Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy segítsek a fiamnak, hogy...

Hogy segítsek a fiamnak, hogy ujra a régi legyen?

Figyelt kérdés
Mindig is igényelte a figyelmet, 5 évig egyedul volt, lehet, kicsit el is kényeztettem. Most itt a teso, féléves, akivel szerencsére nem sok gond van, ovi után igy tudnák nyugodtabban a nagyfiuval lenni, csak hát 4-tol 8-ig van a kicsinek is 2x etetés és furdés, amit figyelembe kell venni, és mivel egyedul vagyok itthon, alkalmazkodni kell a nagynak is és beoztanni az idot. Nem tudom, ez lehet-e a baja..Nagyon megváltozott, durva, kiabálos, nem tudok vele leulni társasozni sem, mert osztozik, nem hallgat végig, beszologat..Már az ovonéni is szolt, hogy valamit tenni kéne, mert ezt a 180 fokos változást ok sem értik, tegnap valami piti kis dologért egy barátját nekilokte a kerítésnek, egy másikkal beszologatnak felnotteknek, járokeloknek, nem szépen...Ha ilyet itthon néha megemlített, mindig mondtam, hogy nem szép, nem csinálunk ilyet, de már látom, h hasztalan és komoly a dolog. Lehet, a teso miatt?
2013. máj. 21. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Ùjra a régi nem lesz, és ne is akard, mert bizony egy testvér sok változást okoz.

Az ovodai dolgot azért az ovonéniknek kellene megoldani. Ha nem tudnak kint játszani akkor küldje be, vagy az ovonéni mellett kelljen játszania. Ha valakit bánt az ovodában akkor délután vagy másnap menjen veled oda és kérjen bocsánatot (nagyon sajnálom, hogy neki löktelek a kerítésnek -egy bocs nem elég). Ez elég büntetés lesz neki, mikor szembesülni kell neki a problémával amit okozott.

Vond be az otthoni dolgokba. Fogja ö a cumisüveget, ö vigye a pelust a kukába, ö hozzon neked valamit a másik szobából, ö mossa meg a tesó pocakját. Ne csak játékban vegyetek együtt részt, hanem mindenben.

Mostantól még rosszabb lesz, mert a tesó elkezd elvenni mindenféle fontos játékokat töle, így kezdödik a harc. Ès bizony a piciknek mindig az kell ami a nagyoknál van.

2013. máj. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

persze,hogy a tesó miatt van ,

az első helyről kitúrták,simán érzi,hogy nem csak ő a legfontosabb,

és most így reagálja le,átment bunkóba,

2013. máj. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs koze a tesohoz. Ha lenne, akkor mar regebben elojott volna a problema.

Ennek a gyereknek egy apa kene, aki fegyelem es korlatok kozott tartana.

Te ehhez egyedul keves vagy. Az anyai sziv mindent "megenged", meg ha te azt mondod, hogy ninc is ez igy.

A masik, amit irtal, hogy elkenyeztetted.. Elvezd a munkad "gyumolcset".. nem vagy partja az eroszakos nevelesnek, de bizony az en lanyom 2 evesen kapott mar a pelenkas seggere eg tenyerest, mert olyan dolgot tett, ami eletveszelyes. Mindezt ugy, hogy tudta mit miert nem szabad, o megis beprobalkozott.

2013. máj. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi a hozzzászolásokat. Segítséget szoktam kérni, de mindig figyeltem, hogy ne tul sokszor, mostanában mégis azt mondja, hogy nem, o nem szolga. Nem jon oda a furdetéshez stb. Azt hiszem, nem látja, mi a jo és mi rossz, még ha elmagyarázom is neki, legkozelebb ugyanugy. Remélem, ez átmeneti állapot, és valahogy megoldjuk. A tegnap lehetett a csucs, hogy szolt az ovonéni, de még a szakácsnéni is, mikor osszefutottunk. Itthon a hétvégén volt a legrosszabb. Tegnap estére lehiggadt, ma reggel példásan viselkedett, hát kíváncsi vagyok, kitombolta-e már magát:(
2013. máj. 21. 08:01
 5/9 A kérdező kommentje:
A gyerekek szinte csak velem vannak (még mama-papa) apa korán jár, késon jon (6-7 korul), és olyankor nincs turelme, nem nagyon tudom rá bizni, a hétvégéket kellene jobban kihasználnia. Apa amugy tulontul szigoru, turelmetlen, és nagyon hamar buntentne, mindig mondom neki, hogy o nem felnott, nem beszelhet ugy vele, nem reagálhat ugy a hulyeségeire. ha rajta mulna, mindig buntiben lenne a gyerek, olyanok az elvárásai:( Legyen huncut, játszon, csak ha figyelmeztetem, ismételten, értse meg, h nem jol csinálja. Biztos az is gond, h nem értunk egyet. Nálam szélesebb korlátok vannak, de vannak és ragaszkodom hozzájuk, de a szép szo - hangosabb szo -seggrecsapás már hatástalannak bizonyult. Tegnap keményebb voltam, egyelore hatásosnak tunik.
2013. máj. 21. 08:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Még annyit mondott ovonéni, hogy reméli, ha majd a "nagyok", iskolábamenok nem lesznek, jobb lesz a helyzet, mert hogy sokat van veluk és ez sem lehet rá jo hatással. Na ezt gondolom is, mert huncut a gyerek, de befolyásolhato, és van a "nagyok"koyt 2 olyan, aki megéri a pénzét.
2013. máj. 21. 09:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt büntetésen és "átnevelésen" törnéd a fejedet, (apuka különösen)egy kicsit próbálj meg a gyerek fejével gondolkodni, hátha magadtól is rájössz a probléma megoldására. Vekerdy Tamás egyszer zseniálisan magyarázta el a testvérféltékenység lényegét.

