukat. Egy egészséges gyerekkorhoz a bunyó és a hatalmi harc is hozzátartozik.
2012. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog az elfogadás más kultúrák irányába, de vhogy mindig csak azok hangoztatják, akik meg sem próbálnak beilleszkedni a helyi közösségbe.

Azt hiszem én megmondanám a kislányomnak, hogy AZOKNAK nyugodtan kikaparhatja a szemét, ha egy ujjal is hozzányúlnak. A kissrácok meg igenis védjék meg a kislányainkat.

Szülői részről meg csak lehet találni vmit, amire hivatkozva hivatalosan is el lehet tanácsolni az oviból ezt a bandát.

2012. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
lepontoztok vagy sem, ha az én gyerekemet ütötte volna meg én úgy pofán vágtam volna azt a kis kölköt, hogy csak csattant volna a feje a földön..
2012. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A jogos indulatoktól eltekintve itt az a lényeges kérdés, az óvoda mit tud tenni ebben az esetben. Nemcsak a szülőknek kell összefogni, nemcsak a gyerekeknek kell megvédeni egymást, el kell indulni ennek hivatalos jogi útján, panaszt tenni az óvónőnél, az intézményvezetőnél, gyermekvédelmi felelősnél ha van ilyen. Nem tudom, magánóvódában ez hogy működik, de a szülőknek és gyermekeiknek kötelességeik és jogaik vannak, az intézmény házirendjét be kell tartani, és ez a viselkedés lehet, hogy beleütközik a házirend szabályaiba is(mások testi épségének veszélyeztetése).

Én egy sima önkormányzati óvodában dolgozom, ahol sok a hátrányos helyzetű, roma származású gyermek, akik között előfordul ehhez hasonló viselkedés. Mivel ezek a gyerekek is tőlünk eltérő kultúrából származnak, a neveltetésük miatt ilyenek. De az óvodában szembesülniük kell azzal, hogy itt más erkölcsi szabályok vannak, meg kell tanulniuk alkalmazkodni a társadalmi együttélés szabályaihoz, és ennek megtanítása és betartatása elsősorban az óvoda feladata, mert a szülőktől nem várható el nagy segítség és megértés. Lehet, hogy ez a magánóvoda eddig még nem szembesült ilyen problémával.

2012. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Pér éve történt Németországban, hogy egy gimnáziumba, ahova vendégmunkások gyerekei jártak, már olyan állapotok uralkodtak, hogy a tantestület egyszerűen úgy döntött, nem hajlandó tovább dolgozni. Erre a szülők kimentek tüntetni, hogy az ő gyerekeiknek is jár az oktatás. Én nem vagyok híve a nagy liberalizmusnak. Szerintem, ha befogadunk egy idegent, akkor annak alkalmazkodnia kell a kultúránkhoz, és betartani a nálunk lévő viselkedési szabályokat. Ha én mennék hozzájuk, én is kendőt raknék a fejemre, pedig itthon nem szoktam. Szerintem az óvodának kellene egy elvi döntést hoznia a kérdésben. Még egy magánóvodának is kell, hogy házirendje legyen. Akik azt nem képesek betartani, azok gyerekeit el kell küldeni, még ha jól fizetnek is. Mert végül a többi gyereket fogják elvinni.
2012. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Azért az óvónőknek való parancsolgatásnál mégiscsak kettőn áll a vásár. Akármilyen nemzetiségűek a kissrácok, a felnőtteknek a derekukig érnek. Nem hiszem el, hogy nem képesek megfegyelmezni őket. Együtt rontanak rá az óvónőkre és sarokba szorítják őket??? Netán fegyverük is van?

Egy normális óvodában szabályok vannak, amit minden gyereknek be kell tartani, különben üldögélhet a kispadon az óvónéni mellett naphosszat. Ott az óvónő nem fenyeget, hanem vonzó és még vonzóbb lehetőségeket ajánl, de ezeket feltételekhez köti, pl. olyanokhoz, hogy nem rugdossuk a társunkat.

Ha pedig egy gyerek végkép kezelhetetlen, óvodapszichológus segítségét kérik, főképpen az érintett gyerek és a többiek érdekében.

2012. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Miért járatod magánoviba? Az enyém a mucsaröcsögei dajkaságba jár, és soha jobbat nem tudnék elképzelni (bár mázli, mert itt nincsenek romulánok) Nem mindig a legdrágább a legjobb választás
2012. dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is azt tudjátok tenni ti, szülők, hogy szóltok a vezetőnek, intézkedjen, különben elviszitek a gyerekeiteket máshová. Bár nem tudom, hogyan működnek a magánovik, lehet, hogy ez nem hatja meg a vezetőt, mert sorban állnak a helyekért, és az egyiptomiak meg még pluszban tolják a pénzt az oviba.


Aranyosak vagytok azzal a naív elképzeléssel, hogy a betelepülőknek alkalmazkodniuk kell a helyi kultúrához. Ez valóban így van, viszont hogyan alkalmazkodjon egy gyerek, ha otthon mást lát? Ha otthon azt látja, hogy az apja „uralkodik a fehérnépen”, ő is ezt fogja csinálni, és nem várhatjuk el sem az anyjától (aki hagyja, hogy elnyomják), sem apjától (aki uralkodik), hogy arra nevelje a gyereket, ami ellentétes a saját életvitelével.

Szóval szerintem ezen nem lehet változtatni, maximum azt lehetne elérni, hogy ne jusson el a dolog tetlegességig a gyereknél, viszont hogy le fogja nézni a kislányokat az ilyen fiúka, az tuti.

2012. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!