Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az hogy lehet, hogy 1 évig...

Az hogy lehet, hogy 1 évig "egészséges" a gyerek, elkezd beszélni és ugyanolyan mint a többi normális gyerek, aztán eltelik 1-2 hónap elkezd nem beszélni és kiderül h autista? Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

#autizmus #egészséges gyerek
2013. ápr. 1. 09:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmusnak sok fokozata van széles a spektrum úgy mondják, kinél ez erősebb kinél amaz (tünetek) és egy darabig csak más furcsaságokból tűnik úgy hogy valami nem oké de évekig senki nem mond semmi biztosat.

3 év alatt nem is szokták kimondani a diagnózist, van akinek meg még annál is később.

Az én fiamra most mondták ki hogy bár enyhe fok de érintett és ő 5 éves.

És ő is elkezdett beszélni és bár kicsit később és fejlőik is beszéd terén ma is folyékony mondatokban beszél csak nem korának megfelelően és rengeteg hibával (és most nem a beszédhibára gondolok hanem sok egyéb másra is)-

és 1 évesen sőt még mikor 1.5-2 volt SEM gondoltam volna első gyerekes szülőként hogy nagy gond lenne vagy egyáltalán gond lenne.

2013. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 15 hónapos korig minden rendben volt, beszélő okos értelmes gyermekem volt, majd minden megszűnt, én tudtam, hogy autizmus sajnos, de diagnózist csak három évesen kaptunk.
2013. ápr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy az első is írta, az autizmus egy spektrum. Vannak verbális kommunikációra teljesen képtelen autisták, és vannak pl. az Asperger-szindrómások a spektrum másik végén, akik verbálisan akár messze meghaladják a korukat (az én lányom 5 évesen volt 10 éves szinten verbálisan, ennek ellenére 3 évesen volt egy időszak, amikor az oviban egyáltalán nem szólalt meg, csak itthon). Az autistáknál mindig a kommunikációs készséges a sérültek, de ez nem azt jelenti, hogy nem tudnak beszélni - inkább csak nem akarnak.
2013. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Háát ez a gyerek se nem beszél, se nem ért.Annyi h szobatiszta, de minden tünete megvan arra h auti legyen: repked,nincs szemkontakt, nem figyel a nevére, az új hangok sem izgatják... Furcsa, hogy először egészségesen fejlődik egy bizonyos korig aztán puff és onnantól autista... Fúúú remélem az enyém egészséges lesz
2013. ápr. 1. 14:52
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Valahol olvastam, h az autista gyerekeken milyen sokat segített a fehér liszt és a finomított cukor megvonása.Olyanoknál,akikkel nem tudtak mit kezdeni a dokik.
2013. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Az autizmusnak jellemzően vannak regresszív időszakai . 1 év alatti gyerek még a kora miatt nem is kell,hogy tudjon olyan dolgokat (pl beszélni), aminek a hiányából sejteni lehetne az autizmust. Nincs olyan,hogy egyszercsakk "puff" autista valaki .

Olyan van,hogy van 1-2 szavas szókincse,aztán azokat is elhagyja,akár nagyon hirtelen. De ez nem azt jelenti,hogy előtte nem volt autista .

Jellemzően 4-5 éves kor körül szokott lenni a legnagyobb visszaesés,sokszor még a mindenféle fejlesztések ellenére is. Nagyon széles a spektrum , de nagy általánosságban ráfogható ,hogy 4-5 éves kor után főleg aki enyhén érintett sokat fejlődik,fejlődhet .

2013. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Bocs,véletlenül elküldtem.Szóval még annyit akartam,hogy nagyon hullámzó az autisták állapota kisgyerekkorban.nem szabad kétségbeesni sem feladni a fejlesztést . És a kazein-gluténmentes diéta is sokaknak segít ,jól írta az előző ! Ki lehet próbálni azt is,baja senkinek nem lesz tőle. Sokuknak rossz az emésztése ,ez is hozzájárulhat az állapot rosszabodásához,visszaeséshez .
2013. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem úgy működik, hogy "onnantól autista". Az autisták születésüktől fogva autisták, csak egy ideig nincs szükségük azokra a készségekre, amik az autizmussal járnak, ezért nem tűnik fel. És visszaesés bármikor lehet, külső hatásokra másképp reagálhatnak, mint mások, előfordult már, hogy egyébként magasan funkcionáló autista gyerkőc éveket esett vissza a fejlődésben negatív külső hatások miatt.
2013. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Off, bocs, de 15 hónapos kora előtt beszélt a gyermeked? Van ilyen? Az enyém akkor kezdett, szó elejét kezdte mondani.
2013. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy offolok, de mit jelent az, hogy repked?
2013. ápr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!