Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? Kisfiam első...

Mit tegyek? Kisfiam első osztályos, már egy hónapja tart a suli, de Ő még minden reggel sír, hány, nem akar menni, de amint beül az iskolapadba mintha elvágták volna.

Figyelt kérdés
Engem már teljesen kikészít, nem tudom mit csináljak! Kérlek adjatok tanácsot!!!!!
2009. szept. 29. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni ezzel. A lényeg, hogy ne lássa rajtad, hogy kivagy (tudom, könnyű mondani), mert akkor még inkább zsarol érzelmileg. Előbb utóbb kinövi ezt a gyerek. Én is ilyen voltam, hónapokig cirkuszoltam az első osztályban, pedig bent tényleg jól éreztem magam. Ennek már jó pár éve, de anyukám még mindig úgy emlékszik vissza erre, hogy menniyre borzalmas volt az iskola kezdés. Nem tudom mire volt jó ez, emlékszem én még az öcsémet is próbáltam behülyíteni, hogy csinálja ezt a cirkuszt.
2009. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, de egy ekkora kisember képes érzelmi zsarolásra? Kicsit morbid az egész...
2009. szept. 29. 11:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos képes:( csak persze őket még nem a rossz szándék vezérli mint a felnőtt embereket.
2009. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sztem szakembertől is kérj tanácsot,ő abban is segít,h mit tegyél,és hogyan kezeld.
2009. szept. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt elmondja a kisfiad hogy miért nem akar menni? Nem vagyok a dolgok túldrámázásának a híve, de az indokaira érdemes odafigyelni. Az is jelzés értékű, ha nem akarja megmondani miért nem akar menni, pedig látod rajta hogy van valami. Ebből a szempontból tényleg segíthet a szakember.

Elég durva dolgokat hallottam már az általános iskolákban a kicsik "szivatásáról", a nagyok sokszor extrém dolgokat csinálnak "poénból". Szerencsétlen kicsik pedig nem mernek szólni. Ismerősöm családjában történt ilyen és csak későn derült ki, amikor már komoly fizikai és lelki sérülés lett a dologból.

Szóval én azt mondom nagyon oda kell figyelni, alaposan körül kell járni a témát. Inkább 100x feleslegesen, mint hogy egyszer ne vegyétek észre hogy tényleg baj van.

2009. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azért sír minden reggel, mert szivatják az első nap óta, amikor először sírt.
2009. okt. 1. 20:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Óóó, sajnálom! Jó hogy kiderült, így tudtok tenni ellene. Szívből remélem hogy minden rendbe jön!
2009. okt. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, én is remélem, hogy hamar rendbejövünk:)
2009. okt. 2. 16:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is mindig sírtam reggel... "Anyu fáj a hasam, a fejem a torkom" mindig volt valami, csak ne kelljen suliba menni. Persze egy idő után már gyanús volt anyunak, aztán maradt a sírás reggelre, hogy nem akarok menni. Az okom az volt, hogy az osztály legrosszabb gyerekét ültették mellém, és mindig piszkált, elvette a cuccaimat, meg amúgy is utáltam korán kelni. Anyu hiába kérte a tanítónéniket, 6.-ig a srác mellett ültem, volt is a szüleink között konfliktus emiatt. A tanárok szerint mellettem legalább kicsit visszafogta magát. Az nem számít, hogy én hogy indultam minden reggel iskolába, vagy hogy idegileg kikészülve mentem haza már 10 éves koromban is.

Mindenképpen járj utána a dolgoknak, annak is hogy kik nem hagyják békén, és ne hagyd annyiban.

2009. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szegényke...nagyon sajnálom,meg téged is. Próbálj meg az Ő fejével gondolkodni,és mondd ki hangosan neki,hogy mit érezhet minden reggel. Pl.: tudom,hogy nagyon nem szeretsz iskolába menni,mert csúfolnak a társaid amiért sírtál az első napon. Remélhetőleg már senki nem emlékszik erre,csak neked rossz emlék ez. Próbáljunk meg reggelente nevetni,vidámnak és boldognak lenni,mert ezt a jókedvet észre veszik rajtad a többiek is,és többé nem kell már sírnod,félned,hogy kinevetnek.Meg hát Te is tudod,hogy mikor már ott vagy az iskolában,magától is elszáll a rosszkedved ..stb. stb.

Ezen kívül reggelente előzd meg,és kezdj el rögtön magadról beszélni hangosan mondjuk a férjednek ,de a gyerek füle hallatára,hogy " Jaj,annyira nincs kedvem ma bemenni dolgozni,mert múltkor mindenki rajtam nevetett amiért kiborítottam a kávémat az asztalra,és nagyon el voltam keseredve,szégyelltem magam. Na de mind1,remélem mára már el is felejtették,mert nincs más választásom,be kell mennem dolgozni."

Remélem valamelyik beválik:)

sok sikert,és kitartás!!!

2009. okt. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!