Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nő az autizmussal élők...

Miért nő az autizmussal élők emberek száma ilyen elképesztő mértékben?

Figyelt kérdés
A kérdésem inkább csak elméleti, mert ha jól tudom ezt még a szakemberek sem tudják, de az adatok döbbenetesek. A tágabb családi körben is van egy autista kisfiú. A nagymamája mondta, hogy nekik azt mondták, hogy ha nem tudják ezt a folyamatot megállítani, 2050-re minden 3. gyerek autista lesz!!

2013. jan. 12. 14:01
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
87%

Azért mert más felismerik és tudják diagnosztizálni,

régebben pedig rengetegen maradtak diagnózis nélkül, vagy pedig rájuk nyomták a fogyatékossági bélyeget.

Most már vannak kiváló szakemberek akik hamar felismerik,

az, hogy mi váltja ki mért vannak ennyin nem lehet tudni.

2013. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
94%
Azért az nagyon nagy túlzás, hogy minden 3, gyerek autista lesz!! Én gyógypedagógus vagyok, de ilyen statisztikát még soha nem hallottam. Különben az első írja nagyon helyesen, korábban tuják diagnosztizálni, hamarabb felismerik a tüneteket.
2013. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
bocs: 3.
2013. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
87%

Èn is a mondó vagyok, hogy nem a betegek száma nö, hanem a felismerés. Most már tudják, hogy a zsenik nagyrésze is autista. Ezzel normál életet élnek, csak az agy képes egyetlen bizonyos dologra koncentrálni míg más dolgot háttérbe szorít.


Régen annyit mondtak ezekre a gyerekre hogy zseni, vagy kicsit fura.

2013. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy írják. Régen csak a nagyon súlyos autistákkal foglalkoztak akin már messziről látszik, hogy gond van illetve sok szülő eltitkolta rejtegette beteg gyerekét ma meg szerencsére már nem így avn.
2013. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez más dologgal is így van pl. a disz-ek (diszkalkúlia, diszgráfia, diszlexia) azokat is régen a "rossz tanuló" meg lusta kategóriába betették (nálunk a suliban az örök 3-as csoport...) holott egy részük visszagondolva simán csak diszes volt. Értelmi képességeik pedig nagyon is jók voltak.

Viszont ezzel a "rossz gyerek" "rossz tanuló" bélyeggel jól meg is utáltatták sokakkal a tanulást akik többre is vihették volna.

Manapság már szerencsére jobban felismerik.

2013. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

nem, sajnos nem csak erről van szó, hogy régebben nem tudták diagnosztizálni :(


"A szakemberek szerint létszámában a leggyorsabban növekvő fogyatékossági csoportról van szó: több gyereket diagnosztizálnak világszerte autizmussal, mint cukorbetegséggel, rákkal vagy AIDS-szel együttvéve."


"Csak Budapesten naponta átlagosan egy gyerekről derül ki, hogy autista. A világon 67 millióan, Magyarországon kb. 100 ezren vannak. Most. Egy felmérés szerint 2002 és 2008 között megduplázódott az autista gyerekek száma. 2020-ra pedig a jelenleginél ötször többen lesznek."


"Amerikában az autizmussal élők száma 500000-ről 1,5 millióra nőtt az 1980-as évek óta. Kaliforniában 273 %-kal nőtt az autisták száma 1993 és 1998 között. Marylandben 513%-kal nőtt az autisták száma ugyanebben az öt évben, és sok más állam is hasonlóan megdöbbentő adatokról számolt be. "

2013. jan. 12. 14:26
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus spektrumzavar, és azért nagyon nem mindegy, hogy a spektrum melyik részén "helyezkedik" el a gyerek. Ha enyhe, és azt is az autisták nagy "kalapjába" vesszük, akkor mégiscsak számít az, hogy régebben nem diagnosztizálták őket, hanem egyszerűen ők voltak a "furák".
2013. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
82%
Ezeket az idézeteket vagy cikkeket honnan szeded? Szerintem valami bulvárszerű féltudományos magazinok írásai lehetnek. Hidd el, azért nincs ilyen asok autista és nem ilyen nagyon rossz a helyzet!
2013. jan. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
65%

Több olyan felnőtt, magasan funkcionáló autit ismerek, akikről csak felnőttkorban derült ki, vagy ki sem derült egyértelműen. Ők tehát diagnosztizálatlanul maradtak, de attól még autik voltak (csak furának titulálták őket).


Nem annyira vészesen nő a számuk, nálunk az 500 fős oviban egyetlen gyermekről derült ki, hogy auti (az én kislányomról), illetve tudomásom szerint van még egy olyan kisgyermek, aki még csak 3 éves, és fennáll nála a gyanú. Ez azért nem olyan hatalmas arány.

2013. jan. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!