Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktivitás, ADHD, és...

Hiperaktivitás, ADHD, és egyéb kitalált "betegségek". Bővebben? Lent.

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több kérdést látok a témakörben ezekkel kapcsolatban. Mindig elcsodálkozom azon, hogy így meg lehet vezetni embereket. Aki érintett, vagy csak érdekli, olvasson utána (NE orvosok weboldalán, könyvében, ők úgyis a szokásosat szajkózzák, hisz ez áll érdekükben.)


"nem létezett, és ma sem létezik olyan tudományos vizsgálati eredmény, amely egyértelműen bizonyítaná, hogy a hiperaktivitás betegség lenne, s amely indokolná, hogy a gyerekeket olyan erős tudatbefolyásoló pszichiátriai szerekkel kellene kezelni, amelyekkel jelenleg is kezelik őket."


[link]



2013. ápr. 10. 22:05
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed hogy gyógyszerezik őket! ? Az én fiam is hiper, semmi gyógyszert nem szed csak több türelmet kap a tanároktol,és heti több órán külön tanár jön csak neki segíteni.

Amugy nem olvastam el, , elég volt az amit te írtál.

2013. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
86%
Ez a szervezet véletlenül nem a Szcientológia szervezete? Ők szoktak ilyen okosakat mondani.
2013. ápr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
88%
engem személyesen nem érint, de sokat olvasgattam már ezen az oldalon ebben a témakörben, és téged most - jogosan! - szét fognak szedni azok az anyukák akik hiperaktív kisgyereket nevelnek
2013. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Újból átolvastam a cikket. Amint látom, a "szakértők" véleményét is tartalmazza.

Egy példa:

"Lawrence Diller, az orvostudományok doktora, a San Franciscó-i Kaliforniai Egyetemről, aki tudományos kitüntetésben részesült a DEA 1996-ban megrendezett konferenciáján, melynek címe a Stimulánsok [serkentők] használata az ADHD kezelésében, a következőket írta: "Azért nem tudott az ADHD-val kapcsolatban fizikai vagy kémiai rendellenességekre utaló egyértelmű és megerősítő bizonyítékokat tartalmazó cikkeket és tanulmányokat beszerezni, mert ilyenek nem léteznek."


Nem tudom, hogy ezek a "szakértők" kapcsolatban állnak-e a szcientológiával, de nem értem, hogy ez miért lényeges.

2013. ápr. 10. 22:31
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Azért lényeges, mert az ő szakértőik nem megbízhatóak. Ez a társaság fanatikusan tagad minden pszichikai betegséget, és üldözi a pszichiátriával foglalkozókat.

Személyes tapasztalatom van erről. Egy közeli hozzátartozóm téveszmés beteg volt, gyógyszerek nélkül ön és közveszélyes. Nem lehetett még így sem egyedül hagyni a lakásban. Egy szcientológus azt akarta, hogy jelentsem fel az orvosát, és ne adjak neki semmilyen gyógyszert, mert enélkül is jól el van.

2013. ápr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
86%
Azért 96-óta elégé megváltozott a világ. Azért nem egy 17. éves cikkre kellene hivatkozni.
2013. ápr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem vagyok járatos a témában. Feltételezem, hogy azért tagadják, hogy lenne pszichikai betegség, mert abból indulnak ki, hogy az embernek van lelke. Ezt mellesleg én is így gondolom. És, ha tovább viszem, akkor arra jutok, hogy a cselekedeteinket, gondolatainkat nem kémiai folyamatok szabályozzák, hanem maga a lélek. Érthető így valamennyire? :) És ha azt feltételezzük, hogy tényleg így van, akkor ebből az következik számomra is, hogy hiába szedetnek különböző készítményeket (általában nyugtatókat stb.) ezekkel az emberekkel, azok nem tudják meggyógyítani a lelkét, csupán a testre hatnak. Nekem így esik le.

De utána néztem a szcientológiának is gyorsan, és megtaláltam az oldalukat. Átböngésztem (főleg a videókat néztem meg, mert azok csak 2-3percesek), olvasgatni már annyira nem volt kedvem (lefárasztottak a gyerkőcök már :) ), de így első hallásra nem látok benne semmi rosszat. Szerintem csak segíteni szeretnének, csak nem a hivatalos módszerekkel. De erről többet nem írnék, mivel nem ismerem a szervezetet közelebbről. Én így látom.

2013. ápr. 10. 23:00
 8/50 A kérdező kommentje:
Ez például nekem szimpatikus, ahogy a gyereknevelésről vélekednek. Az előbb lemaradt az oldal, amit találtam: [link]
2013. ápr. 10. 23:05
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
A Földet is hitték laposnak amit elefántok tartanak, és volt rá bizonyítékuk. Amit ma nem tudok bizonyítani holnap már lehet. A hit pedig elég kevés ebben a témában.
2013. ápr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

jesszusom :(((

és Xenuban is hiszel?

és arról hallottál már hogy több ország kitiltotta a szcientológiát?

2013. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!