Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehetne elérni, hogy...

Hogy lehetne elérni, hogy kevésbé legyen "idétlen"?

Figyelt kérdés

Sziaztok!


Nem rólam, hanem a testvérem lányáról van szó. Szegény nagyon "idétlen". Nem bántásnak szánom, és már olyan mértékű ez, hogy őt is zavarja. Mindig is ilyen volt, de az utóbbi pár évben még rosszabb. Képzeljetek el egy Ügyi- Fogyi törpöt a törpikékből. Most ezt szorozzátok meg hárommal, és kijön a személyisége alapja. Állandóan elesik, mindent lever, eltör, a saját lábában képes elesni, minden műszaki cikket tönkretesz 2 hét alatt (túl erősen nyomja, elcsavarja, távirányító hátulját letörte, magnóját felmosóvízbe takarítás közben belelökte véletlen, set top boxba vizet folyatott, mai napig nem értem, hogyan. 15 éves, azt hinné az ember, ezek egérrel a kezükben születtek, de szegénykém mindenhez ügyetlen. A jegyei jók, és okos lenne, de ez, hogy egyszerűen kártevés nélkül nem tud moccanni sem, teljesen elveszi az önbizalmát.

Nem tudnátok ajánlani valami módszert, amivel ezt lehetne csökkenteni? Valami mozgásformát, vagy ilyesmit. Sajnálom szegényt, hogy ennyire szomorú emiatt.


2013. febr. 10. 18:59
 1/8 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire vonzzák az állatok, de én a lovaglást ajánlom. Fejlődik a koordinációs képessége, az egyensúlya, a koncentrációs képessége, irányít egy hatalmas állatot, amit sikerélményként él meg, felelősséget, rendet, fegyelmet tanul, valamit kapcsolatot teremt egy érző lénnyel, akivel közösen oldják meg a feladatokat.


Ha úgy gondoljátok, hogy szeretné, már csak a lovardát kell nagyon gondosan kiválasztani.

2013. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet, imádja a lovakat! Köszönöm a válaszodat,sokat segítettél. Elmondom a testvéremnek, és neki is, hogy jót tenne neki a lovagéás. Imádná.
2013. febr. 10. 19:48
 3/8 anonim válasza:

Szuper. :)

Én is lovagolok gyerekkorom óta, ha bármiben tudok segíteni, szólj.

2013. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk, hogyha ennyire rossz a koordinációs készsége, akkor érdemes lenne orvossal is megnézetni.
2013. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kérdésem az, hogy a leányzót mikor látta utoljára szemész???

Ugyanis lehet, hogy egy olyan "egyszerű" problémáról van szó, hogy kellene neki szemüveg, de mivel tini nem szeretné "elcsúnyítani" magát.

Nekem most romlott a szemem drasztikusan 1,5 dioptriát (terhesség miatt) és hirtelen csak azt vettem észre hogy mindent leverek. Pedig amúgy is szemüveges vagyok.

Akár meg is figyelhetitek, hogy ez a probléma vagy sem. Olvasásnál nem biztos hogy kijön (én szemüveg nélkül olvasok -4,5 dioptriával), de ha tv nézés közbe megfigyelhető, hogy hunyorog akkor meg van a probléma.

2013. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szakember! Valóban a szemészetre is érdemes elmenni, hátha az a fő probléma. Ezen kívül lehet a téri tájékozódás zavara, testséma probléma, esetleg szem-kéz koordinációs zavar, én esetleg felkeresnék a Nevelési Tanácsadóban valakit.

A lovaglás nagyon jó koordinációs mozgás, esetleg még az úszás, vagy valami tánc tanulás is jó lehet.

A kézügyesség fejlesztésére valami manuális kreatív tevékenység, gyöngyfűzés, fonás, szövés stb.

Ja és a téri tájékozódás fejlesztéséhez jó egy egyszerű aerobic is, ritmus, mozgáskombináció.

Sok sikert!

2013. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok sokszor, 16 éves lányként. :D
2013. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én egy másik oldalról közelíteném meg a problémát. nem lehet, hogy csak simán borzasztóan szorong? társaságban is sokszor látni, hogy aki kényelmetlenül érzi magát, az "bénázik" (akár szóban, akár ügyetlenkedéssel).
2013. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!