Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyanús gyerek fejlődés...

Autista gyanús gyerek fejlődése mennyire valószínű?

Figyelt kérdés
A fiam 3 éves múlt, de nem egyértelműen autista. Vannak furcsa dolgai, sajátos nyelven beszél és még nem szobatiszta. Viszont mióta korai fejlesztésre járunk vele, rengeteget változott, tavaly ilyenkor szörnyű volt vele a dühkitörései miatt. Kérdésem: mikor dől el, hogy autista, vagy nem, ill. jó jelnek számít, ha 3 hónap alatt ennyit fejlődött? Akinek van tapasztalata ilyen téren kérem írjon!

2013. jan. 5. 17:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok mindent árultál el a gyerek tüneteiről. Dühkitörései normál gyereknek is vannak. Az én fiam is autista, látványos javulás volt megfigyelhető 3-4 hónap fejlesztés után, ez semmi mást nem mutat, csak, h jó képességű a fiam, de attól még autista sajnos. Nagyon hosszú út áll még előttünk, és csak reménykedni tudunk, h egyszer önálló életet tud élni.
2013. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Berögzött szokásai vannak, nehezen barátkozik, viszont az 1 éves uncsitesóját imádja. A bölcsibe is elég hamar beszokott, de ott általában egyedül játszik. Amúgy nagyon jókedvű, és nagyon anyás. Mostanában kezd figyelgetni a dolgokra, eddig nem igazán érdeklődött semmi iránt. a szemkontaktust nehezen vette fel de most folyamatosan keresi, és nézi mit szólunk ahhoz amit csinál. A tiéd hány éves? Nem tudod mennyi az esélye, h autista legyen a testvére is, mert juniusban születik a második gyerekünk.
2013. jan. 5. 17:51
 3/21 anonim ***** válasza:
2013. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha valaki auti, akkor egész életében az marad, de akár olyan szintig fejleszthető, hogy ne lehessen rajta észrevenni (6 éves lányomnál már alig észrevehető).
2013. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2.válaszadó: neked mikor kezdett beszélni, és mikor lett szobatiszta? És miből vettétek észre, h autista?
2013. jan. 5. 18:53
 6/21 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is autista. Persze még nincs diagnózis, majd március végén kimondja a Vadaskert, ő három éves, sokat fejlődött a berőgzött szokásaiból egy maradt meg, de látható, hogy más, mint a többi. Van egy húga is ő egészséges nagyon okos értelmes mondatokban beszél, rengeteg verset éneket mond, gyönyörűen rajzol ő két éves. Július végére várjuk a kis tesót, nem mondom, hogy nincs bennünk félelem, hogy autista lesz, de bizakodunk, hogy nem, a genetikai tanácsadótól is azt a választ kaptuk 85%, hogy egészséges lesz. Mivel az jó jel, hogy született ő utána egy egészséges gyermekünk is.
2013. jan. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%

én fiam autista gyanús volt. áh, utálom még leírni is.

nagyon szépen fejlődött, úgy fejlődött egyébként mint egy átlagos gyerek csak 2-3 hónappal mindig le volt maradva, de szép egyenletesen hozta a dolgokat.

elköltöztünk, itt nincs korai, így máshova vittem. megállapították, hogy ennek a gyereknek semmi baja csak túl sokat várok tőle. majd elvittem egy másik pszichiáter-logopédus pároshoz is, mert gondoltam 1-1 vélemény van, legyen egy döntő többség. semmi problémát nem találtak.


van ilyen és az a baj, hogy a koraiban több szülővel megismerkedtünk, tartjuk a kapcsolatot neten és ne tudd meg hány gyerekre rárakják mostanában a gyanút, majd persze minden rendben lesz!

megmondom őszintén, nem nagyon értem mi folyik mostanában itt, manapság már minden furcsaságért autizmus gyanús a gyerek, ha megnézed itt is hány szülő kérdezi, hogy autista-e a gyereke mert sorba rakta az autóit :(

2013. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi , hogy leírtátok a tapasztalatotokat. Egyébként én is azt vettem észre, hogy mostanában sok gyerekre rámondják, hogy autista, de konkrét kezelést senki nem tud javasolni.

A debreceni Újvári Edit is csak azt mondta, hogy ez a módszer se használ, meg az se. Ez azért van, mert magyarországon nincsen egy konkrét kutatócsoport, aki ezzel foglalkozna. Itt az autizmus egy nagy ? .

2013. jan. 5. 19:12
 9/21 A kérdező kommentje:
Azt tudjátok, hogyan lehetne itthol a legjobban fejleszteni, ha nem nagyon vehető rá a közös játékra?
2013. jan. 5. 20:04
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Dehogynincs konkrét kutatócsoport, a Vadaskertben van!
2013. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!