Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » TSMT torna mennyi idő után...

TSMT torna mennyi idő után használ? És a nagyobb gyereket addig hova teszed?

Figyelt kérdés

Fiam 3 éves, alig beszél, és ezért irattunk fel ilyet. Nagyon élvezi, 1 hete csináljuk. Egyébként oviba is most kezdett el járni, és már mond egy-két szót. A férjem szerint egy nagy szemfényvesztés az egész, és az ovi miatt van, meg azért, mert élvezi, hogy foglalkozunk vele. Mert nagyon-nagyon tetszik neki, még repetázni szeretne.

Alvásban is segíthet? Még mindig fent vagyunk minden éjjel.

Viszont a 6 éves lányom folyton itt lábatlankodik, hogy ő is akarja. Pedig már adtunk neki színezőt, babát, kivételesen játszhat a számítógéppel. De az biztos, hogy 2 perc múlva már megint itt áll, és mondja, hogy engem is. Egyrészt nagyon nehéz, másrészt ezt végig kell a fiammal csinálni, nem lehet megszakítani. Utána egy-két lightosabb feladatot a lánnyal is megcsinálunk, de már nagyon mondja, hogy velem nem is játszotok, engem nem szerettek. Mivel kössem le addig?


2013. ápr. 23. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csinálni kellett a kisebbel, és hosszabb távon tényleg látszik az eredménye. Nekem is a férjem először húzta a száját, aztán látta, hogy egyes gyakorlatoknál mennyire szét van esve és utána látta a fejlődést.


A nagyobb nekem is ott sürgölődött. Bizonyos feladatoknál segíthetett, pl. kikészíteni dolgokat, de én határozottan megmondtam, hogy nem szórakozunk a kicsivel, ez egy kezelés része és nem fér bele az, hogy ő ezt megakasztja. Előtte vagy utána megcsinálhatja a neki tetsző feladatokat, akkor csak ráfigyelek, de a torna alatt nem zavarhat. Egy idő után megtanulta. Azért nektek még elég új, hiszen egy hete csináljátok, persze hogy érdekes neki...

2013. ápr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi a három éves, autista gyanús kislányommal kezdtük el, még csak az első gyakorlatsort csináljuk, de máris vannak kis hatásai: mozgáskoordinációban, az anya-gyerek kapcsolatban, útmutatás követése (autiknál ez gond) szóval máris jobb és imádja a lányom. Ja, és régen voltak fura mozgásai, lábujjhegyezett, repkedett, forgatta magát, ez, mióta csináljuk a tornát a minimumra csökkent.

Mondd el nyugodtan a férjednek, hogy ez nem humbukk,már ha csak az is az eredménye, hogy egy nap fél órát csak a fiaddal foglalkozol és imádja és jobb lesz majd a mozgása és megtanul ügyesen bukfencezni stb. már az is remek eredmény, nem?


Ami a lányodat illeti, köss vele üzletet: ha addig szépen rajzolgat, színez, mesét néz, babázik stb. akkor utána őt is "megdobálod" egy kicsit, eseteg kérhetnél neki is egy rövid gyakorlatsort, ami mondjuk jót tesz a gerincének, arra szerintem minden iskolás gyereknek szüksége van a sok ülés miatt.....


vagy találj ki más jutalmazást, mit csinálhat. Sok sikert, hidd el, lesz majd eredménye,csak türelem.....

2013. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagy mesét néz a torna alatt. Alapból nálunk nincs mesenézés hétköznap, csak hétvégén, így ez elég nagy "kedvezmény" neki. Még így is kb 1 hónap volt, míg elfogadta, de aztán már nem okozott problémát, mert rájött, hogy így ő is jól jár. Most már kérdezni szokta, hogy ugye ma is lesz torna? :)


4-6 hét után használt nálunk, nem mondom, hogy minden tökéletes lett, de rengeteget használt. Férjem most már nagyon hisz benne, mert látja,hogy mekkora nagy hatása van. Mi még nem járunk oviba, a torna kezdete óta ugyanúgy megy minden, így kizárólag csak a tornának köszönhető ez az őrült nagy változás.

