Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » HIPERAKTIV gyermeknek mik a...

HIPERAKTIV gyermeknek mik a tünetei? Te hiperaktiv gyermekednek a tünetei érdekelnének miből jöttetek rá hogy az? 3-4 év körüli gyermeg érdekelne leginkább.

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy teszt is.


[link]

2013. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tesztet.
2013. jan. 14. 23:41
 3/5 anonim ***** válasza:

A tesztet viszont ne vedd túl komolyan! Megnéztem, a gyerekek nagy részére állna a hyperaktivitás, ha tényleg komoly lenne. Inkább szakembert ajánlanék.

"szeret a középpontban lenni?", "magára vonja a tanárok figyelmét?" egy jó tanuló is magára vonja, aki sokat jelentkezik, meg az is, aki borogatja a padokat...szóval azért fenntartásokkal kezelném a tesztet.

2013. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

6 éves kor alatt nem diagnosztizálunk hiperaktivitást.

Még magatartás zavart is csak 4 éves kortól.


Korábbi életévekre azért nincs értelme diagnosztizálni, mert életkori sajátosság. Tessék már türelmesebbnek lenni, kedves szülők! A kisgyerek pontosan tudja, mire van szüksége! Persze, hogy figyelemzavarral is járhatnak az említett problémák, de alapvetően arról van szó, hogy az óvodásoknak, bölcsődéseknek jóval több mozgásra van szüksége, mint az iskolásoknak, mert arányában jóval nagyobb a fejméretük a testükhöz képest, és friss oxigénnel az agyat egy kisebb területű véráramnak kell ellátnia, amihez több fizikai mozgás szükséges - ez a kisgyermek ösztönösen érzi.


El ne fojtsák benne! Sajnos az ok nélküli szülői aggodalom hibás hozzáállást vált ki számos szülőből, feleslegesen fejlesztéseknek vetik alá, ami még káros is az iskolás kor előtt! Persze aki az üzleti szellemnek hinni akar... nos, az állami intézeteknek fejkvótáért jár az államtól anyagi támogatás..hát ennyire higgyenek a kedves szülők a diagnózisok "helyességében"...


Egy szakember.

2013. jan. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A tesztet szigorúan a kérdésre korlátozódva tettem fel. Egyébként nem hiszek abban, hogy létezik hiperaktivitás nevű "betegség". Az én kisebb gyerekemre is simán rá lehetne sütni, de eszembe nem jutott soha, hogy (idegrendszeri) probléma lenne vele.
2013. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!