Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kerülhetek intézetbe?

Kerülhetek intézetbe?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok,vannak testvéreim,de gondolkozok azon,hogy intézetbe megyek..csak én,és hogy ne látogathassanak a szüleim.

Lehetséges ez?És hogy van ez az egész dolog?

Nem értek hozzá,szóval nem kell mondani,milyen tájékozatlan vagyok..

Köszönöm a válaszokat előre is.


2011. aug. 20. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ahhoz, hogy nevelőintézetbe kerülj az kell, hogy a szüleid bizonyíthatóan veszélyeztessenek. Miért akarsz oda menni, mik a problémáid?
2011. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem..köszönöm a választ.

Úgy érzem mindig,hogy csak rontom a levegőt itthon,kolonc vagyok a nyakukon.És ez nem azért van,mert 2-3-szor rámkiabáltak vagy hasonló..Eléggé sokat kiabáltak velem,és úgy éreztem,tehetek bármit,mindig én leszek mindenért a hibás,ha valamit venni kell nekem..(Pl. cipőt,ha a régi szétment.)Meg,éreztem apunál,hogy kivételezik erősen..rosszul esett,főleg amikor még kisebb voltam.

Sokszor sírtam miattuk,és érzékeny is lettem a sok kiabálás miatt. Nem tudom meddig fogom bírni még ezt.

Nem hiszem,hogy ez húú de nagy problémának tűnik,de nekem nagyon fájnak ezek a dolgok.

2011. aug. 20. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát ezek miatt nem fogsz nevelőotthonba kerülni.
2011. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem.Köszi a választ.
2011. aug. 20. 14:07
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Ezért nem fogsz intézetbe kerülni,de mi lenne ha kollégiumba mennél?
2011. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Valóban csak akkor kerülhetsz otthonba, ha a szüleid bántalmaznak és bármennyire bántanak téged lelkileg az még nem számít bántalmazásnak sajnos, pedig sokszor tud olyan rossz lenni, mint ha fizikailag bántanák az embert. DE! Én már több nevelőotthonban is jártam (szociális munkásnak tanultam és jártunk ilyen helyekre gyakorlatra) és hidd el, hogy ott sem lenne jobb neked, sőt...az ottani gyerekeknek még annyi figyelem sem jut sokszor, mint most neked, de a többiek még jobban bánthatnak is, mint most a szüleid (nem feltétlenül csak fizikailag, de még az is előfordul). Nem tudom mennyi idős lehetsz, de pl megpróbálhatnál olyan középiskolát választani, ami távolabb van a szüleidtől vagy ha idősebb vagy, akkor a középsuli végével fősulira mehetsz, esetleg dolgozni, amiből bérelhetsz magadnak egy kisebb lakást és elkezdheted felépíteni egyedül a saját életedet. Tudom, hogy mennyire nehéz lehet ez neked, de próbálj meg a barátaidra támaszkodni és mindig tűzz ki magad elé célokat, amiket ha elérsz, meglátod, hogy milyen büszke leszel magadra.:) Egyébként, ha van a sulitokban iskola pszichológus vele is beszélgethetsz, vagy esetleg nagyszüleiddel vagy más olyan felnőttel, akit régóta ismersz és tudod, hogy megbízhatsz benne.

Remélem, hogy kitartó leszel és végül szép életet sikerül felépíteni magadnak! Amikor meg rosszat mondanak neked, próbáld meg elengedni a füled mellett és gondolj arra, hogy értékesebb és értelmesebb ember vagy a szüleidnél, ha ők nem látják, hogy milyen szerencsések, hogy ilyen gyerekük van.:)

Sok sikert az életedhez!

2011. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Előző vagyok. Bocsánat, most látom, hogy 16 éves vagy, ez valahogy elkerülte a figyelmemet!:S De akkor az iskola végéig még tanulj minél jobban és annál nagyobb lesz rá az esélyed, hogy olyan fősulira mehess, ahova szeretnél.
2011. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De bemehetsz. Tegyeszben voltam gyakorlaton, ott is volt 2-3 gyerek, aki nem bírta már otthon, bement a tegyeszbe (régen Gyivi), és semmi gond nem volt, maradhatott. Hiszen mit is csinálnának egy gyerekkel, aki nem akar hazamenni? előszőr ideiglenes elhelyezés volt, 30 napra, aztán maradt. A törvény csak azokat az eseteket sorolja fel, amikor a gyereket el KELL venni, és nevelőotthzonba helyezni.

Ha valami miatt úgy érzed, ahelyzet menthetelen, akkor bemehetsz. De ez komoly döntés, ugy tudod.

2011. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát !

Nem tudom mit tegyek,mert tudom,hogy másnak van sokkal rosszabb helyzete..csak tényleg néha úgy kapok lelkileg,hogy nem bírom,úgy érzem. :\

2011. aug. 22. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!