Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » TSMT torna sokáig kimaradt,...

TSMT torna sokáig kimaradt, visszaugrás van, Várható javulás?

Figyelt kérdés

4,5 éves kisfiam kb. fél éve tornázik. A 2. tréningnél tartunk.

Múlt hónappban sok egészségügyi probléma volt (nála is é s nálam is) ezért sokszor kimaradt a torna.


Hetek alatt szinte a kiinduló pontra érkeztünk vissza :(

Újra kezelhetetlen, nem lehet kompromisszumot kötni, nem tudja uralni a dühkitöréseit (ezt eddig már olyan ügyesen csinálta)


Szerintetek van esély, hogy rövid időn belül visszatérjen az amit eddig elértünk, vagy újra kellkezdeni az elmúlt fél évet?


2013. máj. 2. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk ugyanez volt a helyzet. Pár hét bömbölés, visítás, földönfekvés...stb után (amit szerintem én rosszabbul viseltem, mint a gyerek), olyan ügyes, hogy öröm ránézni. Hibátlanul végigcsinálja a gyakorlatokat. Mi januárban kezdtünk, februárban és márciusban alig voltunk, április óta viszont rendszeresen járunk. Semmi problémánk. Én próbáltam valami jutalomhoz kötni a tornát. Torna előtt kap egy sütit vagy valamit a cukrászdából, és ha ügyes lesz a tornán, a végén megeheti. :) Nagyon jól működik. Az elején mohó volt, és felfalta egyből, de mindig megígérem neki, hogy amíg ő tornázik, én várom és vigyázok a nasira. Azóta már csak a torna végén eszi meg a jutalmat. :)


+ meséltem neki mindenfélét, pl. a macik az erdőben is azért tudnak fára mászni, mert tornára jártak, és ügyesek lettek.


Sok sikert, ne add fel! Menni fog.

2013. máj. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Mi itthon tornázunk heti 5X1 órát.

Sajnos sokat volt Ő is és én is betegek voltunk, ezért maradtak ki a tornák :(


Most már újra "ráfekszünk" a dologra, és remélem ez az állapotbeli visszaesés elmúlik :(


Ő szereti a tonát, szivesen csinálja szerencsére :)


Gratulálok Nektek, nagyon ügyesen oldottad még!

Örülök, hogy Nálatok is használ!

2013. máj. 2. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is gartulálok, -es, de kénytelen vagyok megmondani, hogy ez a süti dolog nekem nem tetszik. A mai világban amúgy is minden az evésről szól. Eszünk, ha összejövetel van, eszünk, ha bánatunk van, eszünk, ha unatkozunk...

Nézz körül; mnden második ember túlsúlyoa, vagy kövér. Képzeld el, milyen felnőtt lesz a gyerekből, ha végleg rögzül benne, hogy minden jól megoldott feladat után jár neki egy jó édes süti.

2013. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs a tornáért jutalom.

Megbeszéltük, hogy EZT MUSZÁJ, ez at Ő érdeke.

Ha nagyon nincs kedve akkor max. a kedvenc mesehősének a matricájával ösztönzöm.

Van martricás füzete, ez mindig nagy löketet ad :)

2013. máj. 8. 20:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Miquel!


1-es vagyok. A gyerekemre étvágya és testalkata alapján sem az a típus, aki valaha is el fog hízni. (56 kiló vagyok, pedig szeretek enni, a férjem is hasonló alkat.) Nem hiszem, hogy heti 2 szelet süti bármi problémát okozna nála, egyébként nem tömöm sem csokival, sem édességgel.Mindenkinek megvan a maga módszere az ösztönzésre. És minden gyereknél ki kell tapasztalni, hogy mivel lehet ösztönözni. Az enyémet így sikerült rávenni valamire, amit korábban nem akart, de végül megszerette. Itt nem az evésen van/volt a hangsúly, hanem az ösztönzésen.Legutóbb nem volt idő sütire,mert nagyon el voltunk késve, de nem bánta. Viszont a tornát továbbra is szereti. De hogy eljussunk idáig, kellett néhány süti.

2013. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!