Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, segítség?

Mit csináljak, segítség?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye vagyok, de nem tudom már visszaforgatni az időt (sajnos :S)

Szóval most vagyok 8-os, egy hónap múlva lesznek a felvételik és az egyik gond, hogy még csak 1 iskolát néztem ki magamnak. Nézegettem más iskolákat is, de egyszerűen csak ide akarok menni. A másik baj meg az, hogy régebben, ilyen 5.-6.-ban elég szar tanuló voltam, ilyen 3 és 4 közötti átlaggal, és csak 7.-ben kezdtem el komolyabban venni a tanulást, de még így is csak 4,2-es az átlagom. Minden egyes nap 24 órájában ezen görcsölök, hogy tuti nem fognak felvenni abba a középiskolába, ahová menni akarok, pedig nagyon nagyon be akarok oda kerülni, de félek, hogy a jegyeim még így se elég jók és már a sírás határán vagyok most is emiatt...

Mit tegyek?

14l


2012. dec. 16. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez valóban egy stresszes időszak, emlékszem Én is miken mentem keresztül mikor 14 évesen el kellett döntenem a "sorsomat"...,pedig ennek már 10 éve. Tény,hogy túl nagy ez a nyomás és ilyen korban szerintem még korai...

De a LÉNYEG,hogy totál fölösleges ezen görcsölnöd, mert ez van és kész nem tudod megváltoztatni a jegyeidet, tehát a tényleges Sorsra kell rábíznod Magad,majd Ő mostmár eldönti meglesz-e az akaratod.Te megtettél mindent már mást nem tudsz,várd kíváncsian mit tartogat a jövő!:) Második lehetőségnek, pedig keress más érvek alapján (pl.:közelség) sulit,hogy ha az első nem sikerülne,mégis legyen valami,ami a másodikban is pozitív!

Sok sikert!!!!

2012. dec. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy mondtad, változtatni már nem tudsz a múlton. Tanulni belőle igen. Sok sikert kívánok neked, és remélem, mielőbb elmúlik ez a stresszes időszak neked! Már semmi más dolgod nincs, mint várni! Sajnálom!
2012. dec. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Hát igazából még mindig van egy kis dolgom, méghozzá jól megírni a felvételit...bár amilyen béna vagyok, tuti azt is elcseszem

2012. dec. 17. 16:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Hallottál már az önbeteljesítő jóslatról? Egyet azért tehetsz, hogy pozitívabban fogsz hozzáállni a dolgokhoz, ne a kudarcot vetítsd magadnak előre. Miért csesznéd el? Szedd össze magad, és légy ügyes a felvételin. A 4,2 is bizonyítja, hogy tudsz, ha akarsz.Aki túlzottan görcsöl, tudásán alul teljesíthet. Légy lazább, a jegyeid már adottak, a felvételin meg sokminden kiderülhet még a tudásodról. Tudom, könnyű azt mondani, hogy ne izgulj annyira, de próbáld meg lazábban, és ne ess kétségbe.

Sok sikert!

2012. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálok lenyugodni egy picit :S
2012. dec. 18. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, az a legfontosabb! Nekem negyedikben kellet jó felvételit írnom, és tiszta stresszes voltam én is, mert elsős korom óta ebbe a nyolcosztályos gimibe akartam jönni. Hidd el, a gyerek tudja mi jó neki, tizennégy évesen meg főleg.! Drukkolunk! (:
2012. dec. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. dec. 22. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Általában nem célszerű csak egy iskolát megjelölni.Inkább kellene 3-at hogy ha az egyikbe nem vennének fel akkor a másikba talán.Mi csak abban tudnánk esetleg segíteni ha elmondod mi érdekel,mi szeretnél lenni,mi a célod.Így tudunk utána nézni mi is a dolgoknak,hogy aztán elmondjuk milyen iskola van még ami még jó lehet.Ha leírnád amiket mondtam,szíves örömest segítenék.:) Tudom hogy most neked csak az az egy iskola tetszik,de ha csak azt jelölöd meg,és nem vesznek fel,akkor az nagyon nagy szívás lesz...inkább jelölj meg hármat-négyet,és ha felvesznek oda ahova nagyon menni akarsz akkor örülsz,ha meg nem akkor választasz a másikakból,amiket megjelölsz.És ki tudja?! Lehet hogy egy áldás lesz ha másik iskolába mész,lehet hogy ott találkozol a nagy Ő-vel,lehet hogy ott találod meg a legjobb barátokat...Minden lehetséges.:)És mondom.Írd meg hogy mi érdekel és szívesen utána nézek még a suliknak.:)

18/L

2012. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi :) Leginkább a kémia érdekel, de mondjuk szeretem még a fizikát, matekot is...csak az a gond, hogy utóbbi kettőből nem valami jók a jegyeim :S Vagyis hát fizikából csak LEHET, hogy megadja majd az ötöst, de szerintem nem fogja, mert nem nagyon bír a tanár. De amúgy leges legjobban tényleg a kémia érdekel, ezért is akartam abba a suliba menni, ráadásul elvileg a mostani átlagommal felvehetnének oda, de most jutott eszembe, hogy amikor voltam nyílt napon a suliban, kaptunk ilyen kis tájékoztatót, amibe részletesen le volt írva minden az iskolával és a felvételivel kapcsolatban és nagyon nézik a bioszt, idegen nyelvet, ugye magyart és matekot, valamint a kémiát és bioszból pont hülye vagyok, de nagyon :S

Bocsi, ha hosszú lett és ha valami hülyeséget írtam..

2012. dec. 27. 17:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!