Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros, hiperaktív...

Figyelemzavaros, hiperaktív gyanús gyermekednek milyen szempont alapján választottál iskolát?

Figyelt kérdés
Csak tapasztat anyukák írjanak ha kérhetem! Szakirodalommal teli vagyok. Gyakorlati tanácsokat szeretnék. Később megírom a lehetőségeinket!
2013. márc. 16. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém figyelemzavaros,hiperaktív és alvászavaros is.Sajnos faluban lakunk,egy iskola van,nem tudtunk válogatni...A tanulással viszont gondok vannak...
2013. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mi másfél év mulva megyünk suliba. mi gekko-t kezdjük most,folyamatos fejlesztésre járunk majd. eddig tsmt tornát csináltuk. sedatif pc-t kap mert nehezen alszik el. mi nem keresünk speciális iskolát mert az a lényeg h az életre felkészüljön,beilleszkedjen bárhová
2013. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi jövőre megyünk iskolába ,még az évvesztességre is ráhúzunk a figyelemzavar miatt,teljesen átlagos IQ mellett .


Nekünk a legjobb megoldásnak egy közeli faluban lévő iskola tűnik,bár nem zseniképző,egyszerű,átlagos falusi iskola,de kis osztálylétszámok,családias,elfogadó légkör veszi majd ott körül .


Nem látom értelmét egy nagy osztálylétszámú ,nagyon erős iskolát erőltetni itt a nagyvásosban,szerintem még így is lesznek kudarcaink,csalódásaink bőven :( .

2013. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz könnyű. .-(( Az én fiam hiperaktív, most harmadikos. Egyházi iskolában kezdtük, gondoltam, ott megértőbbek, befogadóbbak. Hát tévedtem. Nagyon kirekesztőek voltak, nem illettünk bele a tökéletes család csendes, alázatos gyermekkel képükbe. Most egy olyan iskolába jár, amelyikben van külön fimota-osztály is. Itt megértőbbek, de itt is vannak problémák. A fiam nem agresszív, viszont nagyon változó a figyelme, periódusai vannak :-((. Ha figyel, olyan okos dolgokat mond, hogy meglepődnek, ő alegjobb matekos stb, amikor viszont nem figyel, akkor a kétoldalas matek felmérőből csak az első két feladatot oldja meg, aztán fekszik a padon, és egyest ír. :-(( Aztán angyon csúnya az írása, rendetlen a füzete, biztos, hogy minden napra jut új szamárfül, masazt, szakadás. :-( Mindenét elhagyja, így sokszor hiányzik valami órán, holott rendszeresen pótoljuk. Így hiába magas az IQ-ja és hiába foglalkozunk vele nagyon sokat, ez a bizonyítványán nem látszik. Előnye: mivel itt van FIMOTA-osztály is (az enyém nem abba jár), így a tanárok toleránsabbak, illetve van helyben fejelsztő torna, nem kell délután elhozni a napköziből és este emiatt pótolni.

Az iskolaválasztás azért nehéz, mert sajnos minden menet közben derül ki. :-(( AMi fontos:

- legfontosabb, hogy a pedagógusok hogyan állnak ehhez a kérdéshez, tudják-e, mit jelent ez a probléma és tudják-e kezelni. tehát ha a gyerek mozgékony, akkor nem egy feketeponttal rendezik le, hanem mondjuk pluszfeladattal lekötik vagy kihívják a táblához, hogy mozogjon. ahol egész nap hátratett kézzel kell ülni, ott egy ilyen gyerektől kikészül a tanár. :-((

- minél kisebb létszám, mert sajnos sokat kell foglalkozni egy ilyen gyerekkel

- jó, ha van helyben fejlesztő foglalkozás

- szerintem fontos, hogy erős legyen az oktatás, sokat kelljen tanulni, sok új dolgot tanuljon, mert ha lassan haladnak, kevés újat tanul, akkor a gyerek azonnal unatkozik, hátrafordul, és onnantól megint megkezdődik a fegyelmezés. :-(((

nekünk az új iskolában az tényleg sokat jelent, hogy ha egy gyerek hamarabb kész van (az enyém mindig villámgyors, és ha nincs mit csinálni, forgolódik és beszélget), akkor a tanár le tudja kötni valami mással.

2013. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 15 éves, hiperaktív, figyelemzavaros, diszgráfiás. Mi most középiskolát választunk. :)

Nekem az a tapasztalatom, hogy ezeknél a gyerekeknél (ismeretségi körben több is van) a tanító személye sokkal lényegesebb, mint másnál. Tehát mindenképp tanítónénit választanék. És nem rettennék vissza az esetleges iskolaváltástól felső tagozatra. Itt szintén meghatározóak a tanárok, elsősorban az osztályfőnök.

Alsós tündéri tanítónénink, felfogta, hogy a gyerek nem rossz, csak kicsit más, minden felmérőre kapott kicsit több időt, ha nagyon nem bírt magával, megkérte, hogy nyissa ki/ csukja be az ablakot, törölje le a táblát, stb. Kb másfél év közös munka volt mire beleszokott a úgy ahogy az iskolai életbe, de 4-es, 5-ös tanuló volt, több tárgyból kiemelkedő, érdeklődő. Egyébként dicsérettel motiválható, ha nagyon nem bír vele az ember, addig kell keresni, míg dicsérnivalót nem talál, onnan nyert ügye van.

Aztán ötödikben egy ellenséges of. áldásos munkája nyomán épp átcsúszott, megutálta a tanulást, azóta is kinlódunk, sajnos későn léptünk.


Szóval fokozottan érvényes: NE ISKOLÁT, TANÍTÓT válassz! Sok sikert, nem lesz egyszerű... Ja, és ha megoldható, ne legyen napközis, a fimoták ritkán bírják, és otthon este kell úgyis minden leckét megírnod vele. Ez is tapasztalat.

2013. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves Anyuka! Ha a gyermek valóban az, akkor arra felállítható a pontos diagnózis. Ezt a területileg illetékes szakértői bizottság vizsgálja szülői kérésre, tehát nem kel, hogy bárhonnan küldjenek. Ha bebizonyosodik a gyanúd, akkor a gyerek sajátos nevelési igényűnek(SNI)számít és kijelöli számára a bizottság a megfelelő intézményt, ahol kötelesek fogadni, illetve ahol az előírt fejlesztéseket is megkaphatja majd. Ez a mi esetünkben úgy nézett ki, hogy a városban ahol élünk, 3 erre alkalmas iskola van, ezekból már viszont én választhattam és a szakvéleményben ezt javasolták,illetőleg ez lett a kijelölt intézmény. Nem tudom hol laksz, de ha beírod a google keresőbe, hogy "tanulási képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság"(nyilván elég a kulcsszavakat:)),akkormeg fogod találni a területileg illetékes intézményt. Ez vidéken azt hiszem minden megyében egy, gyanítom a megyeszékhelyeken, Budapesten több is van. Ott tudnak számodra a leginkább kompetens és célravezető módon segítséget nyújtani. Bízom benne tudtam segíteni valamit!
2013. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!