Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megbüntessem vagy ne? Energiai...

Megbüntessem vagy ne? Energiaitalt ivott a fiam!

Figyelt kérdés

10 éves fiamról kiderült, hogy energiaitalt ivott az iskolában, amit a zsebpénzéből vett a tudtunk nélkül. Az iskolában ezért osztályfőnökit kapott.

Őszerinte egy osztálytársa beszélte rá, mind a ketten vettek egy-egy üveggel, és az iskolában itták meg. Mi soha nem engedtünk neki ilyet, tisztában volt vele, hogy az energiaital nem gyereknek való, mégis. Félek, hogy legközelebb a cigi meg az alkohol jön! Hogyan lehet megóvni őket ezektől? Mint kiderült, cigivel is kínálták már nagyobb haverok, de azt nem próbálta ki. Jaj!!!

Természetesen elbeszélgettem vele, meg beszélgetünk is mindig mindenről, meg jó példát mutatunk, de van az a kor, amikor már a haverok könnyen befolyásolhatják, és "elfelejti", mit tanult a szüleitől.

Nem tudom, hogy most megbüntessem vagy ne, vagy mit találjak ki, hogy érezze ennek a dolognak a súlyát, felelősségét, és elgondolkodjon a történteken. Mert lehet ez az első lépcsőfok a rossz út felé, sajnos a mai fiatalok könnyűszerrel hozzájutnak mindenhez.

Ti mit tennétek a helyemben?



2013. márc. 21. 08:21
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
45%
Ne adj neki a suliba pénzt kezd itt...
2013. márc. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
87%
Na ezért ugyan eszembe nem jutna megbüntetni. Az osztály főnököt sem értem, de mindegy. Csak mondd el neki, hogy nem valo meg neki.
2013. márc. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
86%
Hú hát szerintem ez nem olyan irgalmatlan nagy vétség. Ha ennyire tiltod mindentől még jobban akarni fogja a tiltott dolgokat. Kipróbálta, nem lett baja, elmondtátok neki, hogy nem egészséges, ennél többet szerintem kár pörögni rajta. Az osztályfőnököt én sem értem.
2013. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
95%

Nem büntetném meg, az osztáyfőnöki is túlzás, azért az energiaitalt nem kell egy lapra tenni az alkohollayl, droggal és cigivel. Persze az energiaital is egyfajta drog, ugyanúgy, mint a kávé. Kólát iszik a fiad? Ha veszel neki Coca-Colát, vagy Pepsit, szerinted azokban kevesebb a koffein? 3 dl Coca Cola egy dupla kávé koffeintartalmával egyezik meg.

Itt nem a gyereket kellene büntetni, hanem legalább az általános iskolákban nem is lenne szabad árulni energiaitalt, vagy a gyerekeknek nem odaadni, gondolom a tanárok is isszák:). Még középiskolában sem adnám oda a gyerekeknek, hisz 18 év alatt nem ajánlott. Itt a büfést kellene megkérdezni, hogy egy 10 éves gyereknek miért adta oda az energiaitalt?

2013. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem adnak osztályfőnökit ha a gyerek energia italt iszik. Ezért még nem. A gyerekek előbb vagy utóbb mindent kipróbálnak amit tilos. Ezzel tisztában kell lennünk. Na és az tény, hogy kamaszkorban a haverok fontosabbá válnak mint a szülők. Amit tehetsz az az amit tettél. Megbeszéled vele. Esetleg amiért osztályfőnöki is vo9lt az energia ital miatt, vond meg a következő zsebpénzét.

Nem védhetsz ki mindent. A gyerek mindent kifog próbálni. Bízz a nevelésedben és a jó példádban. Mert akkor ezek a próbálkozások, brahik lesznek és nem marad a cigin, alkoholon, drogon.

Az én 13 éves fiam már benne van a lázadó korban. Az osztálytársai rendszeresen energiaitallal pörgetik magukat. Van aki akár napi ötöt is bedönt belőle. Biztos vagyok benne, hogy a fiam is ivott már, de nem lett a szerelmese. Eddig úgy tűnik, jól választja a barátait. Biztosan csinálnak majd hülyeségeket, de hiszem, hogy a jó példa és a biztos szerető háttér visszavezeti a jó útra.

2013. márc. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%
Ezért, Osztályfőnöki figyelmeztetés??? Ez azért túlzás. Nem büntetném meg, inkább elbeszélgetnék vele komolyan. Legfeljebb a jövére nézve kilátásba helyeznék negatívumot, ha még egyszer előfordul a tudtod nélkül.
2013. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Sajnos az iskola házirendjében benne van, hogy tilos az energiaital fogyasztása, ezért jár az osztályfőnöki. Ez nekünk nagy dolog, még soha nem kapott, sírt is tegnap egész este, még a végén én vigasztaltam.

Persze zsebpénzt most egy darabig nem fog kapni a suliba, de remélem, hogy akkor ezek után nem szeretné az alkoholt és a cigit is kipróbálni.

2013. márc. 21. 08:45
 8/49 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös, bízom abban, hogy igazad van, köszi!
2013. márc. 21. 08:48
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha benne van a házirendben, hogy tilos az energiaital fogyasztása, akkor miért árulják? Én azért megkérdezném, az osztályfőnöktől vagy az igazgatótól, hogy miért kapható energiaital a sulibüfében, ha tilos fogyasztani.
2013. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

Megkóstolta ennyi:) Tőlem nagypapám kérdezte kb. ennyi idősen mikor látta hogy kavarom a semmit a poharamba miközben kávézott iszok e egy kortyot az övéből. Kipróbáltam, semmi bajom nem lett tőle. A gyerek kíváncsi, ugyan hogyan is hinné el, hogy neki baja lesz belőle, ha a felnőttek isszák:) Szerintem ez teljesen természetes dolog egy gyereknél.

Semmi köze ahhoz, hogy valaki később rossz útra téved. Én is kipróbáltam sok mindent, mikor az orrom elé dugták a drogot akkor mégis azt mondtam kösz nem élek vele. Mert az nem fért bele az értékrendbe amit hozok otthonról.

20/L

2013. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!