Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kerülhetek javítóintézetb...

David010610 kérdése:

Hogy kerülhetek javítóintézetbe? (FONTOS)

Figyelt kérdés

Hogyha 11 éves vagyok, csak bírsággal mehetek javítóba?

Vagy pl: A szüleim oda akarnának küldeni? akkor?



2013. febr. 16. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A szüleid nem küldhetnek javítóintézetbe. Nevelő intézetbe "beadhatnak" azaz lemondhatnak minden szülői nevelői jogukról veled kapcsolatban. Ilyenkor nem a rossz magaviseletű gyerekek közé kerül a gyerek, hanem azok közé akik önhibájukon kívül kerül intézetbe. Szerintem csak fenyegetnek, mert úgy érzik, hogy bármit tesznek nem tartod be a szabályokat. Kicsit fogd vissza magad. Egyébként intézeti elhelyezését maga a gyermek is kérheti. Könnyebb beadni, bemenni, mint visszacsinálni.
2013. febr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szülők azthiszik h a nevelőotthonba rossz a gyereknek... Pedig van h még jobb. Ismerek olyat aki önszántából ment be!
2013. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha gondod van, akkor a suliban beszélj az osztályfőnököddel, neki segítenie kell!!!


vagy ha van a közeletekben Családsegítő, akkor ott...de elsőnek a suliban kérnék segítséget...


Mi a baj???

2013. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsokat!


Beszéltem az OFőmmel és tisztáztuk a dolgokat...

2013. márc. 21. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy sikerült rendezni a dolgokat. Sikeres és boldog életet neked a továbbiakban.
2013. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nevelőintézetbe mehetsz, javitóba csak akkor ugytudom ha rendőrségi ügyed volt! Ez egy személyes dolog, de 15 évesen rossz társaságba kerültem középsuliban, bukásra álltam meg is buktam 5 tanból, elkezdtem inni is, volt h lógtam is, az ofőm hivta a szüleimet, a gyámosoktól is kijött egy csaj, meg otthon akkora balhé volt ezekből h majnem ki...tak nevelőotthonba. Addigra már olyan szinten veszekedtünk h majdnem én kértem h rakjanak be nevelőotthonba, de a gyermekvédelmis csaj is mondta h jól gondoljam meg mert nembiztos h jobb lesz!!!! Iskolát váltottam, ott se volt jobb, (sőt még rosszabb is volt)aztán átmentem levelező tagozatra, meg melóztam suli mellett és letettem az érettségit is!!!! Tehát jobbra fordultak a dolgaim!!!
2013. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!