Képzeld el, hogy a párod, akivel nagy szerelemben és boldogságban éltek, egy nap hazaállít egy másik nővel. És mosolyogva közli veled, hogy ezentúl ez a kedves, törékeny kis teremtés is veletek fog élni. Ő változatlanul nagyon szeret téged, de őt is nagyon szereti, és reméli, hogy te is mindent megteszel azért, hogy boldog és jókedvű legyen. Mivel ilyen kis fiatalka sokat kell neki segíteni, ezért ti ezután kevesebb időt tölthettek együtt, de ez téged ne zavarjon. Kicsit még ügyetlenke, ezért lehet, hogy összetöri majd a kedvenc edénygarnitúrád néhány darabját, összekeveri a szemfestékedet a dezodoroddal. De ezért nem szabad rá haragudni, meg kiabálni, mert nem szándékosan teszi...

Felnőtt fejjel te hogyan éreznéd magadat egy ilyen szituációban?:-)) Lenne kedved a munkahelyeden jópofizni, otthon békésen üldögélni, és a másik körülugrálását figyelni?

Na pontosan így érzi magát a kisfiad is. Pontosan az a baja, hogy 5 éven át megszokta, hogy a ti szeretetetek csak az övé. Most pedig osztoznia kell rajtad egy "másikkal", és ha ehhez időnként nincs kedve jópofát vágni, akkor még meg is szidják, vagy megbüntetik. Ettől van vele gond az oviban, és otthon is. És akkor még nem volt fáradt, nem viselte meg az időjárás, nem aludt rosszul, nem lesz beteg... Csak borzasztó nehezen szokja meg, hogy neked már nem csak ő a legfontosabb.

Apuka az egzecíroztatása helyett, inkább azon gondolkodjon, hogyan tudnátok a szabadidőtöket beosztani úgy, hogy a nagyobbik gyerek ne érezze magát háttérbe szorítva. Ha hét közben nem is tud, legalább hét végén tegyen meg annyit, hogy vagy ő csinál a fiával kétszemélyes programokat. Vagy a kicsit veszi át tőled, hogy néhány órát csak a fiaddal tölthess úgy, hogy közben nem kell pelenkáznod, etetned, vagy bármiért felugranod a kicsihez. Több értelme lesz, mint azért büntetni egy kisgyereket, hogy szeret titeket és rosszul viseli amiért úgy érzi, hogy ő már nem annyira fontos a kicsi mellett.

2013. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom az elgondolkodtato hozzászolásokat! Ma beszéltem a másik kisfiu szuleivel, sajnos, ok is ilyen jellegu változást tapasztalnak a fiaiknál, egy csoportba járnak az enyémmel. A gyerekek fogékonyak, szerintuk van pár problémás fiu (nem az enyém), a nagyobbak kozt, akik irányítanak, csufolodnak és akiktol az ovék is fél és lehet, ezért durvulnak be vagy kovetik oket. A mai nap problémamentes volt, de még nincs vége.
2013. máj. 21. 23:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Sose büntetek, az csak olaj a tűzre, tehát nem ez motiválja a gyermeket. 4 éves kortól figyelemmegvonást alkalmazok inkább, ilyen esetben, 4 éves kor alatt viszont teljes figyelmet - a dackorszak teljesen más.


A kívánt viselkedést viszont szeretetkimutatással, öleléssel, figyelmemmel megjutalmazom.


Vekerdy Tamás meg valóban egy zseni, ezt megerősítem. Sokat lehet tanulni írásaiból, szavaiból.

2013. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!