2013. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat haznált! Az én fiam már 2 éves korától jár közösségbe, 3 évesen mégsem beszélt rendesen. Amióta csináljuk a tornát össze sem lehet hasonlítaniazt ami volt, és hogy most milyen a gyerek. Nem az ovi hatása. Az oviban is inkább azt vették észre, hogy vért izzadtak vele, de alig haladtak, most meg mintha ki lenne cserélve.

Nálunk Apuka tornáztat, addig én a kicsit hintáztatom.

2013. ápr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Apuka, egyedül? Hogyan? Nálunk is inkább ő az aktív fél, de sok olyan gyakorlat van, amihez mind a ketten kellünk.

Egyébként a férjem egyedül azért hajlandó rá, hogy legalább érezze a gyerek, hogy foglalkozunk vele. Mert folyton mondja, hogy azért nem beszél, mert nem foglalkoztunk vele, meg mindig hasonlítgatja a nagyhoz.

Nekem nincs emiatt lelkifurdalásom, persze, hogy az első gyerekkel többet foglalkoztunk. De azért ez még nem az az ingerszegény környezet, ahol megkukul a gyerek.

2013. ápr. 24. 22:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Rákényszerültünk, hogy egyedül csinálja, mert veszélyeztetett terhes voltam a kicsivel, amikor kezdtük az első tréninget. A plédes hintázást úgy oldottuk meg, hogy a pléd egyik felét felkötöttük, a többivel nem volt gond. Most már a 3. tréningnél járunk, itt már nincs is plédes gyakorlat, csak forgatás, azt lehet egyedül is. A fejjel lefelé labda visszagurításnál szoktam segíteni, de azt is lehetne falnál. Valahogy mindig megoldottuk, hogy csak nagyon keveset kelljen emelnem:-))

Én megpróbálnám azt, hogy amíg Apa csinálja a feladatsort, addig Te a lányoddal az éppen szabadon lévő eszközön csináltok egy "ál" feladatsort, de hogy ő is végig le legyen kötve. Elmondanád neki, hogy ezt direkt neki találtátok ki, így vele is meglenne a foglalkozás és nem is zavarná a tornát. Ha meg egy egy feladatnál be kell segíteni, akkor addig "kiadsz" valami feladatot a nagylánynak. Nekünk pl. most van olyan feladat, hogy gördeszkán hasonfekve kell színezni előre felrajzolt alakzatot. Na azt pont ilyen "kiadható" gyakorlat.

2013. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Nálunk az volt a baj, hogy a derekam nagyon ramaty állapotban van, az első feladatsor után jeleztem, hogy a gyerekből lehet, hogy Nobel díjas atomfizikus lesz, de hogy én belerokkanok ebbe a tornába, az 100%. A gyógytornász kicserélte a páros feladatokat olyanokra, hogy nekem nem kellett emelni és a további feladatsoroknál is ezt figyelembe vette.

2013. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a gördeszkás jó ötlet. A derekam nekem is nagyon-nagyon sokat fájt, amíg kicsik voltak a gyerekek, már törzsvendég voltam a csontkovácsnál, masszőrnél.

Kb. 1 éve, hogy már nem emelgetem a gyerekeket jól vagyok. De én is látom, hogy ezzel a tornával ki fog újulni ez a probléma, az óriáskerék pl. a halálom, meg még énekeljek is közben. Az még a férjemnek is kihívás.

2013. ápr. 24. 23:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Az az óriáskerék, hogy a gyerek a takaróban és ti két oldalról nagy köröket tesztek a karotokkal? Na nekem az verte ki a biztosítékot rögtön az elején, már másnap alig tudtam kikelni az ágyból és vinnyogva kértem a Fastum gélt. Erre mondtam, hogy sajna nem megy. Szólj a gyógytornásznak.
2013. ápr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez az óriáskerék. És valóban megroggyant tőle a derekam nekem is. Azért egy 3 éves gyerek ehhez már elég nehéz.
2013. ápr. 25. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!